Šta je novo?

Kurirske službe

Videćemo kada dodje.
Zaista mi nije jasno kako mogu grad da promase.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Eh kako može...pa nemaju oni samo tvoju pošiljku da isporuče nego imaju 30ak hiljada za noć... Greška je uvek moguća u brzini... Malo radnika, mnogo posla..umorni,noću rade ko zna koliko dugo... Neka je nečitko napisana adresnica i u brzini časkom ode na drugu stranu...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
ПЕ обрнуо 8 милки 8)
c5a3acccfba0f8779d28c169b7eb3ebd.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Ako sam u glavi sracunao na brzinu.
To je oko 30.000 dnevno.
Nije lose :)
 
Eh kako može...pa nemaju oni samo tvoju pošiljku da isporuče nego imaju 30ak hiljada za noć... Greška je uvek moguća u brzini... Malo radnika, mnogo posla..umorni,noću rade ko zna koliko dugo... Neka je nečitko napisana adresnica i u brzini časkom ode na drugu stranu...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Evo dobio sam...
Pise lepo odstampano (salje firma, nije rukom pisano) moje ime i prezime tacna adresa, postanski broj i stoji lepo novi beograd, pa onda prelepljeno pise pokusana dostava Zrenjanin.

-I jos mi kaze vozac nemojte vise da pisete surcinska ta ulica postoji u zrenjaninu...

-Pa pise beograd, i novi beograd...?
ali ode vozac bez objasnjenja

Stvarno glupost.
 
Хм, од сада морате да шаљете само у улице које не постоје у другим градовима. Мада и сурчинска не постоји у Зрењанину али ако возач тако каже ....
 
I meni nema logike...što bi postojala surcinska u Zrenjaninu, ali mi je tako rekao i onaj iz Zrenjanina koji je zvao sa fiksnog telefona i danas kurir koji je doneo...
Ne verujem baš da su se dogovarali da me zajebavaju [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ма нема везе да ли постоји, може да постоји у сваком граду али постоји и поље у коме се уписује град. Постоје улице којих има у сваком граду у Србији, да ли не сме да се шаље тамо? Логика 0.
 
Pitam se kako ovaj Royal opstaje, cekam paket 10 dana, na kraju zvanicno izgubljen negde, ne znaju ni oni gde. Sledeci slucaj, nema ih nedelju dana, kazu pokvario se kombi za dostavu. Kasnije dolazi lik u nekom Jugu raspalom, ima samo moj paket u gepeku, baca kutiju onako nadrkano, malo je falilo da situacija eskalira. Ja sam kriv sto se zalim i trazim otkaze za pacijente koji rade tamo, a oni inace nista nisu krivi.

Posto sad znam da WinWin i Emmi rade sa njima, nema sanse da cu opet nesto kod njih da narucim. Jedino ako bude nesto mnogo jefitinije nego kod ostalih pa da preuzmem u prodavnici.
 
I meni nema logike...što bi postojala surcinska u Zrenjaninu, ali mi je tako rekao i onaj iz Zrenjanina koji je zvao sa fiksnog telefona i danas kurir koji je doneo...
Ne verujem baš da su se dogovarali da me zajebavaju [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Jel ta pošiljka možda ide od jednog dobavljača sportske opreme?

Imam druga u Daily-u, pitao sam ga kako to može da se dogodi, naveo mi je jedno 45 razloga :)

Zainatio se pa tražio sve zalutale u Zrenjanin, i našao neku za primaoca D.B u Surčinskoj ( kaže ne sme da kaže pune podatke, a ne bih ih ni ja pisao da je rekao ). Npr. razlog lutanja te pošiljke je što je pošiljalac dao podatke da je primalac u mestu Ada, kod Zrenjanina, na adresi Surčinska xx.

Kaže ti im šalju podatke API-em, i apsolutno ih prenose u sistem na isti način kako su ih i dobili.
 
Pitam se kako ovaj Royal opstaje, cekam paket 10 dana, na kraju zvanicno izgubljen negde, ne znaju ni oni gde. Sledeci slucaj, nema ih nedelju dana, kazu pokvario se kombi za dostavu. Kasnije dolazi lik u nekom Jugu raspalom, ima samo moj paket u gepeku, baca kutiju onako nadrkano, malo je falilo da situacija eskalira. Ja sam kriv sto se zalim i trazim otkaze za pacijente koji rade tamo, a oni inace nista nisu krivi.

Posto sad znam da WinWin i Emmi rade sa njima, nema sanse da cu opet nesto kod njih da narucim. Jedino ako bude nesto mnogo jefitinije nego kod ostalih pa da preuzmem u prodavnici.

Meni Royal-om stižu toneri na poslu. Kurir u subotu doneo paket, portir ga je preuzeo, pošto mi ne radimo subotm. Sada ide interesantan deo - kurir posle 3 sata zove da donese još jedan paket, nije video da ga ima u kombiju a otišao je ko zna gde. Vraćao se da isporuči i taj drugi.
A druga situacija je da su mi isporučili paket koji je očigledno adresiran da drugu firmu. Ja im javio, paket bio proglašen za izgubljen, zahvaljivali su se što sam ga "našao".
Toliko o njima.
 
Ja mogu za BEX samo pohvalno da se izrazim. Duže vreme koristim njihove usluge, i kao pošiljaoc i primaoc, i uvek je sve bilo potpuno korektno.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Poslao TV Post Express-om, kupac javio da je sve ok, nikakvih ostecenja nije bilo. Sutradan novac legao na racun. Za mene je generalno post express najbolji, do sada nisam imao loseg iskustva sa njima.
 
Ja mogu za BEX samo pohvalno da se izrazim. Duže vreme koristim njihove usluge, i kao pošiljaoc i primaoc, i uvek je sve bilo potpuno korektno.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
Da, za divno čudo su se opametili pa rade sasvim korektno. Dođu čak i do stana da provere jel neko kući ako ne uspem da se javim na telefon jer sam na poslu.
Konkurencije ima, verovatno se trude da se pokažu što bolje.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Šta Postekspresu znači status "zaduženo za isporuku"?
Dve pošiljke sa tim statusom kasne već par dana.
 
To znaci da se nalazi u lokalnoj posti primaoca i da treba da mu dostave paket.

A to ne sme nikako biti duze od jednog dana u tom statusu.
Da nije mozda situacija da postar radi umesto kurira (jer je malo mesto ili selo) i da ne nosi pakete masivnije od 2kg pa primaoc mora sam otici u postu po paket. Za to ima 5 dana fore.
 
Статус ''Задужено за доставу'' значи да је курир/поштар задужио пакет из Поште и да треба да га испоручи.

Са друге стране, ''Задужено за испоруку'' значи да је пакет задужен од стране Поште и може се преузети у Пошти,
јер га курир још увек није задужио за доставу.

Пример, ако се пошаље пакет у понедељак за неко место где нема доставе сваког дана,
већ само четвртком, а пакет у уторак стигне у доставну Пошту, добиће статус ''Задужено за испоруку''. Тај статус ће стајати на праћењу све до дана доставе (у овом случају, до четвртка), и тада ће добити статус ''Задужено за доставу'' када курир или поштар преузме пакет из поште.
 
Poslednja izmena:
Sva sreca pa nisi napisao 100% isto sto i ja :trust:
 
Izgleda da postexpress ima neke terminale za stampanje, pa vise ne popunjavaju rucno. Ali izgleda da prekucavaju... Danas mi stize taj paket za koji u callcentru nisu mogli da pronadju broj posiljke da bih mogao da pratim... iako su nasli po imenu i broju pozivnice. Ludilo.

A nadam se da ce to da uvezu sa android app (i da naprave iOS)... pa da se podaci automatski popune, jer kurir nije prekucao broj telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta Postekspresu znači status "zaduženo za isporuku"?
Dve pošiljke sa tim statusom kasne već par dana.
Pre ovog statusa stoji status "izveštena". Šta bi to bilo?
Zanima me da li su pošiljke kasnile njihovom greškom ili ne. U oba mesta postoji usluga danas za sutra.
 
Poslednja izmena:
BEX radi kao zmaj, i primanje i slanje posiljki, ljubazni, kulturni, najave se, donesu i odnesu sve po dogovoru i bez i jednog problema.
Sto se Dorcola tice, Post Express je od pre par meseci/pola godine zaposio neke kurire koji niti zele da dodju na adresu da preuzmu paket, niti zele da ga dostave (vezano za nekoliko paketa - kao pokusana isporuka, a moji su tada bili kuci po ceo dan i cekali posiljku) - par puta sam se zalio, dosao do direktorke neke ispostave za centar grada, kaze zena da se ljudi masovno zale, ali po direktivi moraju da prime te polupriucene lezilebovice koji ne zele da rade, tako da je PE od nekadasnje najbolje brze poste (barem za mene) postao sluzba za izbegavanje.
 
Pre ovog statusa stoji status "izveštena". Šta bi to bilo?
Zanima me da li su pošiljke kasnile njihovom greškom ili ne. U oba mesta postoji usluga danas za sutra.

Статус ''Извештена'' значи да је остављен извештај (покушана је достава али никог није било на адреси)
Наравно, не мора да значи да је заиста тако али курир може то да напише и да једноставно и не донесе пакет.

Након тога је курир вратио пошиљку назад у Пошту, где је ''Задужена за испоруку''. Значи да се пошиљка налази у Пошти где се може преузети.


Ја за сада немам проблема са Пост Експресом. Мада, ја шаљем из Поште а не преко курира, а и ретко кад мени нешто стигне преко њих.
Једино сам приликом слања приметио да касне неке пошиљке, углавном по Београду.
Буде задужена за доставу а касније се појави статус ''Наредна достава''.
У задње време ми се доста пута то десило и пошиљке су уручене са закашњењем од дан или два дана.
 
