Šta je novo?

kuciste - secc ili aluminium?

lazy_panther

Čuven
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
25
Poena
604
daklem, sta je bolje uzeti? dvoumim se izmedju thermaltake kandalf black/silver modela, s tim da je black od secc a silver skroz od aluminiuma. do sada sam imao chiefteka, onaj full tower i moram da priznam da je dosta zadrzavalo toplotu, a tu gresku ne bih zeleo da ponovim... da li je all aluminium varijanta bolja, i koje biste vi kuciste preporucili? meni pored ovog kandalf modela deluje interesantno jos onaj kulermasterov CM Stacker STC-T01, ali i on je od secc...
hvala vi na odgovori! :)

p.s.
ok, neko bi rekao - stavi 20 ventilatora u kuciste i sta te briga od cega je, ali... ono... neka kulturnija varijanta... ;)
 
Skoro sam presao sa Chieftec Dragon DA-01W full towera na Stacker zbog tesnog prostora i ogranicenih mogucnosti apgrejda.

Dragon nije lose kuciste, za vecinu korisnika je cist overkill, ali je plitko i ima gornji prostor koji je "neoptimizovan" (ispred maticne prava dzungla kablova, a iznad zjapi prazan prostor :mad: ).
Stacker nije full SECC, samo osnovni skelet, stranice su od aluminijuma, deblji je, dublji, nizi i laksi od Dragona. A ima i tockice koje mozes da zablokiras (ili skines)

Dragon ima 6x5.25", 2xFDD, 2 kaveza za po 3HDD sa 80mm fanom ispred - Stacker ima panel sa power, reset, mic, snd, fw, 6xUSB koji mozes da izmestis sa vrha ako hoces, jedan panel sa isecenim mestom za FDD i ostalih 10 za 5.25" (dobijas jedan 4in3 kavez za 4HDD koji uzima 3x5.25" sa 120mm fanom ispred)
Bocna stranica kod Stackera ima veeeliki perforirani krug sa osmicom unutra koja uduvava, pozadi ima dvanaesticu za izduvavanje, iznad jos jednu osmicu za izduvavanje. Mozes da stavis dva napajanja ako bi dual Xeon (ili panel za dve osmice umesto jednog napajanja) i spremno je za BTX (kad god se to bude pojavilo :p )

sta mi se ne svidja kod Stackera (vise su minorni problemi):
1. da bi bilo koji 5.25" ili HDD zamenio ili ugradio, treba prvo skinuti obe stranice, ukloniti prednje maske (zaHDD) i onda izvaditi uredjaj koji je ruku na srce, na klizacima, pa nema odsrafljivanja.
2. 4in1 modul kome sam zameio dvanaesticu sa onom njihovom aluminijumskom koja bas pumpa, brzo navlaci prasinu na prednje maske koje imaju filter, pa dobijes krugove prasine na crnim maskama
3. ne mogu da povezem mic/snd sa Audigy2 jer karta nema odgovarajuce konektore (bio je topik na tu temu) a i dva USB porta mi zvrje neiskoriscena (novije ploce nemaju taj problem)
4. treba mi jos jedan 4in3 kavez ali uvoznik ne radi na komad, a nigde ga nema inace...
5. par belih rezaca se ne uklapaju u crnu masku :d

sve ovo iznad postaje nevazno kad se uzmu u obzir sve dobre strane tog kucista (onaj osecaj da si spreman na sva zongliranja i unapredjenja kompa koja mogu da te zadese, i da je unutra komotno sa lepim strujanjem vazduha)
ako jos imas suskavih mogucnosti :eyebrows: i napajanje koje bi ugradio u njega (460W Ener recimo) moglo bi lepo i dugo da te sluzi. :type:
 
hvala na utiscima o stackeru! vec sam uzeo enera od 480w, samo jos kuciste da pazarim. razgledao sam malo stackera, i cini mi se da mu je finalana obrada malo losija nego kod kandalfa... jos uvek se nadam da cu uspeti da negde izbunarim kandalfa (posto ga nema nijedna firma koja je stavila da radi sa termaltake kucistima), a kao 2nd best - stacker...
 
4. treba mi jos jedan 4in3 kavez ali uvoznik ne radi na komad, a nigde ga nema inace...
to nije zamerka stacker-u nego uvoznicima i da li si nasao negde onu turbinu od 300mm sa strane(licno me interesuje za mog).
E sad stacker je u odnosu sa kandalf-om mnogo lepsi i prakticniji(mislim da se kod njega otvaraju na prednjoj strani neka kao vratanca(vise sa strane mu dodje).
Znaci moja preporuka ti je stacker.
 
pa dobro, koje kuciste je lepse to je stvar ukusa. licno, stacker mi deluje ozbiljnije, ali mi se apsolutno ne svidja ona rupetina sa strane, potseca me na membranu zvucnika... kandalf deluje kao kic, ali mi se cini da je finalna obrada kod kandalfa bolja nego kod stackera... plus mi kandalf deluje vise ready za experimentisanje... bas sam se iznenadio da nigde u beogradu nema da se nadje kandalf, a niko nece da ga poruci... kako stvari stoje, izgleda da cu da uzmem stackera...
 
@kisa
pa morao sam malo vise da iscepidlacim, da ne bude da samo hvalim svog konja (sorry, Stacker). nisam nasao tu turbinu - dodatni kavez mi je prioritet...ali :wall:

@lazy
ima jos jedna stvarcica>> plava power LED dioda je u star-wars-altec-lansing-laser maniru i oci ce ti izbiti ako ti je kuciste u vidnom polju dok u mraku gledas filmove/TV. mislim da moze da udje u klasu "nonlethal weapons". moje resenje je bilo cupnuti prokletinju iz ploce - ionako znam da mi komp radi dok je monitor ukljucen i dok bruji hladjenje.

P.S. Dragon fulltower je dostupan za robnu razmenu, ali to je stvar za PM ;)
 
Sto se estetike tice,thermaltake kandalf je ima a CM Stacker ne.Stacker moze
nekome da sluzi i kao orman.
 
Sto se estetike tice,thermaltake kandalf je ima a CM Stacker ne.Stacker moze
nekome da sluzi i kao orman.
Estetika kod stacker-a ti je za ozbiljnije osobe(hmmm...da li sam to ja?)a kod kandalf-a vise za igrace.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno