Šta je novo?

Kupovina igara na drugim marketima - VPN

Pošto kupovina preko ukrajinskog Epic-a više ne funkcioniše, da li ste se prebacili na neku drugu zemlju i kako?
 
Za bilo koju drugu zemlju moraš imati platnu karticu izdatu u toj zemlji.
Iz istog razloga i kupovina preko Ukrajine ne radi.
Neka me neko ispravi ako grešim?
 
Kakva je procedura za turski steam?
 
Evo ja sad uzeo igru, isto preko turskog epica.
Mastercard iz Komercijalne tj. NLB.

Anice probaj sa nekom drugom karticom, mozda ti nesto baguje trenutno
 
Izgleda da Turska još funkcioniše, ali Ukrajina ne. Malo sam prečešljala ovu temu:
Probaću da se prebacim na Tursku.
 
Ako nekoga zanima, moguće je promeniti zemlju na Epic-u i to bez kontaktiranja podrške. Na svakih šest meseci može da se menja. E sad, ne radi svaki VPN, na primer, Urban VPN su odmah otkrili i nisu dozvolili da se promeni. Jedino mi je Windscribe radio, i to sam ga instalirala i kao proširenje u pregledaču i kao desktop aplikaciju, i uključila sam oba. Sve je bilo uspešno završeno za dva minuta. Pa eto, ako neko hoće da se prebaci sa Ukrajine na Tursku, pošto tamo više ne može da se kupuje.
 
Meni windscribe nije radio pa sam morao da pravim svoj vpn na VPS masini na turskom serveru. Delio sam ovde sa clanovima. Isteklo sada.
Dobro je cuti da kombinacija dve aplikacije radi posao :D
 
Ako nekoga zanima, moguće je promeniti zemlju na Epic-u i to bez kontaktiranja podrške. Na svakih šest meseci može da se menja. E sad, ne radi svaki VPN, na primer, Urban VPN su odmah otkrili i nisu dozvolili da se promeni. Jedino mi je Windscribe radio, i to sam ga instalirala i kao proširenje u pregledaču i kao desktop aplikaciju, i uključila sam oba. Sve je bilo uspešno završeno za dva minuta. Pa eto, ako neko hoće da se prebaci sa Ukrajine na Tursku, pošto tamo više ne može da se kupuje.
EDIT: Uspeo sam da se logujem na oba načina isovremeno međutim:
 

Prilozi

  • firefox_d6XMe0Q9O0.jpg
    firefox_d6XMe0Q9O0.jpg
    96.9 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Obriši kolačiće, istoriju i ostalo, pa probaj onda. Meni je uspelo na onaj način koji sam opisala. Juče sam baš probala da kupim neke igre, isto sam upalila obe VPN verzije, i prošla je kartica. Ne znam da li je i ovo imalo neki uticaj, ali promenu zemlje sam igrom slučaja uradila nakon ponovne instalacije Windows-a. Zato probaj da skroz očistiš pregledač. I da, koristila sam Operu.
 
Da li ste uzimali negde Steam wallet dopune osim Turgame? Vidim da tamo su out of stock vecina, valdja samo najmanje od 20TL imaju.
 
Pitanje je verovatno noob ali prvi put koristim steam, pa me interesuje: nakon sto sam kupio uspesno igru preko steam turskog naloga, da li je vpn potreban za igranje i instalaciju? Hvala unapred na odgovoru!
 
Pitanje je verovatno noob ali prvi put koristim steam, pa me interesuje: nakon sto sam kupio uspesno igru preko steam turskog naloga, da li je vpn potreban za igranje i instalaciju? Hvala unapred na odgovoru!
Meni nikad nije tražio, ali povezao sam nalog sa osnovnim nalogom kao family.
Ovde je uputstvo kako to uraditi uz napomenu da igre sa MP komponentom ne možeš deliti.
 
Da li ste uzimali negde Steam wallet dopune osim Turgame? Vidim da tamo su out of stock vecina, valdja samo najmanje od 20TL imaju.
Isto preporuka za G2A. Odmah se dobija kod, čak su dopune bile i malo jeftinije od Turgame kad sam ja uzimala.
 
Poslednja izmena:
Jos jedno pitanje samo 🙈, citam na netu da je jedan od razloga za ban, upotreba kartica koje nisu iz zemlje u kojoj je store (turska). Posto je moja visa nlb kartica prosla iz prve, postoji li i dalje opasnost od bana naloga, da li je bolje koristiti ove dopune
 
Jos jedno pitanje samo 🙈, citam na netu da je jedan od razloga za ban, upotreba kartica koje nisu iz zemlje u kojoj je store (turska). Posto je moja visa nlb kartica prosla iz prve, postoji li i dalje opasnost od bana naloga, da li je bolje koristiti ove dopune
Iskreno, ja bi pre isao na dopune.
 
Moja preporuka je eneba za turske kartice najpovoljnije ali mora se kopati...
 
Jos jedno pitanje samo 🙈, citam na netu da je jedan od razloga za ban, upotreba kartica koje nisu iz zemlje u kojoj je store (turska). Posto je moja visa nlb kartica prosla iz prve, postoji li i dalje opasnost od bana naloga, da li je bolje koristiti ove dopune
O čemu pričamo GP ili Steam?
Na GP nema tih problema uredno prihvata srpsku karticu i skida sa nje pretplatu.
Na Steam nisam siguran da uopšte postoji opcija registrovanja i plaćanja srpskom karticom, zato se i kupuju dopune.
 
O čemu pričamo GP ili Steam?
Na GP nema tih problema uredno prihvata srpsku karticu i skida sa nje pretplatu.
Na Steam nisam siguran da uopšte postoji opcija registrovanja i plaćanja srpskom karticom, zato se i kupuju dopune.
Pozdrav, mislio sam na steam zato sto je od starta prihvatio visu srpsku nlb karticu i uredno sam kupio par igara. Medjutim evo i update, nakon sto sam i postavio pitanje na forumu, nedugo zatim izlazio je error prilikom kupovine, ne navodeci tačno razlog. Probao sam kodom sa turkgame i proslo sve super. Tako da nastavicu sa kodovima dalje.


A pitanje vezano za gamepass, posto i to imam negde u planu u blizoj buducnosti,jel radi turski store sa nasim karticama? Koliko sam citao na forumu, potrebno je krenuti sa kodom i naknadno dodati karticu? Takodje vezano za gp, jel funkcionise kupovina igara za xbox preko racunara i internet browsera ili je to samo preko konzole? Hvala ☺️
 
Za kupovinu xbox igara ne znam, a turski GP sa našom karticom radi savršeno.

Imaš opisanu aktivaciju korak po korak na temi.
 
Na G2A poprilično skočile cene da se kupe turske steam wallet dopune. Šta li je razlog....
 
Pa baš bi da se dobro opare. Za trista lira treba da se izdvoji 25 evra.
 
Ne znam da li je neko već pitao, ali da li može da se uzme world of warcraft preko turske?
 
Vrh Dno