Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Da li si imao neku zaštitu na mejlu?
Tipa sekundarni recovery email, broj telefona?
Ne znam kako je moguće da su obišli GA.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ili jos bolje pitanje gde ti je bio sacuvan backup GA (slika)
 
Da, ocigledno je neko uspeo da dodje u posed tvog backup-a autentifikacije. Lako moze da se desi da imas neki backdoor na kompu i da ima pristup tvojoj masini. Jako je bitno gde si to cuvao.

Tapatalk
 
Veoma čudno sa obzirom na GA. Ima li neke osobe koja ima pristup i tvom kompu i tvom mobilnom telefonu, da je mogla da ti jednostavno sedne za komp, upali telefon i odradi sve sa GA?

ne postoji takva osoba, na moj PC samo ja imam pristup, sam windows 10 ima lozinku, ne moze tek tako da udjes unutra, ali evo desilo se to sto se desilo i bas mi je krivo da vam kazem, u kripto sam od samog pocetka ako nisam aktivan tu na forumu, ja vas pratim svakodnevno
 
Ili jos bolje pitanje gde ti je bio sacuvan backup GA (slika)

Nije slika , nego zipovan fajl na svim mestima gde sam imao nesto vredno za cuvanje. Ne znam gde vi to cuvate ali moj je u samom komp. u D particiju gde cuvam stvari vise od 10 god. koje su mi jako bitne
 
Da, ocigledno je neko uspeo da dodje u posed tvog backup-a autentifikacije. Lako moze da se desi da imas neki backdoor na kompu i da ima pristup tvojoj masini. Jako je bitno gde si to cuvao.

Tapatalk

i da ti dam ja tebi taj backup iz Auth. sta ti vredi kad ne znas koji je pasword, znaci ovo je profesionalizam na delu
 
Password se razbije, autentifikacija ne. Bez nje ne moze da ti povuce novcice. Ona ti je najbolja zastita. Jos ako si istu sifru koristio i na drugim mestima...
Ja sam pre par godina bio hakovan, moja je greska bila jer mi nije bilo ukljuceno da mi trazi autentifikaciju kad saljem novcice. Sve je odradio s moje masine. Ako ti se vise puta to desilo onda je vreme da se zabrines i zapitas sta radis pogresno.
Ja sam cak kupio laptop koju sluzi samo za trgovinu i nista drugo. Sigurnost nema cenu.

Tapatalk
 
Ma neko ko ima/je imao pristup njegovom racunaru je aktovirao GA sa bekapa na neki trevi uredjaj verovatno.

Moj savet ti je da otvoris novi mail, preko njega nove naloge na menjacnicama, verifikujes, pa novi GA i sva sredstva prebacis na nov nalog.
 
Password se razbije, autentifikacija ne. Bez nje ne moze da ti povuce novcice. Ona ti je najbolja zastita. Jos ako si istu sifru koristio i na drugim mestima...
Ja sam pre par godina bio hakovan, moja je greska bila jer mi nije bilo ukljuceno da mi trazi autentifikaciju kad saljem novcice. Sve je odradio s moje masine. Ako ti se vise puta to desilo onda je vreme da se zabrines i zapitas sta radis pogresno.
Ja sam cak kupio laptop koju sluzi samo za trgovinu i nista drugo. Sigurnost nema cenu.

Tapatalk

sad vidim da i kod mene nije bilo ukljuceno da trazi authen. prilikom withdraw, ali to i nema na criptopia koliko ja mogu da vidim
edit: ipak je bilo ukljuceno sve kako sto sam rekao na samom pocetku
 

Prilozi

  • Screenshot - 22_8.jpg
    Screenshot - 22_8.jpg
    151.4 KB · Pregleda: 227
Poslednja izmena:
Kako je najpametnije sad spored vas da trgujem, posto uzeli su mi i sa poloniex jedan LTC, nista drugo nisam imao tamo, naravno i tamo je bilo ukljuceno 2FA i potvrda preko mejla ako hoces da saljes bilo sta. Uspeo sam da povratim moj mejl nekako i promenio sam lozinku ako to nesto znaci
 
Najbolje bi bilo da imaš jedan komp koji će ti biti samo za kriptovalute.
Ako nemaš, onda lepo reinstall Windowsa, instaliraj antivirus plus neki antimalware (Recimo Kaspersky i Malwarebytes antimalware), otvori novi mail na Gmail-u samo za berze, sa 2fa autentifikacijom, isto i na berzama uključi sve zaštite koje postoje, ne skidaj crackove niti idi na sajtove gde ti plave gospođe sa bujnim poprsjem kažu "Click to see my big boobs" da ne bi umesto big boobs dobio black sausage, tj. zakacio keylogger. Mobilni sa 2fa autentifikacijom se podrazumeva. Ako koristiš Team Viewer, nikada ga ne ostavljaj aktivnog kada završiš rad sa njim. Isto važi za slične programe.
Novac na berzi drži samo kad trguješ, inače wallet.dat (ako koristiš btc i ltc core) drži na nekoliko usb fleš diskova, (nemoj na kompu, sem kada šalješ nekom, ili na/sa berze). Naravno, enkripcija se podrazumeva. Na berzama kao i na Gmail-u uvek koristi različite šifre.
Možeš i da otvoriš poseban Gmail nalog samo za wallet.dat, koga ćeš da enkriptujes, spakuješ rar-om sa šifrom i uploaduješ, čisto za ne daj bože.
Sve ovo 90% pada u vodu ako zakačiš keylogger, tako da ti je prioritet da zaštitiš komp od njega.
Ko ima dedicated komp za kripto, on ga uglavnom isključi sa neta, tako da je to dobra zaštita. Ako nemaš, malo zdravog razuma i nema problematike.
 
Poslednja izmena:
Lepo čovek sumirao:

"So Tether just printed 100M USDT which subsequently got moved to bitfinex just before the scheduled downtime on bit mex, They pump bitcoin as soon as Bitmex goes offline and place huge short contract orders around the 6870-7.2k area, All the shorts get liquidated whlie Bitfinex steals their position and down we go... Simples, Pretty predictable how these fraudsters would steal everyones money but the confusing thing is why doesn't anyone do something about this? Same kind of fraudulent behavior has been going on for years without consequences and they continue this constant daylight robbery.."
 
@Stormbringer hvala lepo sta si objasnio, bas je poucno to sto si rekao
 
Ili da uzme Ledger Nano mozda?
 
Hardverski kripto novčanik je super ako želi da čuva ali ako želi da je aktivan na berzi i presipa stalno, to i nije najbolje.
 
ostavis deo za berzu i uzivas, nema alternative HW novcaniku
 
Ja sam video i iskusio da imam samo ono što je na kripto novčaniku i to je i jedan od razloga zašto ne volim trgovinu. Drugaru ode preko 10btc na mtgoxu, ovog hakovali, onaj izgubio wallet sifru, nicehash pokrali. Neka hvala, nisam toliko bogat. Dosta su mi moje mrvice.
 
Jel ima šanse ovaj wex da se ikad vrati u normalu da mogu sa njega da se šalju btc i ltc?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne verujem da ce posle ovoga ikada vise proraditi. Ja sam zatvorio taj tab na browseru, daleko im lepa kuca.
 
Pa ne bih baš da mi propadne pola btc ako ne mora ;) Šta je najbolja alternativa za izvlačenje, zec još uvek ili?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa ne bih baš da mi propadne pola btc ako ne mora ;) Šta je najbolja alternativa za izvlačenje, zec još uvek ili?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ako si raspolozen da kupis zec po 4.2x vecoj ceni onda ok. Ne znam sta bih ti pametno rekao. Ja sam imao oko 700$ i u nekom trenutku sam prsao i resio da zavrsim s njima za sva vremena. Povukao sam tu sicu i zatvorio tab. Ne vidim mogucnost da prorade. Ako budu dozvolili povlacenje svi do jednog ce povuci novcice i otici a wex onda moze da stavi kljuc u bravu. Ovako, na sasvim legalan nacin pljackaju ljude u smislu ili cekas ili povuces svojih 20 i par % vrednosti a resto ostavis njima. Sto se mene tice situacija je jasna, ako prorade dobice 0 i zatvorice se. Ako nastave ovako uzimace bar 75% onoga sto se nalazi na menjacnici.
 
Hvala za info, savete i objašnjenja drugari!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Znam da je uzasno glupo da povuces s tolikim gubicima ali ne vidim kako ce se to resiti. Svakako nece zatvoriti menjacnicu dok ima novcica, neces biti ni jedini koji ceka.
 
Naravno da je svesno. Jasno im je da su imali uzasno mali volume i da ne mogu tako da nastave da rade. Namerno su blokirali povlacenje pojedinih novcica i nastavili da prodaju svoje po daleko vecoj ceni. Obzirom da niko nije prisiljen da prodaje po toj ceni na sasvim legalan nacin su napravili pljacku. Resili su se da uzmu koliko god mogu za kraj i to je to.
Ispostavilo se da je tacno ono sto sam rekao kada ih je FBI zatvorio, da ce se tesko povratiti posle takvog udara jer su izgubili ljude.

Tapatalk
 
"Slovenian bitcoin mining marketplace NiceHash has announced that it has successfully reimbursed 60 percent of all funds stolen in last December’s hack, which saw 4,700 BTC worth approximately $65 million stolen from the firm."

The kicker:
"A major frustration that has resulted from the situation is the substantial loss suffered by users due to the bitcoin price fall earlier this year. At the time of the hack, bitcoin was valued a $20,000, but in the intervening months, the bitcoin price has fallen steadily, currently trading between $6,000 and $7,000 during most of August."

Kako su izradili ljude, hahaha, stvarno mi žao ljudi, not.

https://www.ccn.com/hacked-mining-firm-nicehash-has-paid-back-60-percent-of-stolen-bitcoin/
 
naravno , sta bre ocekivati od slovenaca. pazi o nacin kako "vvracaju" dugove je odvratno princip je: "duzan sam ti 100, vracam 10 ostaje 90.za sledeci mesec duzan sam ti 90 vracam ti, vracam ti 9.sledeci duzan sam 81, vracam 8 ...... " znaci ono. nicehash zaobici u shirokom luku.
da se vratim samo na prosli decembar kada su "opljackani". i ja sam tada malo grebao kod njih , isplacivali me 1 nedeljnom, valjda petka. sa isplatom su kasnili 3 dana, svaki dan su mi pomerali vreme za isplatu za sutradan i onda puff :) ... ja kazem organizovano...
 
Nazad
Vrh Dno