Šta je novo?

Kupovina iz SAD (za robu koja se ne šalje u Srbiju) - iskustva sa ovim posrednikom?

Dodaj 35% barem i garancije verovatno nemas... e sad vredi li ta kartica toliko ili je bilo bolje da si je ovde uzeo?
 
Naletim na dobru ponudu na Amazonu i kupim jednu graficku karticu...platim je 250 $ sa sve porezom i prosledim na Shipito. E sad, koliko ce me odrati na carini? :)
32% ukupno na cenu robe i isporuke (ako je navedu) + 300 dinara otvaranje paketa + 500 dinara žalba ako precene grafičku (moraćeš da dostaviš dokaz o plaćanju).

To je po pravilu, ako prođeš bolje budeš srećan i to je to :)
 
Naletim na dobru ponudu na Amazonu i kupim jednu graficku karticu...platim je 250 $ sa sve porezom i prosledim na Shipito. E sad, koliko ce me odrati na carini? :)
Jesi li platio Shipitu da raspakuje paket i ukloni fakturu? Jesi li napisao manju vrijednost na carinskoj deklaraciji?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nisam još jer nije još stiglo do Shipita, ali uradim to uvek ;)
Problem je što je grafa kabasta i bode oči ako me razumeš :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dodaj 35% barem i garancije verovatno nemas... e sad vredi li ta kartica toliko ili je bilo bolje da si je ovde uzeo?

Ovde je 330 eur ta ista, dakle bolje i sa plaćenom carinom nego kod domaćih derikoža.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ti si se malo z***o, (250+15)x1,1x1,2=350$ (skoro) + troskovi otvaranja na carini i nemas prakticno garanciju ovde...

Sad prst na čelo pa razmisli malo... ali onako duboko i posteno, pa nam opet reci da li je bolje 330€ sa garancijom na 2-3g ili 350$ bez garancije...
 
Izbedaciste coveka. [emoji5]
Ima na Amazonu jako kvalitetne košulje za +50$. Jel uzimao neko garderobu preko shipita?
 
Inače primetim slučajno da Šipito prima Bitcoin :)

af261d78c41a1165475cb722c5cda08e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema ko ne prima bitcoin.

P.S. Na IT forumu si, mislim da je vreme da naučiš da praviš ScreenShot/PrintScreen.
Slikanje ekrana, sa sve blicem ili upaljenim svetlom je :)
 
Obavlja li shipito ili neko drugi, "usluznu" kupovinu ili asistenciju pri kupovini, da kupi za nas, to naplati prethodno pa onda posalje?
 
Poslednja izmena:
Nema ko ne prima bitcoin.

P.S. Na IT forumu si, mislim da je vreme da naučiš da praviš ScreenShot/PrintScreen.
Slikanje ekrana, sa sve blicem ili upaljenim svetlom je :)

Ne primaju bitcoin svi a pogotovo ne oni najveći: Amazon, Ebay, Bestbuy...Bilo mi je zgodno da uslikam ekran pa sam tako i uradio, igrom slučaja sa blicem upaljenim. P.S. Ne moraš ti mene da učiš gde sam i kako treba da uradim.. Tehnički sam prilično pismen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izbedaciste coveka. [emoji5]
Ima na Amazonu jako kvalitetne košulje za +50$. Jel uzimao neko garderobu preko shipita?

Naravno, sve možeš da naručis. A posle cena zavisi od težine i veličine paketa.

Samo jedna napomena za sve. Nemojte nikako da kupujete nešto sto sadrzi bateriju u uredjaju, jer ne primaju sve kurirske sluzbe, mislim da samo DHL može i to se nikako ne isplati jer sigurno postarina bude 80-100$...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim na shipito isporuku do tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E meni "pukao film", mogu i ja sebe pocastiti necim za ili pred Novu godinu...
Pokusavao sam vec dugo vremena naci nekog u USA da uzme ove Philips SHP9500S slusalice.
Nisam uspeo nikoga naci, odnosno niko ko je i mogao uz minimalan trud to uraditi nije hteo, nalazili su se razni izgovori... :/
Bio se cak javio i ponudio da pokusa i jedan drug ovde s foruma (pozdrav DRUGARCINI, da, da ... sa velikim slovima, zasluzuje) ali kombinacija nije uspela...

Kako Newegg ne dozvoljava neamericke (van USA) kartice niti nemaericke paypal korisnike, konacno sam preko Shipito.com narucio sluske.
Koristio sam njihovu asistiranu kupovinu i tu su mi naplatili 8,5$.

shipito sluske.JPG

Za sada racun $69.97 i ceka se da stigne paket u njihovo skladiste u Kaliforniji.
Na zalost mora preko Kalifornije jer nemam "premium" uslugu pa naplacuju drzavni porez ali to izadje manji trosak u odnosu na ostale.

Poštarina će biti od $16 do oko $21, tako da ce sa oko 10€ nasih dazbina cena biti manje od 100€ sto je opet manje nego u Nemackoj nove slusalice na Amazon.de ali ipak mnogo vise nego Newegg.com u SAD. :(
 
Poslednja izmena:
Kako se isplati kupovati preko shipita?

Sad sam otisao na njihov sajt i u shipping calculator uneo podatke za kosulju i izbaci mi neke lude cene. Sve preko 50$ i jedna od 15$ bez tackinga i 20-40 dana putuje.
 
Ja do sada imam 15 isporucenih porudžbina. Pre je sve stizalo za nekih nedelju dana do mene. Sada u zadnje vreme čekao po mesec dana da stigne sa carine.

Uglavnom sve sam slao preko air koji nema tracking i nisam koristio osiguranje koje košta dodatno 5$.

Najveća postarina mi je bila 48$, ali zato sto je paket bio veliki i težak skoro 2kg. Ove male pakete sam plaćao od 7-30$.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolika ti je bila vrednost paketa? Usluga od 30$ vredi jedino ako je paket skup mada ipet ce ovi na carini da nas oderu.
Meni se bas dopadaju jedne kosulje, jako kvalitetne i cena im je oko 30-50$ i ako playim shipitu jos toliko i carina to onda ode na 100$ sto i nije resenje.
 
Da li se isplati, pa cesto se uopste ne isplati, evo moj slucaj, doci ce na kraju pa skoro duplo ali ako nesto treba i/ili se ne moze drugde naci ili je mnogo skuplje ovde nego u USA i mozes bez garancije, onda narucis, progutas povelike troskove i dazbine pa uzivas kad dodje...
 
Moj paket upravo u Torrance, LA, nadam se da neće izgorjeti ...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Narucio sam jednu posiljku (sa Amazona) preko Shipito . Uneo sam u ocekivane posiljke tracking no, i napisao vrednost 20$. Da li to znaci da ce Shipito izvaditi originalnu Amazonovu fakturu (stvarna cena 35$) i napisati 20$ ili to treba posebno da trazim? Da li se ta usluga naplacuje?
 
Neće ako im to ne platis prilikom slanja iz Shipita ka tebi.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni su napisali da se racun i neplacanje usa drzvnih poreza obavlja samo za one koji imaju premium uslugu i da se to radi u Nevadi, ko nema premium ide roba u CA i naplacuje se CA drzavni porez i NEMA VADJENJA faktura sa stvarnom cenom vec se sve pise tacno kako jeste... e sad ako oni muntaju mene i ja lazem vas.
Ko nema prmium uslugu mora da se salje roba u CA ili u Austriju (za gde je postarina preskupa).
 
Ja imam premium i skladište u Oregonu, Toulatin. I to je jedino skladište gdje ne plaćaš sales tax. Nevada i Kalifornija adresu imaju i oni koji nisu premium korisnici. Ti možeš da platiš uslugu koju hoćeš. Možeš raditi konsolidaciju više paketa u jedan, uklanjanje fakture, dodatno pakovanje i šta već, naravno sve ćeš platiti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko sam shvatio to ide ovako:
Ja dobijem na shipito adresu, i onda to narucim preko amazona i cega vec, i tek kada stigne na shipito, oni mene obaveste, i onda ja biram postarinu i sta i kako dalje?
 
Da


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno