Šta je novo?

Kupovina aparata sa ebay-a?

Atm0

Cenjen
Učlanjen(a)
07.10.2009
Poruke
557
Poena
180
Posto hocu totalno da se prebacim na FX, resio sam da prodam svoj d7000 tj da umesto njega uzmem d700 jer mi se ne vucara d800 po klubovima itd. Kao i za vecinu stvari, ljudi ovde daju nerealne cene za aparate od po 100k+ okidanja sa raspalim gumama i statijaznam...klasika

Vidim po ebay-u ima dosta dobrih za fine parice, konkretno sam nasao jedan koji mi odgovara. Kontaktirao prodavca, salje u srbiju u slucaju kupovine (worldwide shipping za 99$), ima odlican rejting (100% iz nekih 150transakcija) tako da kapiram da prevara nije. Zanima me koliko je citav proces slanja siguran, dal ce to meni stici citavo? Koliko ce otprilike me da me oderu ovi nasi zulumcari (carinici)? Da li bi bilo bolje da ja to mozda posaljem nekome tipa u HU pa da tako izbegnem placanje carine? Da li je neko uopste probao narucivanje, znam da ceo svet to radi ali eto jos uvek nisam probao pa sam skeptican

Hvala vam unapred :)
 
Ja bih ti savetovao da nekako preko HU vidis, meni se cini dosta sigurnije..
 
A sta mislis o tome da popricas sa Mikijem i da ti on donese neki iz nemacke ako ti cena odgovara? 2 stvari su sigurne, bice kao nov i neces se drndati sa carinom i postarinom.
 
D700 nov se može naći samo sa zaliha i pitanje je koliko ih još ima. Ni u HU više nema novih.

Naši carinici carine prema katalogu, a ako nema konkretan proizvod u katalogu, gledaju na netu pa sami procejnuju, kako oi misle da treba.

Prodavac sa ebay može da šalje nekom u Mađarsku, ali i tamo treba platiti carinu i porez ako roba stiže iz ne EU zemlje.
 
Sigurnost je tu najmanja briga, mnogo je veci problem to sto ce te na kraju kostati vise nego najbolji primerak u oglasima ako ides sve redovno. Carina i porez su oko 25% na neku Titovu katalosku cenu, i za to ne mozes da se zalis.

Daj te linkove na pm pa da vidim za koliko moze da se dovuce...
 
Slažem se sa kolegama, vidi sa Andorom koliko bi te koštalo nešto slično a novo (mislim da nećeš naći D700), a neko bi mogao da okači i link od tog Mikija, da vidimo ko je povoljniji po nas obične kupce ;)

p.s. naravno, razumem i ako nov aparat nije opcija, zbog značajne razlike u evro valuti :/
 
Gde mogu videti mikijevu ponudu ili Akko neko ima njegov mail kontakt
 
I mene interesuju dotični jer kod nas nema opreme za NEXove pa pa bi pitao svakog ko ima šanse da mi naše nešto po iole normalnim cenama. (Andor nema...)
 
Ko je Miki?
Miki je zagonetna licnost :)
Neki tvrde da je njegovo postojanje samo legenda ali on postoji.
Ovo je podseca na Who is Keyser Soze? :D
 
Bez uvrede na coveka, mozda je nekome i pronasao dobar deal ali sve sto sam od njega trazio je bilo apsolutno preskupo i jace cak i od nekih cena ovde...
 
Pa dobro, to je normalno. Nije Nemacka uopste jeftina sto se foto opreme tice i cesto budu vece cene nego kod nas ali uvek moze da se napravi neki deal, pitanje je sta ce naci tamo i po kojoj ceni. Niko nam nece dzabe donositi nista, pa ni on.
Poenta cele price s njim je da donosi opremu koja kao da nije ni koriscena nikada tako da nekada bolje zvati njega nego juriti ovde nesto ocuvano.
Bitno je da ljudi imaju jednu opciju vise za kupovinu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno