Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa logicno je da moraju da oslobadjaju ove sto svercuju heroin, jer u suprotnom ne bi bilo mesta u zatvoru za ove sto svercuju margarin i teglice eurokrema.
 
Ne treba banalizovati šta se švercuje, vidiš kolike su to količine.

Ne švercuje da deli sirotinji pa da ga manje košta već zbog ozbiljne zarade.
 
Ne švercuje se ni kokain i heroin da bi se delili sirotinji.
Pa opet niko od velikih igrača nije zaglavio u zatvor na robiju dugogodišnju.

Ovi naslovi su samo tu zarad spinovanja javnosti, veliki igrači u Srbiji ne idu u zatvor (švercovali, krali ili bavili se nečim petim).
 
Pa zatvor je izmišljen za sirotinju.. niko ko je u lovi nema teorije da završi iza rešetaka sa romima ,narkomanima i sitnim lopovima

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja ne vidim to tako iako se slažem da u našem društvu postoji puno većih problema koje treba rešavati.

Ja ovakav naslov vidim kao bolju šansu za one koji plaćaju porez, kao put ka boljem i pravednijem društvu, kao signal mladjima da se kriminal ne isplati.

Svako ko ovde opravdava šverc, čini sebi i svima nama medvedju uslugu, i čini sve suprotno od gore navedenog.

To što se manje ili veće zlo opravdava postojanjem drugog većeg ili manjeg zla ne doprinosi ničemu dobrom, naprotiv.
 
Poslednja izmena:
Ja čak ni ne osudjujem kada neko kupi nešto švercovano, čak iako prošvercuje par komada nečeg.

Ali opravdavati, hvaliti se ili javno braniti pripadnike organizovanog kriminala je krajnja nebuloza.

Nedostatak mozga, ili morala.
Šta god nedostaje od ta dva, ne valja.
 
Ja narucio SSD 750 Evo 250gb za 70 evra prekjuce kod nekog novog preprodavca, i juce mi se javi Master Pc i Fanta da su ponovo otvoreni za biznis, menjali su dobavljaca i imali su problema na carini. Ista prica obojica :D Ali cene su skocile za po 20 evra za SSD. MIslim sad pratim te cene pa sam primetio. Recimo sada je 850 Evo od 250gb kod njih oko 12000 plus dostava. A u regularnim, nasim prodavnicama su oko 12600 + besplatna dostava i srpska garancija a ne smaranje sa vracanjem prodavcu ako nesto ne valja...
Vise uopste nisu konkurentni sa nasim prodavnicama...
Samo lud covek moze nastaviti kupovati od njih. Ustedis 100 dinara na tu kolicinu a dobijes crnu robu sa garancijom na lepu rec...

Ništa čudno, osim što se u isto vreme oslobadjaju ljudi koji švercuju kokain.
+1

Ne treba banalizovati šta se švercuje, vidiš kolike su to količine.

Ne švercuje da deli sirotinji pa da ga manje košta već zbog ozbiljne zarade.
Izvini, ali ne mozes reci da je isto svercovati legalnu i nelegalnu (zakonom zabranjenu robu). Po tebi je isti sverc tehnike i sverc kokaina, oruzja...

Pa zatvor je izmišljen za sirotinju.. niko ko je u lovi nema teorije da završi iza rešetaka sa romima ,narkomanima i sitnim lopovima

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ja ne vidim to tako iako se slažem da u našem društvu postoji puno većih problema koje treba rešavati.

Ja ovakav naslov vidim kao bolju šansu za one koji plaćaju porez, kao put ka boljem i pravednijem društvu, kao signal mladjima da se kriminal ne isplati.
Korupcija je problem broj 1 naseg drustva. Kada vide ljudi koliko je sve korumpirano ni oni se ne drze zakona. Da je zakon isti za sve i da ti mocnici i lovasi se isto kaznjavaju video bi veliku promenu i u narodu.

Sto se tice bolje prilike - ja vidim tu priliku za njih da dignu cene jer im se smanjuje konkurencija [emoji23]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa uradi nešto povodom toga, zaposli se u policiji,politici, menjaj svet. Nemoj opravdavati jedno zlo drugim.