Poslednja izmena:
15.10.2019 17:11:22 11250 БЕОГРАД 92 Пријем
15.10.2019 19:20:24 11250 БЕОГРАД 92 Отпремa
16.10.2019 04:18:49 10200 ГПЦ БЕОГРАД Отпремa
16.10.2019 19:28:00 11197 БЕОГРАД 119 Нaреднa достaвa

Jel su ovo nesto zeznuli u GPC-u kad mi je trebalo ceo dan da paket stigne od njih do Novog Beograda ?
 
Статус ''Извештена'' значи да је остављен извештај (покушана је достава али никог није било на адреси)


Aha, do sada se u takvim situacijama pojavljivao status "ostavljen izveštaj", zato sam mislio da je možda nešto drugo u pitanju
 
U Pošti je stanje sve gore i gore. Mi smo im otkazali ugovorni šalter za uplate (i to smo uradili poslednji u gradu, konkurencija je odavno prešla na Altu i Payspot). Poštarima masovno nedostaje prevoznih sredstava (motor ili bicikl), pa moraju peške da idu po reonima i vuku torbe sa paketima do 2kg (jer u manjim mestima oni raznose sitne PE pakete)...
U glavnoj pošti u Subotici nemaju adekvatnu rasvetu, sve im pocrkalo i nikako da im to reše. Do toga je došlo da radnici maltene ne vide šta kucaju kad padne mrak, i da je neko od rukovodećih u toj pošti rekao da će uskoro, kada mrak ranije bude padao, ranije zatvarati poštu zbog nepostojanja osnovnih uslova za rad...

Tako da ne znam šta će biti od PE u budućnosti.



Sent from my moto g(7) using Tapatalk
 
Klasičan primer funkcionisanja današnjeg JP.
Pamtim primer da Pošta u Ivana Ribara na Novom Beogradu nije imala zaštitne kese i kutije za slanje. Nego ako upakujes unapred i doneses onda možeš da šalješ, ako nemaš u šta da spakuješ - sledeći. I znaš koliko njih briga za to....
1 kesa pvc za pakovanje košta 1 dinar za 2 miliona poslatih paketa, a možda i manje uz tako veliki ugovor. A mi pričamo o rasveti u Pošti. Možda da donesu neke dekorativne mirišljave sveće pa da ljudi uživaju u ambijentu dok čekaju [emoji16]

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
15.10.2019 17:11:22 11250 БЕОГРАД 92 Пријем
15.10.2019 19:20:24 11250 БЕОГРАД 92 Отпремa
16.10.2019 04:18:49 10200 ГПЦ БЕОГРАД Отпремa
16.10.2019 19:28:00 11197 БЕОГРАД 119 Нaреднa достaвa

Jel su ovo nesto zeznuli u GPC-u kad mi je trebalo ceo dan da paket stigne od njih do Novog Beograda ?

По овоме се види да је пошиљка из ГПЦ Београд отпремљена у доставну Пошту (11197) у 04:18
Ово друго време (19:28) је време када се курир вратио са терена заједно са неиспорученом пошиљком,
коју ће доставити (бар би тако требало) наредног дана. То се у последње време често дешава због мањка радника.

Што се тиче самог праћења, на сајту Пост Експреса ( http://postexpress.rs ) се може видети детаљнији приказ
у односу на овај нови са сајта Поште. На новом се само види ''Отпрема'', док се на старом види и где је пошиљка отпремљена.



Aha, do sada se u takvim situacijama pojavljivao status "ostavljen izveštaj", zato sam mislio da je možda nešto drugo u pitanju

На сајту Пост Експреса ( http://postexpress.rs ), у делу ''Track & Trace'' се и даље могу пратити пошиљке као раније на сајту Поште, јер је тамо и даље онај стари модел праћења. Ако укуцаш исти број пошиљке, видећеш да тамо и сада има статус ''остављен извештај'', док је на сајту Поште са новим праћењем сада то преименовано у ''извештена''.
 
Poslednja izmena:
svojevremeno sam aksom slao krevet (da, da), frižider i još neke gabaritne i osetljive stvari i to je stizalo uredno.

nakon toga, polupali su mi u transportu klima uređaj.

sad bi slao veš mašinu. znate li da li to danas neko od kurira, i ko, može da bezbedno preveze ?
 
@antic
Zvao ga kurir danas i zamolio da dodje u postu po paket, jer su u guzvi, kakvo ludilo.

@lepi kokan
Moj komsija Jefta :d
Pa pitas previse :)

Sve to zavisi od kurira koji prima paket, pa od magacionera u lokalnom centru, pa od vozaca slepera, pa od magacionera u lokalnom centru, pa jos jednom od kurira :)

Tako da, ako nemas kutiju sa stiroporima, bolje nemoj ni slati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno