Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja kazem, bato uzimam, dolazim licno, i kad pocne trt mrt odma dovidjenja
 
To je najbolja prevencija. Ili nesto tipa "ako nije kao opisano, bolje bi ti bilo da ni ne saljes".

A post net uputnice su najgore (najveci bezbednosni problem), posto pare moze da podigne bilo gde
 
A to sa potvrdama ako ne skapiras za par sati, napisacu ovde. Pa da budes jos upuceniji nego sto jesi

Nema šta da kapiram ili da tražim rupe, svako dolaženje do informacija na osnovu prevare može da snosi zakonske posledice. Neću ustraživati doatno jer mi nije potrebno, jedno je ugovor sa bankom i članovima ugovora prema klijentu, a drugo je kršenje i korišćenje u nezakonite svrhe.
 
Poslednja izmena:
Ono što sam rekao jeste da ovde neki žive u "kamenom" dobu i misle da je internet zaštićen kao beli medved i da se mogu kriti u virtuelnom svetu bez posledica tj. mistifikacija da naše sudstvo i policija nema pojma o internetu takva teza se ovde konstantno provlači, sa druge strane služba UBPOK je dobro razvijena što se tiče informatičkog sektora i otkrivanju počinilica.

Da, zato mom bratu kome je ukraden mob u osnovnoj skoli u svlacionici (znaci neki klipan ili tetkica) nisu mogli da nadju telefon. Iako mi pola uze i sire porodice i kumova radi u MUPu. Veruj mi da sam dobro obavesten u kakvom dobu zivimo.

I nije samo rec o MUPu nego i o tuzilastvu, stvarno mislis da onaj lik sto je slao panj zaglavio u zatvor ili nesto slicno? Zna se ko je, i nije ga policija nasla, i gde je sad on? Je l' dobio neku kaznu da plati za to? Ne budi naivan.
 
Ja ako hoću u banci da uplatim 500 din na račun fizičkog lica br XXXXXXXXXXXXXX treba da znam sve podatke? Ako ne, lepo dobiješ potvrdu o uplati 500 din sa potrebnim podatcima.
 
@ bSecurity: NEMA prevare pri dolazenju do tih informacija, sve legalno, nema krsenja zakona, nema koriscenja u nezakonite svrhe, nema eksplicitnih situacija, nista. Kazem, banke to daju hiljadama ljudi dnevno


BRAVO za joker-a :Klanjanje :happy:
 
Poslednja izmena:
odeš, uplatiš 50 dinara čoveku na račun i dobiješ priznanicu na kome piđe njegova adresa. sve to kul, ali treba da imaš broj računa. čovek koji ima problem u temi nema broj računa koliko sam shvatio jer je platio paket pouzećem?
 
Broj racuna dobije od Poste (kao sto je i dobio informaciju da otkupnina ide na racun a ne na ruke ili post net-om). A trebalo bi i da je dobio uplatnicu da potpise prilikom preuzimanja paketa, mada cesto to postari sami potpisuju ili ne potpisu uopste
 
Poslednja izmena:
Da, zato mom bratu kome je ukraden mob u osnovnoj skoli u svlacionici (znaci neki klipan ili tetkica) nisu mogli da nadju telefon. Iako mi pola uze i sire porodice i kumova radi u MUPu. Veruj mi da sam dobro obavesten u kakvom dobu zivimo.

I nije samo rec o MUPu nego i o tuzilastvu, stvarno mislis da onaj lik sto je slao panj zaglavio u zatvor ili nesto slicno? Zna se ko je, i nije ga policija nasla, i gde je sad on? Je l' dobio neku kaznu da plati za to? Ne budi naivan.

Ja imam drugačije iskustvo, a nema nikakve veze u MUP-u, telefon je nađen posle 7 dana, a nije ni imao neku veliku vrednost do 70eur. Inače telefon je prvo završio na buvljaku, gde je preprodat i završio u selu (Dvorište), a osoba koja je kupila taj telefon o tome nema pojma. Uglavnom epilog cele priče da o telefonu vodim više računa.
 
odeš, uplatiš 50 dinara čoveku na račun i dobiješ priznanicu na kome piđe njegova adresa. sve to kul, ali treba da imaš broj računa. čovek koji ima problem u temi nema broj računa koliko sam shvatio jer je platio paket pouzećem?
Pa sigurno ima nesto, inace cemu potezanje price da ide u banku uopste? :d


Ja imam drugačije iskustvo, a nema nikakve veze u MUP-u, telefon je nađen posle 7 dana, a nije ni imao neku veliku vrednost do 70eur. Inače telefon je prvo završio na buvljaku, gde je preprodat i završio u selu (Dvorište), a osoba koja je kupila taj telefon o tome nema pojma. Uglavnom epilog cele priče da o telefonu vodim više računa.

Pa to je lepo, mom bratu telefon nije nadjen uprkos potezanja raznih veza (nista bitno, samo da je sin kolege u pitanju itd), dobili smo informaciju da oni imaju mnogo vaznija posla da rade, valjda da prisluskuju predsednika i premijera, nisam siguran (to je bas tada bilo).

Telefon star 2 nedelje, da su imali kutiju i ostalu opremu, mogli su da ga prodaju kao nov.

Definitivno ne bih isao preko policije uopste, iz vise razloga, kao prvo ne mozes da dokazes da te je prevario, znaci nista mu ne mogu. Kao drugo pitanje je i da mogu da li ce da ga traze po nekoj zabiti, ako hoce da li ce da ga nadju, a ako ga nadju koje ce on da ima posledice. Ako sam siguran da mogu da nadjem gde zivi, otisao bih i zaplenio u vrednosti prevare, troskova dolazenja i plus 50% za utroseno vreme i stres. I rekao bih mu da ne radi to vise, jer nekome nije do para nego principa pa kad bi ga nasao ubio bi boga u njemu...
 
Poslednja izmena:
@ bSecurity: NEMA prevare pri dolazenju do tih informacija, sve legalno, nema krsenja zakona, nema koriscenja u nezakonite svrhe, nema eksplicitnih situacija, nista. Kazem, banke to daju hiljadama ljudi dnevno


BRAVO za joker-a :Klanjanje :happy:

Ima kršenja zakona, ali za to nije krivac uplatilac bilo ko da je, nego isključivo banka što je dozvolila bezbednosni propust. Inače neću da tvrdim ali kod Čačanske i Hypo Banke na uplatnici takvi podaci nisu dostupni.
 
Poslednja izmena:
Da, zato mom bratu kome je ukraden mob u osnovnoj skoli u svlacionici (znaci neki klipan ili tetkica) nisu mogli da nadju telefon. Iako mi pola uze i sire porodice i kumova radi u MUPu. Veruj mi da sam dobro obavesten u kakvom dobu zivimo.

I nije samo rec o MUPu nego i o tuzilastvu, stvarno mislis da onaj lik sto je slao panj zaglavio u zatvor ili nesto slicno? Zna se ko je, i nije ga policija nasla, i gde je sad on? Je l' dobio neku kaznu da plati za to? Ne budi naivan.

Ipak nisi, jos pre 4-5 godina moj buraz kupi telefon, neki od prvih sa GPS-om, Nokia candybar Symbian, za 90€, kretali su se 110-120€ pa mu nije bilo nesto sumnjivo, i posle nekoliko dana dodje murija i uzme mu telefon, kaze taj telefon je ukraden tu i tu, tad i tad i cao...
 
Ipak nisi, jos pre 4-5 godina moj buraz kupi telefon, neki od prvih sa GPS-om, Nokia candybar Symbian, za 90€, kretali su se 110-120€ pa mu nije bilo nesto sumnjivo, i posle nekoliko dana dodje murija i uzme mu telefon, kaze taj telefon je ukraden tu i tu, tad i tad i cao...

Nisam sta? Obavesten? To sto su vratili tom liku 1 telefon ne znaci da imamo vredne organe reda i da se ubijaju da rese sve prijave koje im stignu. Mogao bih da ti ostavim 100 primera da ne verujes sta citas, ali ne zelim to da postavljam na forum otvoren za javnost (da sam hteo odmah bi to i uradio).
 
Ви стварно мислите да ће пандури да се ангажују због тога што је уместо картице која је продата за 50€ послата картица која вреди можда 30 или колико већ? Па за ту штету се не исплати да обаве неколико тлф разговора или да потроше неки сат да размишљају. А све зато што је неко хтео да на огласу купи мачку у џаку. Мени је лакше да одем на бљувак и погледам шта се нуди, може да буде и неисправно али бар знам да сам узео оно што видим да сам узео и знам да вероватно могу да се вратим ако нешто не ваља.
Овде је ипак реч о суми која је мало већа од минималне па можда и подвикну.
 
Kako neki ljudi žive u prošlom veku pa to je za ne verovati!
Naravno da će probati da nađu. Problem u potrazi npr. za telefon je što imaju pravo na samo jedan upit kod mobilnih operatera za listinge jednog imei-a, osim u slučaju teških krivičnih dela pa čekaju da prođe nekoliko dana od prijave tj. dela pa šalju upit. Ako je upalio telefon i ubacio novu karticu u tom periodu naći će ga sigurno. Ako preurane pa pošalju upit pre nego što neko aktivira telefon sa novom karticom ode mast u propast.
Takođe što ne bi rešavali prevaru i od 10 - 20€ pa nije bitno kolika je bitno je da može da se kvalifikuje. A za svaki rešen slučaj dobijaju bonuse na platu, tako da ne rešavaju zbog Pere, Mike, Laze već zbog konačnog obračuna na platu. Naravno prioritet imaju teža dela pošto su bonusi veći.

Edit: Takođe batalite te triangulacije itd. to ide samo u slučaju teških krivičnih dela, za sitnija dela treže na listingu pozive ka fiksnim ili sa fiksnog broja, a zatim odu na adresu čij je fiksni broj i priupitaju sa kim su bili pozivi na tom i tom broju. Razlog je to što mobilni danas neko koristi, sutra promeni karticu, nije registrovan... a za fiksni se podrazumeva da se ne menja tako često. Naravno da će retko ko posle pozvati tog i tog i reći mu "e bila policija kod mene pitali me za tvoj broj, a ja sam rekao kako se zoveš gde živiš!". Naravno ovo je u slučaju pri paid kartice, ako je postpaid ne treba im ništa sve su dobili od mobilnog operatera.
 
Poslednja izmena:
Ви стварно мислите да ће пандури да се ангажују због тога што је уместо картице која је продата за 50€ послата картица која вреди можда 30 или колико већ? Па за ту штету се не исплати да обаве неколико тлф разговора или да потроше неки сат да размишљају. А све зато што је неко хтео да на огласу купи мачку у џаку. Мени је лакше да одем на бљувак и погледам шта се нуди, може да буде и неисправно али бар знам да сам узео оно што видим да сам узео и знам да вероватно могу да се вратим ако нешто не ваља.
Овде је ипак реч о суми која је мало већа од минималне па можда и подвикну.

Poslata je i pogresna i NEISPRAVNA kartican koja ne vredi ni 30 dinara a ne €...
 
Da se vratim na ovu priču o dobijanju ličnih podataka od banke. Pre nekoliko godina, kupim od neke žene sa Limunda neke stvari i ona mi da račun da uplatim. Odem u banku u kojoj je otvrila račun (čini mi se da je bila Erste, ali nisam 100% siguran da se sećam dobro) uplatim joj pare, i dobijem priznanicu na kojoj je, verovali ili ne, pisalo stanje na njenom računu posle moje uplate. WTF?
 
Srbijo, srbijo... Od pre par dana sam clan kp, trebalo mi par stvarcica i pazi epilog:

1. USB lan kartica, u oglasu nova, stigla mi polovna i neispravna, steta 750 dinara, krastavac shit happens.
2. USB wifi adapter, u oglasu nov, stigao polovan i pokvaren, windows ga uopste ne vidi... steta 1200 din, shit happens.
3. Laptop asus u oglasu kao nov, 100% ispravan, pominjanje singerice, sata i slicnih stvari kao dokaz ispravnosti... stigne, stanje polu krsh, ploca polumrtva, nece da se ugasi nego se uvek resetuje, nema popravke... steta 140e. opet shit happens...

Od 3 kupovine, 3 faila... Kontaktiram prodavca, naravno kod njega je radilo, poslato je ispravno, teorije zavere itd.
 
Nisam sta? Obavesten? To sto su vratili tom liku 1 telefon ne znaci da imamo vredne organe reda i da se ubijaju da rese sve prijave koje im stignu. Mogao bih da ti ostavim 100 primera da ne verujes sta citas, ali ne zelim to da postavljam na forum otvoren za javnost (da sam hteo odmah bi to i uradio).

Da, nisi obavesten dobro da se ne cimaju za sitne stvari, jos tad se nisu trebali cimati za taj telefon jer je vrednost bila ispod 15 000, pa se ipak jesu cimali, mozda je nekom otet iz ruke pistoljem pa zato, ali poenta je da si dobio bar 2-3 primera da se ipak cimaju i za telefone, a ti na osnovu 1 tvrdis da ih ne zanima...
 
Ja se secam pre neku godinu brat kupio neki crno beli telefon (tadasnja vrednost 1000 din mozda) i znam da su mu pokucali panduri na vrata sa sve snimljenim razgovorima, iskucano na papiru.
A sto se tice tih onlajn kupovina, svaku kupovinu sam bio zakinut za nesto, fali kabl/slusalice (telefon), tel star 6 umesto 3 meseca, razgledaju kazu e veceras ti javljam rezervisi za mene pa se ne jave itd.
 
Da se vratim na ovu priču o dobijanju ličnih podataka od banke. Pre nekoliko godina, kupim od neke žene sa Limunda neke stvari i ona mi da račun da uplatim. Odem u banku u kojoj je otvrila račun (čini mi se da je bila Erste, ali nisam 100% siguran da se sećam dobro) uplatim joj pare, i dobijem priznanicu na kojoj je, verovali ili ne, pisalo stanje na njenom računu posle moje uplate. WTF?

Čitao sam o tome na ES-u, dosta njih je potvrdilo ovu priču.
 
Sve se svodi na to da nikad ne kupujete od novih članova i od članova koji nemaju bar dvocifren broj pozitivnih preporuka (naravno, pogledati šta je bilo prodavano - gluposti ispod 20-ak evra ne računajte).

Pre dve nedelje sam uzeo jednu polovnu grafiku preko KP-a, momak je imao sve pozitivne ocene. Pitao sam ga da li sve radi, da li je sve ok, on je odgovorio pozitivno i dao mi radnu garanciju nedelju dana. Ta grafika je počela da mi pravi probleme nakon 10 dana, prodavac je prihvatio da mu pošaljem nazad karticu i vratio mi pare.
 
auuuuuu a ja mislio da sam lose prosao kad mi je slepac uvalio telefon kome 1/3 tastature ne svetli... jos mamlaz ostavio ulogovan facebook i mail na kom mu je facebook. onako besan sam hteo da mu izmenjam passworde i da krenem da mu brljam po face-u, da pravim haos, ali sam odustao, mogla je i cigla da stigne umesto telefona...
 
Da, nisi obavesten dobro da se ne cimaju za sitne stvari, jos tad se nisu trebali cimati za taj telefon jer je vrednost bila ispod 15 000, pa se ipak jesu cimali, mozda je nekom otet iz ruke pistoljem pa zato, ali poenta je da si dobio bar 2-3 primera da se ipak cimaju i za telefone, a ti na osnovu 1 tvrdis da ih ne zanima...

Procitaj ponovo taj posto sto si citirao. Odnosno procitaj ga prvi put...
 
Sve se svodi na to da nikad ne kupujete od novih članova i od članova koji nemaju bar dvocifren broj pozitivnih preporuka (naravno, pogledati šta je bilo prodavano - gluposti ispod 20-ak evra ne računajte).

Pre dve nedelje sam uzeo jednu polovnu grafiku preko KP-a, momak je imao sve pozitivne ocene. Pitao sam ga da li sve radi, da li je sve ok, on je odgovorio pozitivno i dao mi radnu garanciju nedelju dana. Ta grafika je počela da mi pravi probleme nakon 10 dana, prodavac je prihvatio da mu pošaljem nazad karticu i vratio mi pare.

Eh, ja sam na KP vec par godina, verovatno imam do sad dvocifren broj transakcija, i veruj DVOJE mi je samo dalo ocenu, naravno maksimalno pozitivni komentari, sta sad ja ispadam nepodoban jer niko ne zna za 90% ostalih (nikad nista reklamirano ili vraceno), to je diskriminacija jer na tom sajtu nije obavezno ostaviti ocenu!!
 
Svim prijateljima preporucujem da zaobidju KP. Iz ličnog kontakta i neke pređašnje saradnje mogu samo da potvrdim da tamo rade mentoli.

Kad su im onomad haknuli bazu telefona svih korisnika, trebalo su da se pokriju ušima, a ne da unaokolo prete tužbama... Ko supermen iz Feketica...

Kp je obican oglasnik i tamo ne očekujte nikakvu zaštitu od strane kp.

Čak suprotno, u mom slučaju dozvolili su ******u koji mi je polomio uredjaj i dobio pare nazad, da mi zalepi minus. A moj minus njemu nisu odobrili. To znači da čak ne možete verovati ni njihovom rejting sistemu.
 
Mene su na KP odradili za 7.000 dinara neposredno pred usvajanje novog zakona.. Prezalio sam ih i nastavio dalje. Svaka skola se placa, posebno skola zivota. Neka manje, neka vise, ali se generalno placa. Od tada sve onlajn transakcije obavljam krajnje oprezno.

Po novom zakonu bi trebali malo da se andazuju za tvoj problem, ali ti savetujem da novac unapred prezalis. Boze moj, desilo se, sada pamet u glavu.. Da smo zivi i zdravi.
 
Sve se svodi na to da nikad ne kupujete od novih članova i od članova koji nemaju bar dvocifren broj pozitivnih preporuka (naravno, pogledati šta je bilo prodavano - gluposti ispod 20-ak evra ne računajte).

Pre dve nedelje sam uzeo jednu polovnu grafiku preko KP-a, momak je imao sve pozitivne ocene. Pitao sam ga da li sve radi, da li je sve ok, on je odgovorio pozitivno i dao mi radnu garanciju nedelju dana. Ta grafika je počela da mi pravi probleme nakon 10 dana, prodavac je prihvatio da mu pošaljem nazad karticu i vratio mi pare.

Eh, ja sam na KP vec par godina, verovatno imam do sad dvocifren broj transakcija, i veruj DVOJE mi je samo dalo ocenu, naravno maksimalno pozitivni komentari, sta sad ja ispadam nepodoban jer niko ne zna za 90% ostalih (nikad nista reklamirano ili vraceno), to je diskriminacija jer na tom sajtu nije obavezno ostaviti ocenu!!

Ista stvar i kod mene. Obavio nekoliko prodaja, i od tih prodaja samo dve ocene. Za jednog lika sam se polomio oko uslužnosti, te mu trebaju slike, te mu treba video, te mu trebaju dokazi da to sve nisu stari snimci i slike, da bi na kraju lik, kada sam ga pitao kada će me oceniti, rekao, citiram: "pa, polako, još ga nisam isprobao potpuno, možda crkne za par dana." U pitanju je bio sat oglašen što detaljnije.

Duke numen, ti si se baš opekao... Kako te nije mrzelo da se bakćeš i dalje sa takvim prodavcima i posle prva dva slučaja?
 
pa posle svih ovih prevara razumem ljude koji traze te opise, plase se.

ja sam se tako polomio oko nekog lika na kupindu za nintendo ds, satima sam mu objasnjavao da nije kinez, i u medjuvremenu neka zena kliknula buy bez ikakvog pitanja i morao sam njoj da prodam...
 
Ima svakakvog sveta na takvim sajtovima, zato navjiše volim na Benchu da trgujem.

Pita me neki lik na KP-u zašto tako jeftino prodajem mobilni :D

I posle toga još jedno dvadeset pitanja od istog tog lika oko tog mobilnog, da bi mi na kraju rekao - "E dobro, srećno sa prodajom" :smash::smash::smash:

(ko je spomenuo onaj vic sa zekom i tortom od šargarepe???)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno