Šta je novo?

Hardver kuler i ploča za i7-14700K

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

pmb

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
487
Poena
80
da ne otvaram temu zbog dva blic pitanja:
potreban mi je savet za vazdušni kuler za i7 14700K, kog planiram da pazarim.
Uz njega planiram PATRIOT 48GB Viper Xtreme 5 DDR5 8000MHz CL38 KIT PVXR548G80
i ako može savet za ploču? do 250-300e max ako može i jeftinije-odlično. Ne trebaju mi fensi džidžabidže BT, Wifi, napucane integrisane zvučne i sl. Već koliko toliko da radi pristojno sa ovim ramom i CPUom i da ima više od jednog m.2 porta i solidnu naponsku.
hvala
 
14700K za gaming je laganica ohladiti, a i za workstation stvari ko sto panther_ spomenu iznad, itekako moze

Malo Contact Frame za svaki slucaj da ispravi procesor, Malo dobra pasta koja nece da se skameni (Cooler Master Mastergel), i milina
 
@pmb Sa tim kulermo postoji mogućnost da će taj procesor raditi na~ 5.3/4.4 sa temperaturom ispod 90c u renderu. Potrebno je sve to lepo podesiti u biosu. Default vevovatno će da obara na ~5.2/4ghz u 100c konstatno.

@d0minat0r Ta ploča je odlična samo treba pomenti da je od ploče važniji primerak procesora za to što si postavio.

@TajmBanditBouns Šta se dešava? Evo već 3 strane nema pomoći za problem koji imaš? Baci pogled na 13gen temu možda ima koji koristan savet, tamo ima gomila toga valjda ima nešto korisno, isti su to procesori.
za 8000 je bitno sve ali vise sam video ploca koje ne mogu 8000 nego IMC ova
 
To tvoje "može" je, može kuler da se montira na CPU ali da ga pristojno ohladi, ne može. Ove Tome su buljile u 100C svo vreme testiranja, kuler se još uvek nije ohladio od tog review-a a prošlo je godinu dana...
Ne bi bilo lose onda da napises koji kuler/AIO moze da ohladi pomenuti procesor, kad vec kazes da TR PS 120 ne moze.
 
Sa cenom artica 3 360 za 90e od madjara ja ne znam sta trazite dalje.
 
"!Doing!"
desili su mi se neki nepredviđeni troškovi, te mi je ostalo svega fiksiranih 750eura za budžet.
Potrebna mi je što pre ploča+procesor+kuler i ram. U ovom trenutku mi je nebitno da li je AMD ili Intel.

Redosled važnosti mi je: 1.što boljiCPU 2.3. MB=RAM (čini mi se da su povoljnije AMD ploče+ram može uvek opciono da se doda) 4. kuler 5. Kućište (oklop-opciono)

Trenutni setup : Ryzen 1700, B450 Tomahawk Max II, bottleneckovana RTX 3090, RAM 32 GB @3200Mhz. 1TB m.2 KC3000, 500GB m.2 Crucial P2, 2hdd od po 4TB i 2 klasična ssda. Napajanje MSI Gold 850+.

Neću overklokovati, možda samo turbo boost. Memorija nije neophodna najbrža
i savet da li zadržati case(oklop) od MS Industrial Black Widow? ili uzeti neku novu soc varijantu ako može da se uklopi. Udovica mi je u skroz pristojnom stanju. Kao da sam je uzeo pre dve godine a ne 7. Front panel mi ne igra bitnu ulogu (brzina portova).

Šta je najbolje za taj novac?
Zamolio bih moderatore da promene ime teme u savet za polukonfiguraciju?
 
Poslednja izmena:
THERMALRIGHT Peerless Assassin 120 SE
pojavio se na iponu posto ga nije ga bilo prosle nedelje.
 
Ryzen 7 7800x3D
ASROCK B650M-HDV/M.2
G.SKILL 32GB Ripjaws S5 DDR5 6000MHz CL32 KIT F5-6000J3238F16GX2-RS5K

kuler frozn a620 ili phantom spirit 120

oko 750-760e u iponu ako uzimas
igre u životu nisam igrao. ako ne računamo Super Mario Bros (NES) i World (Snes). Tako da bi x3d procesor otpao. Želim da uradim pristojan rifreš konfiguracije. Poželjno je da ploča ima bar 2 m.2 slota. Koristiće se uglavnom za dizajn i render. Šta je najbolja kupovina u tom slučaju?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno