Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čekaj, ako sam dobro razumeo, kontaktiraš lika sa jednim imenom i prezimenom i iz jednog grada, tebi stiže paket sa drugim imenom prezimenom, gradom... I tebi nije ništa sumnjivo i preuzimaš paket? Da ne pričamo o ostalim indikatorima koji mirišu na prevaru.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
On je mene zvao sutradan. Kontam ono mu je zenin nalog, on prodaje. A to da ima 3 telefona i 3 grada sam saznao naknadno. Kada je laptop kod mene vec bio dan, dva. A tada je kasno bilo.
 
Znaci, kupovinu sam dogovorio preko kp, nismo se zivkali telefonima. Tamo smo pisali.
Ja jesam dosta kumovao toj prevari, ali do toga ne bi ni doslo da je posten.
 
Poslednja izmena:
Ma nepismen covek, verovatno nema ni 3 godine srednje skole. A sto je najgore, iako tako nepismen, uspeo je da me predje. Da li se smejati, ili plakati? :D
Elem, to je bilo pre vise od mesec dana, ja sam preboleo te pare. Napisao sam ovde da bih skrenuo paznju sto vise ljudi da ne kupuju od njega. I krivo mi je sto nisam sacekao sa negativnom ocenom, dok nisam digao sistem, pa da dodam da je povadio i ram i wireless.
 
Pazite jednu stvar. Onaj kome je to posao od koga zarađuje za hleb te nikad neće prevariti, svako će gledati da uradi sve što može da bi ti bio zadovoljan. Najbolja preporuka je zadovoljan kupac a da se ne lažemo teško je zadovoljiti kupca....
 
Pazite jednu stvar. Onaj kome je to posao od koga zarađuje za hleb te nikad neće prevariti, svako će gledati da uradi sve što može da bi ti bio zadovoljan. Najbolja preporuka je zadovoljan kupac a da se ne lažemo teško je zadovoljiti kupca....
U centar. Ovo ostalo je jajarisanje samo.

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk
 
Pa zna se za vecinu stvari ko je ozbiljan u svom poslu a ko jajara.
Taman da pohvalim MobilniNS sa KP, izuzetno korektan i profesionalan gospodin. Reklamacije uvazava bez ikakvih problema i ekspresno resava. Pazario sam kod njega nekoliko telefona, jednom imao problem i odmah reseno.
Za kompjutere sigurno ima neko takav.
 
Blago tebi meni nije hteo da se javi na telefon posle par sati. Uvalio mi telefon sa mrtvim pikselima kaze video si telefon pre upalio sta ti ja mogu zbog toga se ne menja :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Odmah da se ogradim, da ne kazes da mislim da lazes.
Prosto mi je mnogo tesko da poverujem u to.
Meni je vratio 650e za iPhone odmah sutra (poslao mu sa otkupom) i plus platio postarinu i zeznuo sam mu tempered glass.
Jos jedan decko sa foruma (Zulu92) imao problem (koji i nije bio problem) i covek vratio pare bez reci.
Dok Mladen (veoma hvaljen u Nexus temama) iz Novog Sada je pravi primer jajare obicne.
Covek mi kaze (dan posle kupovine) da uredjaj moze da se posalje nekom njegovom dobavljacu pa ako oni prihvate ok ako ne nista (citaj : uzeo sam ti pare a sada odhebi). Lik je za apsolutno izbegavanje.
 
Ono što je za jednog dobro ne mora da bude isto i za drugog, a ja govorim o običnom čoveku ko nije član foruma, nikad kupovao na KP a poželi ipak nešto da kupi - kako će da zna da je neko OK a neko jajara!?

Neko bi možda rekao po ocenama ali smo više puta ovde videli da ocene ne znače ništa - šta više, veliki broj jajara ima perfektne ocene a čak i kad se da nema negativna KP se iz sebi znanih razloga potrudi da ona na volšeban način i bez objašnjenja nestane.

Evo, čak i dva člana imaju različita iskustva sa istim prodavcem i običan čovek koji po prvi put ovo čita a želi nešto da kupi od njega ne može a da se ne zapita "Ko je od njih dvojice u pravu?" ili "Šta ako su obojica u pravu - iskustvo kog od njih dvojice ću imati ako nešto krene po zlu?"...
 
ja nikad nikog ne zovem. nemam cak ni svoj broj telefona na nalogu. telefone razmenjujem tek ako se nalazimo sigurno na prometnom mestu pa da se prepoznamo... uvek insistiram na kp porukama da sve postoji tamo u bazi...bas skoro jedan prodavac nije hteo da mi odgovara na poruke na kp... ja ga pitam da li jos jma predmet po toj ceni, on ga obrise i stavi po vecoj, ja opet pitam da li ga ima po toj, on naravno ne odgovara...posle mu kazem "znaci vi ne zelite da mi prodate predmet", naravno opet je iskulirao...i ja odem i kupim od drugog
 
Za skuplje stvari izbegavajte odmah poziv prodavcu na telefon, ostavite makar jednu poruku preko KP radi dokaza ako eventualno bude problema.
Doticni ne odgovara na poruke na KP bas iz tog razloga da mu ne bi mogao ostaviti negativnu. Javlja se sav nezainteresovan kao da ti njemu treba da prodas nesto a ne on tebi. Ja ne kazem da Batak laze samo da je moje iskustvo sa tim članom totalno drugacije od njegovog i to je to.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja prvo uvek posaljem poruku prilikom kupovine da proverim da ono sto prodaje da li jos ima, prodao ili ako moze za jeftnije, ako mi ne odgovori nista onda dovidjenja.
 
Drugari, planiram kupovinu novog telefona jer mi je G posle skoro 4 godine vernosti imao blizak susret sa betonom. Pošto bih opet uzeo Flagship model, a to košta novaca :). Da li može preporuka za nekog sa KP? Prošli sam uzeo ako se ne varam od Mladena iz NS, i generalno nisam imao problema, jer je telefon bio ispravan sve vreme. Ali mi se ne sviđa što daje samo 6 meseci garancije.
 
I da ti daje 6 godina garancije ta njihova garancija vredi koliko lanjski sneg.
 
Capture2.PNG

Kolega kome nisam hteo da spustim cenu na 140e.. .sad kaci lazan oglas na 130e i to sa garancijom... koj car.
 
kako to spusta cenu koja se njega ne tice i na koju ne moze da utice? :D
 
Pa klasicna pilicarska fora. Postavi nekoliko oglasa sa nizom cenom i posle ti dodje sa pricom kako ima i jeftinije, bla bla bla...
Ko se upeca upeca :D :D
 
ja nikad nikog ne zovem. nemam cak ni svoj broj telefona na nalogu. telefone razmenjujem tek ako se nalazimo sigurno na prometnom mestu pa da se prepoznamo... uvek insistiram na kp porukama da sve postoji tamo u bazi...bas skoro jedan prodavac nije hteo da mi odgovara na poruke na kp... ja ga pitam da li jos jma predmet po toj ceni, on ga obrise i stavi po vecoj, ja opet pitam da li ga ima po toj, on naravno ne odgovara...posle mu kazem "znaci vi ne zelite da mi prodate predmet", naravno opet je iskulirao...i ja odem i kupim od drugog

To je lose reseno na kp, i ja se ne javljam zbog hejtera,klosara ili kako vec da ih nazovem

Imas cudnih osoba,koja pita samo da bi pitao i posle smara sa XXXXXXXXX pitanja,poruka

Javis se jednom i on te posle smara danima a ako se naljuti zalepi ti negativnu ocenu a ti se slikaj

Zato prvi kontakt samo telefonom pa ako ga dobro procenim posle moze i zvanicno preko poruka
 
To je lose reseno na kp, i ja se ne javljam zbog hejtera,klosara ili kako vec da ih nazovem

Imas cudnih osoba,koja pita samo da bi pitao i posle smara sa XXXXXXXXX pitanja,poruka

Javis se jednom i on te posle smara danima a ako se naljuti zalepi ti negativnu ocenu a ti se slikaj

Zato prvi kontakt samo telefonom pa ako ga dobro procenim posle moze i zvanicno preko poruka

Upravu si KP je pun klosara i smaraca ja licno necu da komuniciram sa nalozima bez podataka i tek otvorenim.Sad malopre me kontaktira jedan slepac sa 45 pozitivnih i pita me zasto je telefon napred crn a pozadi beo.Ja mu odgovorim da pita dizajnera tog modela on me napusi i blokira na KP :)a on mene cima i smara deba :)
 
Upravu si KP je pun klosara i smaraca ja licno necu da komuniciram sa nalozima bez podataka i tek otvorenim.Sad malopre me kontaktira jedan slepac sa 45 pozitivnih i pita me zasto je telefon napred crn a pozadi beo.Ja mu odgovorim da pita dizajnera tog modela on me napusi i blokira na KP :)a on mene cima i smara deba :)

+1

Mene jedan danas pitao na KP, za telefon koji prodajem, (koji je dual sim - btw) da li moze da radi samo sa jednom SIM karticom telefon :D Inace taj clan, ima puno pozitivnih ocena, kao kupo-prodavac telefona. Troluje mi oglas verovatno, ili je stvarno toliko glup, da me to pita.

@probotzor

Veruj mi da nisi jedini, takvih ljudi kao ta zena je sve vise na zalost. Slican slucaj javlja mi se neka devojka za telefon da kupi, sestri za rodjendan, posle 20poruka koje smo razmenili, o specifikacijama telefona, kakva je selfie kamera, bla bla, kakve slike pravi danju, kakve slike pravi nocu.

Na kraju mi salje poruku, odustajem od kupovine, ne svidja se bela boja mojoj sestri prlja se, vise voli crn telefon. Aj poz :d

Kad se tad nisam slogirao.. :wall:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno