Šta je novo?

Kuciste?

jafazec

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2007
Poruke
826
Poena
320
POz!
Posto mi tempereature CPU-a skacu i do 62-63C sa otvorenim kucistem,htedoh prvo da menjam cooler.Promenicu ja i cooler ali onda sam video nesto interesantno da se desava..Elem,cim otvorim prozor od sobe,meni temp cpu-a pada za 8-10C..Soba u kojoj se nalazi komp je jako skucena,prenatrpana(2.5x2.5m) tako da sam ja nekakko zalkljucio da se meni cpu greje zbog slabe provetrenosti moje sobe,na stranu to sto je kuciste otvoreno,jer ja cim otvorim prozor,temp cpua u roku od 30ak sekundi pada za 8-10C..Da li ovo razmisljanje pije vodu?:)
Elem,aj predlozite neko kuciste do 3k dinara,tj ajde moze i 4k..Ne treba mi napajanje,ali ako ga kuciste sadrzi,lako cu ga se otarasiti..Znam da ne mogu da dobijem vrhunsko kuciste,ali mi je potrebno neko koje nije dibidus ruzno,a prvenstveno da mogu lepo da ga ohladim,da napravim strujanje vazduha..Da li tako nesto moze da se nadje?
 
U svakom slucaju ce ti temp uvek zavisiti od ambijentalne odnosno od temp okruzenja tj sobe. Neko bolje provetreno kuciste ce smanjiti temp ali mozda bi bilo najbolje da smislis kako da ohladis malo sobu. :d Odrkrines prozor malo ili slicno...

CM 590m recimo, Thermaltake Soprano RS ili Strike.
 
E hvala sto si se javio!
A da li dolazi sa ventovima ili sam ugradjujem?Koliko i za kakve ventove ima predvidjena mesta(da li su to za 80,90 ili 120mm)?Ne bih voleo nesto sam da secem i tako to :)
Nije los dizajn ,ok mi je ...Kakvo je ono po funkcionalnosti?Videh teme gde ga nacrnise pa zato pitam:)
Da li cu sa ovim kucistem imati bolje hladnjenje sa ventovima i zatvorenim kucistem nego sa sadasnjim otvorenim kucistem?
Ok mi je ovaj predlog razmisljao sam i ja o njemu,samo jso nesto vise da saznam i mozda ga uzmem...
Naravno,cekamo jos neke predloge;)

EDIT zbog napisanog posta tokom mog kucanja:
Znam da ce uvek zavisiti,ali takodje procitah da solidno,tj dobro provetreno kuciste bolje hladi od otvorenog?U svakom slucaju ako je lepo provetreno trebao bih da imam barem iste temp kao sa sadasnjim otvorenim,sta mislite?Sadasnje nema ni jedan dodatni vent..
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se bas bas Soprano RS:)-sve jedno mi je da li je stranica providna ili ne ..Tj da li ima razlike sem u estetici izmedju providne i crne stranice?
E sad..na itsvet nalazim ga u vise verzija..odem na Gtron sajt,tamo ga pa ima u 3-4 verzije razlika u verzijama po 5-6eur a mene buni u cemu je razlika izmedju samih kucista?Jedino sto kontam je da postoji sa providnom stranom i bez,ali postoje 2-3 modela sa providnom stranom?!Da li mi neko moze reci koliko mesta za ventove ima ovaj soprano?
EDIT:
DA li ce mi ovo kuciste biti dobro za trenutnu konfu uz buduce moguce nadogradnje..?
 
Poslednja izmena:
Ja imam ovaj model http://www.thermaltakeusa.com/product/chassis/midtower/soprano/vb1000sns.asp i mogu ti reci da sam zadovoljan. Mada sam imao priliku da vidim neke druge modele koji se razlikuju od ovog po tezini imaju 6.5 kg. Tezina utice na vibtacije sto je laganije dobija vise vibracija i vise buke. Na mom modelu se mogu ugraditi napred i nazad po jedan fan od 12 ili 14 cm sto je sasvim solidno. Napred imas filter za prasinu koji odradjuje svoj deo posla sasvim solidno. Ja sam zadovoljan sa ovim modelom i preporucio bi da ga pazaris, izgleda jako dobro
 
Najverovatnije cu od ponedeljka uzeti ovo,nadam se da cene na ITsvetu nisu dibidus netacne:
http://www.itsvet.com/proizvod/thermaltake--soprano-rs101-vg7000bws/comp_comp_case/49/707
Nadam se da ce mi se uklopiti od budzet?
Znaci nema greske sa ovim kucistem?Na ovo ste mislili zar ne?

EDIT:Sad na gtronovom sajtu vidim pa da postoji i soprano rs 200 valjda i 201 ?!A 101 je dosta skuplji oko 7k dinara..Ne kontam?U cemu je fora?
Kakvo je ovo rs200(201)? Da li i ono ima sve prikljucke za fanove kao i rs101(100)??
 
Poslednja izmena:
Ako ides na ove jeftinijne sopranose uzmi u obzir i CM 590, teze je 2kg od njih, jednostavno mi izgleda da toliko lakse kuciste moze da ima problem sa vibracijama, imam ga i generalno sam zadovoljan, nema vratanca, dobro je provetreno (po mom ukusu i previse supljo) i lepo izgleda jer prekticno nema plastivnih delova. Nisam uzeo 690 jer mi ne odgovara gde su usbovi, najveca mana su mu nozice od neke tvrde plastike, dok 690 ima odlicne gumene stope...
 
Nekako mi se soprano najvise svidja..Ali me buni to da li svi ovi modeli imaju podjednak broj slotova za ventove?Da li se razlikuju jos po necemu sem po tezini i ceni?Prodavci su veoma sturi u svojim opisima..
 
Uzeh SopranoRS101,ali onaj model koji nije ceo od aluminijuma..Meni se sviddja,ima dosta mesta za ventove,sto mi je i bio primarni cilj menjanja kucista..Sada mislim da nisam pogresio..Nadam se da ce vreme takodje pokazati isto;)
 
Spakovano i zaista sam prijatno iznenadjen.Otprilike mi za sada daje iste temp kao dok sam drzao otvoreno staro kuciste..A od ventova imam samo jedan zadnji koji dolazi uz kuciste 120mm koji izbacuje..Ok,naravno tu je i napajanje ali i onaj tunel koji ide skoro tacno na procesor(7-8mm je iznad procesora,ne gadja se bash direkt).
Sad me interesuje samo da li se nekako moze kontrolisati broj obrtaja ovog venta?On je prikljucen na napajanje,direktno preko one bele "bananice,dzeka" kako god?:)
I da li kada budem uzeo jos neki vent,da li cu moci njega da kontrolisem nekako?
EDIT:neko spomenu vibracije..ja za sada ne primecujem,mada mozda sam i ja operisan od toga:)
E da i vent koji ide uz case je dosta dobar,nije bucan,vise mi se cuje vent na boxu..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno