Šta je novo?

Kuciste + monitor do 90 000 za AutoCad

FooL

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2007
Poruke
133
Poena
319
Kuciste i monitor su potrebni uglavnom za rad u AutoCad-u, obrada vecih karti je upitanju, Word, i malo surf.

Ono sto su neki uslovi i sto meni pada na pamet je sledece. Monitor neki malo veci bi bio najidealnije resenje, oko 23", ako ima neki BB. Procesor intelov, neka i5-ca. Rama 8GB, maticna asus ili gigabyte. Hard bih onaj standardni seagate od tera. Sad napajanje nemam pojma, neki ciftek. I najveca nedoumica da li uzimati graficku, ili da se ide na integrusu ako je to dovoljno. I dvoumim se za SSD, cene ne padaju koliko vidim.

Da li neko moze uklopiti neku kofiguraciju, ili barem predlog pojedinih komponenti?

Budzet do 90000.

Hvala unapred.
 
Palo mi je na pamet, pa sam pogledao i na zvanicnom autodesk sajtu sistemske zahteve autocada 2015:

http://knowledge.autodesk.com/suppo...les/System-requirements-for-AutoCAD-2015.html

Additional requirements for large datasets, point clouds, and 3D modeling
CPU Type Intel Pentium 4 processor or AMD Athlon, 3.0 GHz or higher with SSE2 technology; Intel or AMD Dual Core processor, 2.0 GHz or higher
Memory 8 GB RAM or greater
Disk Space 6 GB free hard disk available, not including installation requirements
Display Card 1280x1024 True Color video display adapter 128 MB or greater, Pixel Shader 3.0 or greater, Direct3D®-capable workstation class graphics card.

Pa me interesuje, posto je grafika integrusa, Intel HD 4600, da li bi ona gurala bez problema sa ovim procesorom? I dodao bih jos 4gb rama, da ima 12. Mozda ima neko neki drugi predlog?
 
Workstation class graphic card je u prevodu nVidia Quadro ili Radeon FirePro. Quadro je jedino rešenje za profesionalnu primenu od nVidia. Premda koriste iste čipsete, Geforce su namerno obogaljene za workstation primenu, plus Quadro ima optimizovane drajvere prema aplikacijama (poseban drajver optimizovan za ACAD recimo). Nažalost Quadro su višestruko skuplje od GeForce, pa su stoga većini nas nedostupne.

Nemože se više kao nekad kupiti jedno grafičko rešenje za sve primene, već je Geforce klasa namenjena širokoj potrošnji/igricama, a Quadro profesionalnoj primeni.
 
Nazad
Vrh Dno