Šta je novo?

Kupovina kamkodera...

~animagus*

Čuven
Učlanjen(a)
23.12.2003
Poruke
274
Poena
619
...zdravo drugari.. :wave:
..vec par dana pretrazujem forum i hteoh samo da sumiram utiske sa par pitanja..
..otprilike neki moj zakljucak je sledeci - kvlalitetan kamkoder koji ce praviti kvalitetne snimke bliske analognim kamerama (posedujem analognu sanyio kameru staru pa skoro 20ak godina koja pravi fenomenalne snimke :)..) ne moze da se nadje ispod 1000e...video sam da spominjete canona kao neki sinonim za kavlitet i njegove modele hv20/30..(..koje, btw, ne mogu da nadjem kod nas..pa sm tek googlujuci nasao da kostaju oko 1000 i kusur dolara)..
..kao neko ko se ne razume preterano u izbor danasnjih kamerica je izdvojio oko 500e za kupovinu..a posto izdvajam vec podosta para (i do 500e je dosta love) ne bih da uzmem nesto cime bih bio ne zadovoljan...
..da li da se ustekam do 1000e i pazarim nesto od modela koje bih zamolio da mi preporucite?...ili postoji nesto do 500e vredno paznje i kupovine..?

..unapred hvala.. :)
 
Kako si uopshte zakljuchio da ta sanyo kamera ima fenomenalne snimke ? Prebacio u digitalni format i onda to pogledao na LCDu ? Mora da nisi tako uradio, jer recimo snimak sa Panasonica M10, jedne od najboljih amaterskih VHS kamera sa pochetka 90ih, je uzasan u odnosu na DV kameru od 100e danas, imam neke porodichne snimke, i jedva da se prepoznaju face :d

Problem kod kupovine kamera kod nas je u tome shto za 500e ne mozesh da kupish "poshtenu" HD kameru, a dati toliko para za SD je ludost. Zato je najbolje ili kupiti neku SD od 200 dok ne dodje malo vishe HD kamera pa padne cena, kao shto je to sluchaj preko, ili da nadjesh kombinaciju da ti neko donese tu kameru, po mogucnosti iz USA, jer tako cesh za 500e dobiti top model HD kameru.
 
..mmm...nijednom nisam rekao da je to kamera koja snima na vhs..radi se o malim kaseticama..
..jedino sto sam rekao je da je analogna..
..snimke uvek gledam direktno povezujuci kameru i tv..i kvalitetom slike sam vise nego zadovoljan...
..kako nisam imao prilike ranije da vidim snimke na tvu sa kamkodera i kako se na mojoj kameri radi o analognom signalu, samo sam iz tog razloga predpostavio da je rec o snimku koji je bolji od low end digitalnih kamkodera..
..medjutim ukoliko kazes da najjeftiniji digitalac pravi snimke bolje od najbolje analogne kamere..razmislicu jos..
..gledao sam snimke sa hv20/hv30 i odlicni su..
..da li je onda jedino resenje kupovina u USA...?..sta je sa cenama u evropi,iste kao kod nas?
 
Pa sad zavisi koja je to analogna kamera, o kom sistemu se uopshte radi ? Jedino ako prichash o nekom Soniju sa velikim senzorom proizvedenim oko 2000 godine, te kamere stvarno imaju bolji snimak nego danashnje lowend digitalne. I druga stvar, da li si uopshte gledao na CRT ili HD TVu ? Na CRTu i snimak sa najjeftinije DV kamere je odlichan i vrlo malo se razlikuje od HD snimka.

Shto se tiche HV20/30, stvarno ne znam cene u evropi, ali kapiram da nisu mnogo nize nego kod nas, u USA mozesh da kupish HV30 za 600$ gde hocesh, a moze se naci i za 500, shto je 350 evra.
 
...hvala puno, druze..:happy:
..btw,snimak sam gledao na crt tv..da,da..jos uvek imam staro dobru katodnu cev.. :smoke:
...btw,mnogo vise me intersuje fotografija od videa (i pomalo se amaterski bavim, koliko mi vreme dozvoli..)..u skorije vreme planiram da uzmem neki noviji dslr..ali o tome vec na releventnom forumu.. ;)

..pozdrav! :wave:
 
...hvala puno, druze..:happy:
..btw,snimak sam gledao na crt tv..da,da..jos uvek imam staro dobru katodnu cev.. :

Stara jeste, a dobra teshko :) Eto odgovora zashto si mislio da ti kamera ima odlichan snimak :)

Pre nekoliko godina sam koristio sonijevu jeftinu digitalnu kameru, i na velikom CRTu slika je neverovatno dobra, ali kada to pustish i na malom 17" LCDu vidish koliko je to sve u stvari loshe, a da ne pricham o analognim snimcima gde slika izgleda kao ulje na platnu :)

A shto se tiche fotografije, ona je vrlo usko povezana sa videom, i ako znash jedno, vrlo lako cesh se navici na drugo. I ja vishe volim fotografiju iako se videom bavim chak i duze, ali bez HD kamere nema nishta :)
 
Nazad
Vrh Dno