Inače, moj post nije bio uporedjivanje te dve vrste šverca već odgovor na upravo takvo banalizovanje.
 
zaposli se u policiji,politici
Onako hipotetički, zamisli da je korupcija i tamo?
Čak i izraženija tamo nego u ostatku struktura Srbije.
Ako je tako to znači da mu preporučuješ da bije bitku sa vetrenjačama, ili mu preporučuješ da se oda i on korupciji?
 
Inače ljudi, taj podrum sa robom se nalazi preko puta lokalne pijace, a u, spremite se za šok, ZGRADI MESNE ZAJEDNICE. I tako već godinama radi, koliko sam puta samo prolazio i smejao se tom paradoksu...ali se naravno nigde ne spominje lokacija tog podruma. Inače, više njih tamo ima svoje stovarište, ova prijava je običan sukob konkurencije...
Sent from Tunguzija.
 
Pa uradi nešto povodom toga, zaposli se u policiji....


Pokušao druže, 2014. sa završenim pravnim fakultetom, nisam imao dovoljno para da kupim ulaznicu, skupa je bila vožnja. A otac policajac u invalidskoj penziji, vukao se po Kosovu godinama. Kad je 2011. prinudno otišao u penziju zbog bolesti, kao da nije ni bio u službi, bili u gluvi na njegove pozive, a nema mrlju na karijeri. Zato su 2014. primljeni likovi sa dosijeima, i ti očekuješ da takvi menjaju svet.

Plaćam i ja porez, i uglavnom sve preko fiskalnog kupujem, ali da ova država to ne zaslužuje, to je tako.
 
Iskreno boli me kada vidim da njih "Mađare" i njima slične niko ne dira, nama koji radimo legalno, svaki mesec platimo državi, poreze, prireze, kurseve, sertifikate, mišljenja, procene, licence... malo, malo pa ti. upadne neka inspekcija koja konstatuje da je sve uredu, ali su uveli da mora da se ima još ovaj kurs, sertifikat, u ovom ugovoru pod stavkom br. x nije čitko upisan procenat...

Sada je u Kruševcu hit, da ide inspekcija rada po malim lokalima, i preduzetnicima pišu ako nisu svi zaposleni položili kurs iz prve pomoći, kao i ako nema sertifikata od elektro inženjera da su sve elektro instalacije bezbedne...

Ne govorim o proizvodnim pogonima, već o piljarnicama, buticima, i raznim sitnim trgovinama i uslužnim radnjama.


I onda ispadne da se boriš sa nekom nelojalnom konkurencijom, oni u cenu ukalkulišu samo mito za carinike, a mi smrtnici u cenu moramo da ukalkulišemo zakupe lokala, doprinose, sertifikate, kurseve, mišljenja... I posle kako da budeš cenovno konkurentan. Kao neko registrovan kod APR-a vidljiv si svim inspekcijama, dok su šverceri vidljivi samo po prijavi i to kada se smiluju da postupe po istoj.

Sa druge strane u većini slučajeva kada nisu alavi kao ovi gore linkovani, njima napišu neku smešnu mandatni kaznu tipa 5000 din jednom u par meseca, a ti. kao neko pošten registrovan mesečno upumpaš u budžet po par stotina hiljada dinara i opet te non stop neko cima.

npr. ovi sa trafikama plaćaju radnike po 12-13k dinara bez doprinosa, prijave na PIO i kada mu uleti inspekcija kazna je manja od poreza i doprinosa koje ti daš na dva-tri radnika na minimalcu.


Kako god čist obraz i miran san nikada nebih menjao za nikakve pare.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Potvrđujem sve to, radio sam u servisu na crno dok nije uletela radna... Poslodavac se nije žurio da me prijavi a i meni odgovaralo jer sam tada čekao odgovor od MUP-a... Nakon uleta radne, morao je da me prijavi, da napravi akt o proceni rizika (naravno to pravi xy agencija za xy sumu), pa onda provera instalacija, prva pomoć, kontrola kod očnog lekara jer radim više od 5 sati na računaru... Plus 100k kazna. Servis prodavnica od 15 kvadrata, sa prometom do 20000 dnevno, od toga internet paketi 80% gde je zarada mala...





Sent from Tunguzija.
 
Pa uradi nešto povodom toga, zaposli se u policiji,politici, menjaj svet. Nemoj opravdavati jedno zlo drugim.

Inače, moj post nije bio uporedjivanje te dve vrste šverca već odgovor na upravo takvo banalizovanje.

U ovoj zemlji ces tesko da se zaposlis u bilo kojoj drzavnoj sluzbi, bez neke "veze" - uglavnom novcane ;) Tako da ti savet nije funkcionalan :D

Drugo, nisam primetio da je ovde neko opravdavao sverc, nego je bilo prosto zapazanje, da se ovim "akcijama" mazu ljudima oci...Veliki igraci prolaze a sitniji osvanu u novinama za primer ( a i tu je pitanje sta ce na kraju da bude )

Ako je nesto trulo od glave, tesko da pranje repa moze da pomogne...
 
Slabo pratiš temu.
90% poster-a ovde opravdava i promoviše šverc.

Na celom forumu, najmanje 99% ga opravdava zato što su jednostavno srećni što mogu da kupe omiljeni hardver po njima/nama prihvatljivim cenama.

U ovoj temi, i u smeru u kome ide, dalje opravdavanje šverca se može raditi samo u sledećim slučajevima:
1) Ako imaš interesa
2) Ako si ozbiljno ogorčen
3) Ako si ozbiljno glup/ograničen/neobrazovan
4) Ako si ozbiljno mlad/neiskusan/lakomislen
5) Ako si u ozbiljnoj zabludi zbog kombinacije gore navedenih faktora
I pod 6
6) Ako smatraš da je Kolumbija zemlja iz snova. Državno uredjenje kome svi treba da težimo.
 
Poslednja izmena:
Šverc u najbolju ruku može biti korektivni faktor.
Dodatna mogućnost uštede za manji broj ljudi koji su voljni da rizikuju, uštede. Za ljude koji zaista ne mogu da priušte neku razliku u ceni, ili nemaju dostupne velike trgovine u svojim pograničnim područjima.
Mogućnost da se povremeno nabavi nešto egzotično, nešto čega nema u našim radnjama.

Korektivni faktor za uvoznike takodje, da se više potrude, snize maržu, pruže bolju uslugu, bolju i dužu garanciju.

Ako se ne varam već vidimo da su se mnoge cene približile. Televizori, hard diskovi, ssd, možda još nešto ima mnogo manju razliku u ceni nego pre.

Ovo što se kod nas dešavalo prethodnih godinu dana je postao kancer našeg društva a ovde su ga svi hranili svesrdno.

Došli smo do toga da par kriminalaca ima veći promet i izbor nego najveći trgovinski lanci.

Ako bi se tako nastavilo još 2-3 godine, šverceri bi nam ostali kao jedina opcija.

Da li ste sigurni da to želite?
 
Poslednja izmena:
Šverc je samo odgovor na stanje u lokalnoj privredi, snabdevenosti, cenama itd. Pa švercuju i u Severnu Koreju gde se strelja za to.
 
Ja odem na kvantas i kupim stvari za 7-8 hiljada (pretezno hemiju) a da to isto kupujem u radnji izaslo bi me jedno 12-13 hiljada, jbm mi se sto ce agrokor i drzava da izgube koji dinar

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
drugo, sto se tice kupovine u legalnim radnjama, za tehniku je jedno vreme bio pdv 5% mozda neke 2009,2010 i stvarno je bilo relativno povoljno kupovati, ali opet, zasto bi neko kupio robu namenjenu nasem trzistu koja je trecerazrednog kvaliteta...

nebrojeno puta sam imao prilike da imam pred sobom dva ista laptopa, jedan za americko trziste, drugi za hrvatsko recimo
americki traje, tastatura se ne izlizuje, dok se za nase i hrvatsko trziste izlize tastatura posle par meseci, krenu da se greju, da skripe, itd...

situacija je takva i za kucnu hemiju koju kupuje telep...

ne mogu da vam opisem razliku kada donesem neku hemiju ili cokoladu recimo namenjenu trzistu evropske unije, u odnosu na ovo sto se prodaje kod nas


tako da cak i da se cene u legalnim radnjama spuste, kako bi se ljudi ohrabrili da kupuju legalno, opet vrednost nije ista, jer je roba u nasim legalnim radnjama dosta nizeg kvaliteta

uzmite samo nas i hrvatski izgovor za nutelu, veze nema sa fererom
 
Poslednja izmena:
Coca Cola, pa i ti suhomesnati proizodi... Ja jedino što uzmem preko su neke kobaje, jednostavno jer su kod nas preskupe, a bofla u odnosu na preko. I to samo vam sezone uzimam. Sad će sezona, biće 120kg domaće kobaje iz mog dvorišta, nebo i zemlja.



Što se tiče tehnike, ipak sam uzeo HDD i SSD u Benchshopu, umesto kod Fante ili nekog drugog...

Sent from Tunguzija.
 
Poslednja izmena:
Kaze vucic necemo da radimo,covek pokrene biznis a on odma mito ili oduzimanje robe.
I kako covek da zivi?
 
Kako ? Odeš u sns ,prijavis se na fortress.rs tamo stignes da nekog velikog levela i onda te zaposle preko stranke.(možeš da doguraš tako i do ministra policije) Naravno svaki mesec 30% plate vracas u sns sektu.
Eto tako

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šverc u najbolju ruku može biti korektivni faktor.
Dodatna mogućnost uštede za manji broj ljudi koji su voljni da rizikuju, uštede. Za ljude koji zaista ne mogu da priušte neku razliku u ceni, ili nemaju dostupne velike trgovine u svojim pograničnim područjima.
Mogućnost da se povremeno nabavi nešto egzotično, nešto čega nema u našim radnjama.

Korektivni faktor za uvoznike takodje, da se više potrude, snize maržu, pruže bolju uslugu, bolju i dužu garanciju.

Ako se ne varam već vidimo da su se mnoge cene približile. Televizori, hard diskovi, ssd, možda još nešto ima mnogo manju razliku u ceni nego pre.

Ovo što se kod nas dešavalo prethodnih godinu dana je postao kancer našeg društva a ovde su ga svi hranili svesrdno.

Došli smo do toga da par kriminalaca ima veći promet i izbor nego najveći trgovinski lanci.

Ako bi se tako nastavilo još 2-3 godine, šverceri bi nam ostali kao jedina opcija.

Da li ste sigurni da to želite?

A zasto smo dosli do toga da svreceri imaju veci izbor robe i veci promet? Da nasi trgovinski lanci prodaju robu po normalnim cenama, tj. da im je dovoljno 100% zarade umesto 300%, ne bi sverceri imali posla. Uvoznici ne zele da se potrude, zabole ih, imamo najgoru ponudu po najvecim cenama i ne znam samo na osnovu cega ti njih i dalje opravadavas? Aj sto imamo najgoru ponudu vec i najgori kvalitet

Da ti odgovorim na pitanje, da, ja bi zeleo. Nek puknu svi redom najveci lanci jer od njih kao sto neko rece ranije, manje firme ne mogu da ponude bolje cene. A kako se tek ophode prema radnicima, kakve im plate daju i to je super ako im isplacuju na vreme. Cignasu se na svakom koraku jer nam je takva drzava, ciganska. Nek dodje do toga da niko ali niko ne kupuje kod nas, e onda ces videti kako mogu cene da budu nize. Kod nas se nista ne menja dok se bas bas ne mora. Isto tako i kako vlas postupa sa narodom, a narod cuti i trpi. I koliko vidim, trpece jos dosta dugo jer smo u globalu glup narod.

Iz tvojih postova mogu da zakljucim da verovatno imas neku radnju ili se bavis prodajom, nebitno da li je tehnicka oprema ili nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
A zasto smo dosli do toga da svreceri imaju veci izbor robe i veci promet? Da nasi trgovinski lanci prodaju robu po normalnim cenama, tj. da im je dovoljno 100% zarade umesto 300%, ne bi sverceri imali posla. Uvoznici ne zele da se potrude, zabole ih, imamo najgoru ponudu po najvecim cenama i ne znam samo na osnovu cega ti njih i dalje opravadavas?

Da ti odgovorim na pitanje, da, ja bi zeleo. Nek puknu svi redom najveci lanci jer od njih kao sto neko rece ranije, manje firme ne mogu da ponude bolje cene. Nek dodje do toga da niko ali niko ne kupuje kod nas, e onda ces videti kako mogu cene da budu nize. Kod nas se nista ne menja dok se bas bas ne mora. Isto tako i kako vlas postupa sa narodom, a narod cuti i trpi. I koliko vidim, trpece jos dosta dugo jer smo u globalu glup narod.
Evo ti iz prve ruke odgovor.
Podržavanje šverca samo čini situaciju gorom.

Šverc nije rešenje već isključivo posledica i/ili uzrok problema.

Da li je šverc posledica ili uzrok problema, znaće samo onaj koji zna i odgovor da li je starija kokoška ili jaje.


Ivane, svasta nesto su mnogi pokusavali na tu temu da urade i niko nista nije uradio

Mnogi od vas su imali prilike da udju u vidjenije radnje na zapadu i vide kakav je promet u pitanju: to su dnevni prometi od vise stotina hiljada evra. Jednostavno, ljudi vise kupuju jer imaju vise para, roba se ne zadrzava na lagerima vec je obrt brzi...pa tolike sam godine u ovom poslu, nema maloprodaje ili distributera koji muku ne muci sa starim lagerom. To su zarobljene pare, roba stoji, niko je nece, obara se cena, ide se u minus da bi se izvadila steta, pa onda opet novi krug

O potrosnji, uzmimo Nemacku. Jos pre deset godina, godisnja potroska po glavi stanovnika je bila 1000 e a kod nas 30. I vi hocete napajanje po istoj ceni? Pa nije napajanje socijalna kategorija. Problem je kad je hleb skup - a hleb je jeftin.

Ljudi ovde samo vide finalnu cenu koja iz mnogih razloga jeste visa, ali niko se tu ne bogati vec negde zaradis da bi izvadio fleke na drugoj strani, vrti se u prazno...
 
Glavni problem nisu cene trenutno, evo grafickih rx 470 u ponudama za 28-30k sto je vise nego kod svercera ali je normalna cena, vec manjak izbora.

Peca je sad pisao o tome na temi "Prodavnica", ja sam ga pitao i on je podelio svoje iskustvo.

Graficke i procesori, ssd-ovi, ram i ploce imaju solidne cene trenutno po radnjama(ne svim radnjama naravno), napajanja i ventilatora je bas malo ali sta ces.





Sent from mTalk
 
Zna se sta je uzrok problema, a sverc je odgovor nekih ljudi na to. I da li stvarno mislis da drzava ne zna za to? Naravno da zna i neko neko dobija svoj deo, sto znaci da neko ko bi trebao da stane na put tome, podrzava jer ima korist.

Pa zasto bismo se onda mi, obicni gradjani, protivili alternativi? Imamo izbor i to je bitno, a sta cemo izabrati, to je nasa stvar
 
Poslednja izmena:
Zna se sta je uzrok problema, a sverc je odgovor nekih ljudi na to. I da li stvarno mislis da drzava ne zna za to? Naravno da zna i neko neko dobija svoj deo, sto znaci da neko ko bi trebao da stane na put tome, podrzava jer ima korist.

Pa zasto bismo se onda mi, obicni gradjani, protivili alternativi? Imamo izbor i to je bitno, a sta cemo izabrati, to je nasa stvar



Da nemaju korist ne bi skladištili 3 tona robe u podrumu mesne zajednice. A pijaca preko puta iste te MZ i ko zna koliko robe se tu proda nedeljno na oči vladajuće garniture te MZ, koji i sami tamo pazare. A ovo je samo na najnižem nivou, kako li je onda na najvišem?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno