Šta je novo?

Kućna rasveta

Hocu da narucim Govee Glide Hexa (one led panele), ali ih nemaju Madjari (nema na KP), jel porucivao neko sa Evropskog sajta ili iz nekog drugog izvora?
 
Pročitao celu temu i prosto mi neverovatmo da nema ni reči o fenomenu "flickering"-a.
Ovo je izgleda veliki problem led svetla i meni glavni razlog zašto ne prelazim na led svetlo kući.
Da li ima igde kod nas da se kupe flickering free sijalice?
Inače flickering kod led svetla može da izazove ozbiljne zdravstvene proble. Postoji veliki broj ozbiljnih naučnih radova koji ukazuju na to.
Vezano za ovo, da li ima igde u Srbiji da se kupe sijalice e27 i g9 koje su flickering free?
Gde ima da se kupe kvalitetne g9 sijalice koji NISU. led, već halogene?
 
Ja sam u pocetku koristio samo rasvetu koju je ikea prodavala, brend "ledare" ili kako vec, i bile su mi solidna zamena za halogene (sto tice boje svetla), konkretno e27 toplo bele 2700K 13W, i GU10 2700K 3W. Fora je malo eksperimentisati sa razlicitim brendovima, ali izbegavati jeftine, jer sto tice boje svetla iako je deklarisano npr. 2700K, gomila brendova ima totalno razlicite rezultate u praksi, tako da 2700K u praksi deluje kao >3200K. Danas je u svakom slucaju mnogo veci asortiman, a imaju sad i ovaj "filament" tip led sijalica 2200-2400K, mislim ko hoce toplu boju svetla, ko nece druga stvar.
 
Poslednja izmena:
Negde sam citao da je toplo bela bolja za oci a hladno bela prirodnija.
Koja je bolja za kucno osvetljenje i oci po vama?
Sta je po tom pitanju bolje za osvetljenje iza televozora,bela,zuta,zelena,plava,crvena?
 
Ja licno najvise volim 3500-4000K
Trenutno u stan ubacujem sve od 4000k. IKEA sijalice su najcesce 2700K, mada sam i kod njih uspevao da nadjem neke od 4000K.
Recimo lampe za spavacu sobu mogu da idu u 2700, ili lampe koje sluze kao priguseno svetlo u dnevnoj sobi dok se gleda televizor

Interesantno je da nisam ranije razmisljao da i kucna rasveta treba da bude kvalitetnija, odnosno da nema flickering.
 
2700K у просторијама у којима се борави (дневне, дечије и спаваће собе), 4000К за радне просторе (кухиња, перионица, радне собе), мени и за ходнике најчешће одговара 4000К и јако светло, купатило ми је тренутно 2700К, мада ту одговара и хладније светло.
 
Sta mislite u vezi pozadinskog osvetljenja televizora?
 
Negde sam citao da je toplo bela bolja za oci a hladno bela prirodnija.
Koja je bolja za kucno osvetljenje i oci po vama?
Sta je po tom pitanju bolje za osvetljenje iza televozora,bela,zuta,zelena,plava,crvena?
Za oči je najbolje da izađeš napolje kad izlazi i zalazi sunce i uhvatiš infracrveni spektar in all it's glory. Što se tiče osvetljenja, sve zavisi koje je doba dana. Ja ne podnosim plafonjerke i sijalice iznad 4000K, ali do nekih 14h one su mi prirodnije od ovih 3000-4000K koje koristim. Od nekih 19h palim LED Edisonke od 1700K i od 21h uključujem flux na računaru i telefonu.

Da skratim - najpametnije je da se uzmu sijalice koje menjaju temperaturu.
 
Zdravo ljudi, interesuje me LED sijalica sa senzorom dan-noc. Da li je neko ima iskustva sa njima i da li neku moze da preporuci? Ili da uzmem bilo koju iz radnje sa tim senzorom.?
 
Било коју, ја сам то узео пре 7 година, неку најобичнију, стоји испред куће и ради лепо годинама.
 
Odlicno, hvala puno! Resio sam i taj problem.
 
Imam napolju led reflektor koji sam uzeo pre dve godine,malopre se upalio i ne gasi se,mora da je otisao onaj senzor.
Imam jos godinu dana garancije,vredi li reklamirati(imam garanciju,zagubio kutiju) ili uzeti sijlaicu sa senzorom noc dan,posto ovi reflektori ne izdrze duze od 2 godine?
Inace trazio sam u lidlu i na kraju uzeo ovaj,takodje Nemacki ali kvalitet kineski.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno