Šta je novo?

Kupovina lap topa do 60.000din? pomoc!

loodilo

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2005
Poruke
87
Poena
309
Cao drugari, kao sto ste i procitali u naslovu voljan sam da izdvojim nekih 60k dinara za kupovinu lap topa pa ako mozete da mi pomognete u izboru. Sta vi mislite koji je lap idealan za te novce? Ono rachunajte +/- 2000 dinara na tih 60.000 Najbitnija stvar je da ima minimum 4GB memorije. Pozz i hvala unapred, znam da cete mi pomoci u izboru!

Ja sam gledao ova dva: Toshiba Satellite A300-1G5 i HP 6710B (KU205ES). I recite mi molim vas vase misljenje o Acer lapcima, meni deluju kao jako dobre konfiguracije (sa jakim komponentama) ali ne znam kakvi su sto se tice kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Pa prelistaj malo subforum o laptopovima ja mislim da je tvoje pitanje da ne greshim dushu ali zaista jedno od milion koji se svaki dan ovde postave. Svi ocje njima direktno da se odgovori za pitanje - e koji laptop da uzmem do 500-600e i slichno...

Toshiba-u uvek favorizujem jer posedujem jednu kojoj ama bash nishta ne fali, jedino shto se sada dobija 1gb rama i eksterni hdd ali eh...ja sam je kupio pre par meseci : ))

chitaj chitaj chitaj have fun


Ps : Chek jel ja to vidim da ti ocjesh laptop sa najmanje 4gb memorije ?! Tebi i da hocjesh ne treba najmanje 4gb memorije jer ja do sada ne videh model na koji mozhesh da gurash i vishe od 4gb memorije, ako se pojavi bash me interesuje koji sistem ga podrzhava.
 
Poslednja izmena:
Cao drugari, kao sto ste i procitali u naslovu voljan sam da izdvojim nekih 60k dinara za kupovinu lap topa pa ako mozete da mi pomognete u izboru. Sta vi mislite koji je lap idealan za te novce? Ono rachunajte +/- 2000 dinara na tih 60.000 Najbitnija stvar je da ima minimum 4GB memorije. Pozz i hvala unapred, znam da cete mi pomoci u izboru!

Ja sam gledao ova dva: Toshiba Satellite A300-1G5 i HP 6710B (KU205ES). I recite mi molim vas vase misljenje o Acer lapcima, meni deluju kao jako dobre konfiguracije (sa jakim komponentama) ali ne znam kakvi su sto se tice kvaliteta.
Као и увек, две ствари су најважније:
1. Колики ти је буџет (то знамо)?
2. За шта ти је потребан рачунар?

Рећи да је 4 GB минимум меморије (односи се на ово под 2.) је недовољно. Разјасни за шта га планираш користити, па ти помогнемо ;).

П.С.
Ја нове Тошибе не бих ни џабе узео, а старе је прегазило време :wave:.
 
За твоје потребе је одлична и куповао си пре који месец. У међувремену се ситуација на тржишту променила ;). Зашто куповати стару технологију кад је нова доступна по нижој цени :smash:? Дизајн нових Тошиба Сателита је корак у назад у односу на старе, али су компоненте боље.

Ни овај мој Acer није више нешто (али га вади то што има кућиште од легуре Mg-Al ;)) и да сад купујем за доста мање новца може се купити звер ;).
 
Kompletna dominacija na odeljku o laptopovima od strane Duke-a.

Samo me i dalje zanima to najmanje 4gb rama. Inache ram nije toliko skup tako da sve mogu da razumem ali ne mogu taj podatak koji kao da je jako bitan i primecjujem da je ljudima jako bitan : )
 
Pa u principu bitno mi je da ima 4GB memorije u smislu npr. 2GB i recimo doplatim za josh 2GB i cena svega toga ukupno ne predje 60k :) a sto se kolicine memorije tiche i toga za shta mi je potreban lapac: potreban mi je za razne matematicke programe koji zahtevaju dosta memorije, graficki dizajn i recimo programe tipa Corel Draw i sl.... u sushtini lapac mi je potreban za ozbiljne stvari, ne za igrice i zezanje.... eto!

Evo nashao sam shta mi treba http://www.pcpractic.rs/product.php?id=2053 TO JE TO! :)
 
Acer Extensa 5630G-582G32Mn

Tebi treba Intel Core 2 Duo, a ne AMD Atlon64 X2 ;).

Acer Extensa 5630G-582G32Mn

Pojašnjenje:
1. U pitanju je Core 2 Duo koji će oduvati bilo kog AMD-a.
2. Dobijaš veliki i brz hard disk od 320 GB.
3. Ima 2 GB memorije, ali je memorija jeftina i lako je dodati ;).
4. Nema OS (pardon, ima neki Linuks iz terminala :p), pa možeš staviti Vistu x64 ;).
5. Ima sasvim dobro kućište.
6. Ima odvojenu grafiku, pa ti neće oduzimati od RAM-a.

Ne možeš omašiti.
 
Poslednja izmena:
Pa u principu bitno mi je da ima 4GB memorije u smislu npr. 2GB i recimo doplatim za josh 2GB i cena svega toga ukupno ne predje 60k :) a sto se kolicine memorije tiche i toga za shta mi je potreban lapac: potreban mi je za razne matematicke programe koji zahtevaju dosta memorije, graficki dizajn i recimo programe tipa Corel Draw i sl.... u sushtini lapac mi je potreban za ozbiljne stvari, ne za igrice i zezanje.... eto!

Evo nashao sam shta mi treba http://www.pcpractic.rs/product.php?id=2053 TO JE TO! :)

Nadam se da kad već tražiš 4GB rama, znaš da ti za adresiranje tolike memorije treba x64 OS.
 
^^^ Mhm to znam, i onako ne ide uz njega operativni sistempa sam i planirao da uzmem neku Vistu uz njega. Hvala na predlogu Duke, razmotricu i tu varijantu. Evo bash gledam tog Acera i primamljivo mi deluje, s tim shto je on skuplji za celih 6.000 + moram da dodam jos kesha za +2GB memorije +OS, izacice me mnogo... Mada svidja mi se recimo grafika kod Acera i to sto je Intel. Kuciste mi nije toliko bitno, a ni HDD.... uhh dilema.... :)
 
Ti je sam pravis.
Acer ili Toshiba 1G5. Prelomis i kupis.
I jedan i drugi su dobri racunari. Ja bih vise gledao garanciju ako su u istoj klasi:D . ram je nebitan mozes da ga dokupis za 1500din.
Ako nesec to evo ti nesto malo jeftinije :)

ASUS F5SL-AP196 + torba, mis.itd.
ASUS PRO31SG-AP158


Koliko vidim:
Za to sto ti hoces nece te pokrpiti ni 1500Eur ane 60000din.

Pozz
 
Poslednja izmena:
Apsolutno si u pravu shto se tiche kesha :) a shto se tiche Asusa, ne bih, skeptik sam.. mozda greshim dushu ali nemam iskustva sa Asusom, sa HP-om i Acerom imam i to pozitivna....
 
Ima ovaj Acer na akciji:
http://www.bcgroup-online.com/index.php?art=6564
Mislim da bi se on bas uklopio.

Taj model mi je preporuchio i Duke ^^^ i boga mi izgleda da ce pre pasti on nego HP. Zvao sam da pitam i s obzirom da ide 1gb memorije na poklon trebao bi da doplatim jos 1200 dinara i imao bi 4gb memorije i mojoj sreci nikad kraja :) i josh 12000 za Vistu x64 i to mu dodje ravno 60.000dingera shto je i moj budzet. Bravo lavovi svaka vam chast! Hvala na pomoci, znao sam da sam se obratio na pravo mesto! :banana:
 
Taj Acer je zmaj, igrao sam se baš pre nekoliko dana .. (testirao). Za te pare, ne može bolje. Veruj mi na reč, pogotovo što je na gornjem linku to nešto neverovatno jeftino. Ili su se zeznuli ili je neka akcija u toku. Po toj ceni, možeš eventualno samo da kupiš neki sličan Asus, i to diskutabilno sličan jer je kvalitet u izradi (a i suštinskim stvarima kao chipset) nebo i zemlja, naravno na štetu Asus-a.

Kupuj to dok ima, tj dok se ne predomisle oko cene :)
 
Super je taj ACER extensa, ali meni smeta jedna sitnica - nema bluetooh. ****s ga, das tolke' pare, masina jaka ko' zemlja, nema sta nema... al' nema bluetooh. Stvarno nedopustivo, sta treba da turam bluetooth USB key u njega kao sto imam na desktopu... ruzno za laptop i neprakticno!
Naravo ovo je subjektivno, mozda coveku nije bitno sto nema BT.

U svakom slucaju loodilo molim te napisi utiske kada ga uzmes, posto i ja imam slicnu dilemu i ovaj Acer mi je bas zapao za oko.


P.S. Ovo je dobra alternativa, osim sto ima SIS-ovacu na chipsetu...

http://www.pcpractic.rs/product.php?id=2112

ASUS X59SR-AP022
(cena sa popustom)
49.990 din.

Specifikacija
Procesor Intel® Core™2 Duo T5800 2.0GHz 2MB FSB800
Memorija 4096MB DDR2 800MHz
HDD 320GB SATA 5400rpm
Monitor 15.4" WXGA 1280x800 Crystal Brite
Grafička karta ATI Mobility Radeon HD3470 512MB
CD/DVD DVD RW Dual Layer
Zvučna karta 16-bit Sound Card
Zvučnici Stereo Speakers
Modem V.92 56k Fax Modem
Mrežna karta 10/100 Ethernet
Wireless 802.11 a/b/g
Operativni sistem Bez operativnog sistema
Baterija 6 cell
Težina 2.7kg
Dodaci i raspoloživi konektori
Bluetooth Integrisan Bluetooth
Card Reader Integrisan 8-u-1 čitač kartica (SD Memory Card, Memory Stick, Memory Stick PRO, MultiMediaCard, SmartMedia Card, Memory Stick Duo, xD-Picture Card)
USB 4
AudioOut 1
MicIn 1
ExpressCard slot (34/54mm) 1
Modem (RJ 11) 1
LAN (RJ 45) 1
Analogni VGA 1
Web Camera 1.3 MPix
Garancija 24 meseca

P.S. pre neki dan je kostao 1500 din manje, ladno su digli cenu verovatno zbog ****nog deviznog kursa koji luduje ovih dana.... :wall:
 
i ovaj je zanimljiv, malo skuplji ali i jaci, a ima i BT :)

ACER Extensa 5630G-582G25Mn
( Acer )
Intel Core2Duo T5800 (2.0GHz/2MB/800FSB), Intel PM45 chipset, Memorija 2GB DDR II (2x1GB), HDD 250GB SATA, DVD-RW DualLayer, 15.4" WXGA 1280x800 CrystalBrite, ATI Radeon 3650-512MB dedicated memory & DirectX10, Gigabit LAN, Intel WLAN 5100 dual-band/quad mode 802.11a/b/g/DraftN, Modem, BlueTooth, WebCam, built in microphone, stereo speakers, disk anti-shock protection, Acer Easyport IV connector for port replicator, Express card slot, PCMCIA (type II), 5-in-1 card reader, 4xUSB2.0, HDMI with HDCP support, eSATA port, VGA port, Audio in/out. Garancija 1 godine. Boja: tamno siva / crna. OS: Microsoft Vista Home Premium 32bit

Cena: 53.900,00 RSD (uključen PDV)

a ovde ti je i Vista home ukljucena u cenu :)
 
Poslednja izmena:
Još uvek ništa društvo, nemam vremena da odem da ispazarim lap. krastavac puno se radi, ali bice, nije ultra hitno. Love Hunter, hvala na savetima, dobar je Acer sto si ponudio ali kao sto rekoh u nekom od ranijih postova ^^^^ ne bih eksperimentisao sa Asusom, ne sumnjam da su im odlicni lap-topovi ali ipak bih se pre odlucio na neku varijantu tipa Acer ili HP.
 
Super je taj ACER extensa, ali meni smeta jedna sitnica - nema bluetooh. ****s ga, das tolke' pare, masina jaka ko' zemlja, nema sta nema... al' nema bluetooh. Stvarno nedopustivo, sta treba da turam bluetooth USB key u njega kao sto imam na desktopu... ruzno za laptop i neprakticno!
Naravo ovo je subjektivno, mozda coveku nije bitno sto nema BT.
За мој лаптоп из потписа је писало да има плави зуб на сајтовима наших продаваца, кад оно нема. И нимало ми не недостаје ;). Ствар потреба.

P.S. Ovo je dobra alternativa, osim sto ima SIS-ovacu na chipsetu...
Е да, чувене SiS-ове плоче :whip:.

i ovaj je zanimljiv, malo skuplji ali i jaci, a ima i BT :)

ACER Extensa 5630G-582G25Mn

a ovde ti je i Vista home ukljucena u cenu :)
Човеку не треба оперативни систем. Ако си читао тему, инсталираће Vista x64 ;).

Još uvek ništa društvo, nemam vremena da odem da ispazarim lap. krastavac puno se radi, ali bice, nije ultra hitno.
Пази да не поскупи јер курс евра иде горе из дана у дан плус да се не распрода јер је на акцији ;).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno