Šta je novo?

Kvalitetan IPS do 60k?

predragole

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2013
Poruke
218
Poena
169
Pozpoz, mili mojii! Potreban mi je nov monitor koji bih primarno koristio za posao (video produkcija) i povremeno igranje igara (dakle ne bi valjalo da ima veliki odziv, ghosting i sl.)... Čuo sam da su za tu namenu IPS paneli najbolje rešenje, a vi me ispravite ako grešim :)

Valjalo bi da je dijagonale 27 inča i valjalo bi da je 2k rezolucije.

Gledao sam ovih dana sve i svašta po netu i vidim da ljudi najviše hvale DELL UltraSharp U2715H i meni deluje baš baš dobro, ali taj monitor je izašao na tržište pre 4 godine pa me to malko kopka iako se prodaje solidno i dalje... Da li se pojavio neki bolji izbor u međuvremenu koji bi trebalo da pogledam, šta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
Ma znam, al ono... Uvek više verujem ljudima koji su lično videli i (pogotovo) koristili neke uređaje nego sponzorisanim rivjuerima sa YT-a *mjau**mjau**mjau*...

Sad sam zvao jednu radnju i doneće mi ga da ga pogledam u ponedeljak pa ću videti na licu mesta... Do tad sam otvoren za sve druge predloge ako ih ima
 
Prvobitni U2717D modeli su imali problem sa prenaglašenim lag-om. (Total average display lag of 25.25 ms, TFT Central.) Ne sećam se da sam pročitao da je taj problem rešen kasnijim revizijama. Elem, U2715H je solidan izbor, bez obzira na tržišnu starost. Takođe, baci pogled i na U2719D.
 
Poslednja izmena:
Uhhh, nadam se da su to u međuvremenu sredili jer ako on otpadne moraću da pojurim U2715H, a U2719D je celih 14k iznad budžeta, pa zaista ne dolazi u obzir, nažalost :/

Hvala na korisnom linku :)
 
Vrh Dno