Šta je novo?

Kratko i jasno!

Učlanjen(a)
14.04.2010
Poruke
742
Poena
170
Postavljam ovo pitanje za prijatelja iz inostranstva: kratko i jasno da mi odgovorite koliko kosta sistem koji kada se odbiju troskovi struje za napajanje i klimatizaciju napravi mesecno oko 400e?
 
Kratko i jasno: Idi na bilo koji online kalkulator pa pogledaj i sam. Svaki od njih ima sve detalje koji te interesuju.

Edit: pitanje ti je izuzetno glupo. Sistem koji danas pravi 400$ sutra moze da pravi 500$ ali i 150$ pa bolje ti da gledas u pasulj nego mi. ;)
 
Poslednja izmena:
Kratko i jasno
Sve sto izracunas podeli sa tri : )
Zadnjih 5 dana svi pojacavaju kopanje,a za narednih 15 dana ocekujem sve ukpuno pojacavanje mreze vece od 30 posto,narednih mesec dana mreza ide za 45%
 
Sada taj sistem kosta oko 3500 evra. Sutra i prekosutra sve vise :)
 
3500.. ok, od cega bi se sistem sastojao, mozete li da napisete konfiguraciju pa puta koliko takvih...?
 
8 grafickih, 2xploca, 2xprocesor,2xnapajanja, 8xekstenderi, 2xram memorija, 2xkaveza,2xstik, dve kile zivaca :)
 
Racunaj 3500 + n, gde n eksponencijalno raste vremenom. Do kraja godine to moze da bude jos 2k evra. Drugim recima, setup koji danas zaradjuje 400/30 evra, sutra ce zaradjvati 350/30e...

Ps. Napisi odakle si, pa ce se naci neka dobra dusa da ti za skromnu nadoknadu da konkretnu preporuku.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ja bih pre kupio coine nego sto bih sada ulagao u grafike ali ajd, mozda neko ima drugaciju racunicu. Sa grafikama mislim da je sigurnija varijanta ali i bice manja zarada.
 
Bice jeftinog hardwera za 3 meseca viidm ja : )
 
Mozda... Ali ako cena ode na bar 15$ kao sto planiramo nece se prodati nijedna. Zaradjivace se ista cifra ali pravice se manje coina ;)
 
mozda
kao sto se ni sada nisu prodavale kad je pala cena na 1,6
ali do sada su karte drzali ljudi koji su kopali po vise godina i pregurali vise hazarda,a koliko vidim zadnja 3 dana i domacice kupuju karte
i sada su kartice prodavali samo oni koji to ne mogu da izdrze kad naidje los period ,mislim da ce ih sad biti solidan broj koji su se slabo preracunali,a periodi neisplatljivosti ce postajati sve duzi i duzi,kao i na BTC
 
Poslednja izmena:
Neki kupuju i dalje i nikad ih nisu docekali :D
Onda sam pricao jos i ponavljam i sada, nece ih biti skoro na oglasima, ne nadajte se dzabe. Ne verujem da ce biti nekih perioda neisplativosti u skorije vreme. Bez ozbiljnog broja asic-a ltc diff ne moze bas toliko da poleti a cena ce ici gore.
Bez problema ce se kopati bar sledecih 3 meseca. Kopace se manje ali bice i dalje isplativo. I to je sve super ali oni koji sada uzimaju masine nece videti neku lovu bez cuvanja coina. A onda je bolje da kupe coine nego da ih sami prave. Lakse ce biti za cuvanje jer nece biti placanja struje.
 
Shvatam da je trziste podlozno promenama i dinamici, dali mozete da mi napisete koje bi graficke, procesori, ploce ulazili u konfiguracije za mining, dali se isplati uzmati polovne kartice, stavljati non stock hladjenja??
 
to mozes i malo pod search :) evo bas raspredamo o tome poslednjih 6 meseci :) a ponovili smo sve nekih 20 puta u poslednja 4 dana :)
 
A gde kupiti coine i kako? Ispada da ih niko ne prodaje, a ne postoji ni neki jednostan nacin da se plate preko nekog e-payment sistema...

Cini mi se da je upload $ na menjacnice naucna fantastika ili gresim?
 
A gde kupiti coine i kako? Ispada da ih niko ne prodaje, a ne postoji ni neki jednostan nacin da se plate preko nekog e-payment sistema...

Cini mi se da je upload $ na menjacnice naucna fantastika ili gresim?


Pa u principu i nije...ima nas kopača ovde dosta, i svako u nekom trenutku ima nešto da proda...kao recimo na primer ja sad...prebacim ti moje dolare na berzu a ti meni daš keš...
 
Znaci u sustini potrebno je jedno 2 godine da se isplati kupljeni hardware za rudarenje, tj. da dodjes na nulu? Ako ne racunamo neke velike skokove i padove.
 
Pošto je ovo noob tema, da me ne napadaju za glupa pitanja u nekoj ozbiljnoj, da pitam ovde.

Dakle, šta je problem da se uradi transfer sa bankovnog računa na btc-e? Da li je neko radio uopšte to?

Nisam nikada "rudario", nemam coine nigde, nemam ni novac, hteo sam da prebacim par hiljada, ili desetak hiljada dolara na btc-e, pa da se priključim zabavi :)

Na brc-e ima sve što treba od podataka, ne vidim da ima neka prepreka da se uradi transfer iz Srbije, ali opet neću dok mi neko ne potvrdi da je sve ok sa tim..
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto NBS ne dozvoljava transfer novca na racun inostranih kompanija koje su registrovane kao valutne berze.
 
@Nabukodonosor
Ja nisam ulazio u rudarenje. Pre 8 meseci sam razmatrao bitcoin, rudario sam mozda par sati da vidim - situacija isplativosti ista kao danas. Ozbiljno sam razmisljao o narucivanju asic-a ali nisu bile nikakve garancije kad stize - par meseci ili godinu dana. Odustao sam, u tom trenutku dobar potez. Tada bi se vise isplatilo da sam jednostavno kupio bitcoin. Greska je sto nisam ni razmatrao ostale coine, reko jedan je dovoljan sve je to ista mreza ljudi. Jos uvek bitcoin nije pogodan kao valuta. Zamisli da je jedan dan kurs dinara 114 a sutra 150 a prekosutra 70. Tesko je reci sta je buducnost, moze da padne ili raste. Pitanje je dal je ovo vrhunac posto su vec svi culi za bitcoin posto se svaki dan pojavljuje u vestima.
 
Poslednja izmena:
Da ljudi su sad culi za bitcoin a od toga 1% mozda razume sta je i kako je ostali misle da su to bit tokeni za iternet... Jos se nije stvorila kriticna masa ali je u naletu tako da sto se cene tice otice na 4 cifre posle NG samo je pitanje dana...
 
Nazad
Vrh Dno