Šta je novo?

Kriptovalute - opšta diskusija

Mislim da je @Ana3090 u drugoj temi izračunao ~400$, mada ću ja kopati i ako bude 40$ :cool:
 
Za BTC sam nalazio na netu da je oko 8k $ profitabilno sada. Ne znam koja je cifra za nas ovde, zbog cene struje?
 
Ja i juče i danas, sve radi bez problema 😇
 
Ee, to i mene zanimalo. Znam za Cex, ali Binance je daleko bolji, a ne znam da li je iko pokusavao da podize sa Binance-a.
 
Da li je iko probao sa Binance da izvuče novac kod nas u Srbiji? Kako to funkcioniše? Vidim da mogu da kupujem preko Visa kartice, ali me zanima kako se isplaćuje novac?
Bilo je reci vec o tome, to je za sad nemoguce, jedino sa Binance-a na cex, pa na visu, ili povlacenje preko ecd-a na dinarski racun.
 
Kada bi mogle cene hardvera da se normalizuju.



Zanimljiv lik: https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Shor
 
Moram da skrenem paznju moderatoru i ostaloj balavurdiji da je ovo "diskusija o cenama" a ne opsta diskusija.
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂.
 
Ne.
Sam je napisao u ovom topicu.
 
Dakle, evo šta se zapravo dešava u El Salvadoru. Država se pre oko dve decenije zvanično prešaltala na američki dolar, pošto nije mogla da drži inflaciju sopstvene valute pod kontrolom. Kao i ostale banana republike, Salvador ima veliku emigraciju i kinta što oni pošalju kući (takozvani remittances) je glavni izvor dolara za zemlju, vredan ukupnom izvozu države. Vlasti Salvadora su napravile dil sa firmom Strike, što je filijala američke firme Zap koji treba da izvedu remittances u kriptovalutama. Ali građani Salvadora taj primljeni novac neće moći da podignu u američkim dolarima, već u stablecoin tokenima. Jedini način da građani dođu do dolara je da ih koristeću Strike app na telefonu pretvore u BTC, a onda BTC zamene za dolar na ATM-u. Samo dva takva ATM-a postoje u celoj zemlji. Niko u Salvadoru nije imao pojma štra se sprema. Lokalni mediji su vest preneli sa CNN-a.

Dakle kao što ste verovatno ukapirali dok ste čitali, Salvadorovom prihvatanju Bitcoina je cilj izmuzanja dolara iz naroda. Vlasti bi zadržale dolare koje emigracija šalje i umesto njih narodu delila bezvredne tokene, dok bi dolarima plaćali svoj poveliki strani dug. Tu su naravno i ostale prilike, kao što je pranje prljavog bitcoina i slično. Strike deli promocije za one koji se prijave, a vlasti će verovatno udariti harač na podizanje dolara iz banaka kako bi pogurali narod na Strike platformu.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam shvatio, biće i legalno koristiti kripto u maloprodaji, tako da će ljudi možda početi da direktno barataju kriptom, umesto da plaćaju dodatne ATM provizije (pod uslovom da prihvataju još nešto osim BTC-a, koji je trenutno neupotrebljiv za maloprodaju).
 
Kad se sve sagleda ovo je negativna vest za kripto. Iskorišćen je u loše svrhe.
 
Kad se sve sagleda ovo je negativna vest za kripto. Iskorišćen je u loše svrhe.
Šta je tu tačno loša svrha?
Ja bih voleo da smo 90-ih imali kripto kao alternativu, a ne da se ganjamo sa dilerima maraka po ulici...
 
Deluje mi da je Američka kompanija iskoristila BTC za svoje podrebe a uvalili nepismenim ljudima aplikaciju i 2 bankomata.

Ja sam inače za kripto usvajanje i nadam se da će u nekoj budućnosti zameniti fiat načisto ali u ovom slučaju dolari i Ameri igraju glavnu ulogu i skidaju kajmak.
 
Kada smo već promenili priču iz Kinezi vode glavnu reč i skidaju kajmak u Ameri vode glavnu reč i skidaju kajmak?
 
Kada smo već promenili priču iz Kinezi vode glavnu reč i skidaju kajmak u Ameri vode glavnu reč i skidaju kajmak?
Ovo se samo odnosi na ovaj slučaj. Kinezi su valjda i dalje glavna uloga u filmu.
 
To sa El Salvadorm je odlicna prevara. Na drzavnom nivou.
Privatne kljuceve svih walleta ce imati i mama drzava.
Cisto... sigurnosti radi.
 
Nazad
Vrh Dno