Šta je novo?

Kratka recenzija Sony-X73

A1200

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2003
Poruke
419
Poena
619
Evo pre neki dan nabavih Sony X-73 pa reko da vam ostavim malo utisaka.

Prvi utisak je bio WOW napokon sam progledao. :) Ovo mi je prvi TFT a ranije sam imao "17 Sony Trinitrona. Drugi utisak je bio kakve su ovo crne tachkice pri desnom dnu ekrana ? :d Ispostavilo se da su te crne tachkice mrtvi pixeli. Ima ih tri komada (ustvari dva treci nemogu trenutno da nadjem :) ) i stvarno se samo vide ako ih bash trazish.
Neznam zbog chega ljudi oko toga prave big deal jerbo na mom bivshem CRT-u su bile 2 horizontalne linije sa mrtvim pixelima pa mi nije smetalo a kamoli dvije jedva vidljive crne tachkice. :D

Elem isprobao sam HL2 i shljaka odlichno kako u 1024x768 tako i u 1280x1024. Divx filmovi isto izgledaju i shljakaju odlichno. Ono shto me je najvishe iznenadilo je shto monitor uvjek podesi ivice perfektno koju kod rezoluciju da izaberem (bez da ja ishta manuelno chachkam). Mora da je to zbog DVI kabla.

Jedna zamerka: monitor je pri vrhu malo mrachniji nego pri sredini i donjem delu ali mozda je to norma kod TFT monitora ? Mozda to moze u settingsima da se podesi poshto mi je trenutno sve na auto i 50%. Gamma u drajverima podeshena na 1.31 a osvetlenje na 107%

Shto se tiche ergonomije monitor je super: moze da se dize spushta, okrece/rotira levo/desno kako monitor tako i postolje (koje je vrlo stabilno), pomjera napred nazad. Sve u svemu jako sam zadovoljan :) .

Ako imate pitanja slobodno ih postavite. :wave:
 
hehe, nije mracniji pri vrhu vec ga gledas pod uglom vecim od 90.

ili malo podesi ugao ili ispravi kicmu ;)


poz
 
inace su ga u pakomu krstili kao PROFESIONAL.
Do jaja je za igre,ima fantastican odziv, vozim ga vec godinu i jace!!!
jedan savet
iskljucuj ga na standardan nacin,nikako sa starne!!!!
:wave:
 
BodyRemover je napisao(la):
hehe, nije mracniji pri vrhu vec ga gledas pod uglom vecim od 90.

ili malo podesi ugao ili ispravi kicmu ;)


poz

U pravu si, pod nekim uglovima je to manje primjetno ali kad ga podesim da meni pashe on je malo gore mrachniji. To jest shto ga vishe u nazad pomerim to je mrachniji i obratno. :D A i sigurno imam krivu kichmu. Nije dobra kombinacija. :d

PS To da je malo pri vrhu mrachniji najvishe primjetim bash na ovom sajtu tj. forumu. Valjda je to do ove plave boje. :)
 
Poslednja izmena:
drecun je napisao(la):
inace su ga u pakomu krstili kao PROFESIONAL.
Do jaja je za igre,ima fantastican odziv, vozim ga vec godinu i jace!!!
jedan savet
iskljucuj ga na standardan nacin,nikako sa starne!!!!
:wave:

A zashto ne sa strane ? Preko noci ga iskljuchim sa strane shto dzaba da je u stand-by modu ? Ili shta je potebi standardan nachin ?
Obrazlozi malo ako ti nije mrsko. :type: :wave:
 
Imam jednog mrtvaka na mom HX-u... jebiga, pojavio se, mamu mu, posle godinu dana... em ga uopste ne primecujem (srecom, pa nije na sred ekrana! :d), em ne bih menjao ovog Sonashija sve i da ih ima 15 zaginulih! ;)


BTW, odmah pored njega je i Samsung 172N sa "12 ms" odzivom... nista brzi od SONY-a ("16 ms"). Ali bas ni za nijansu brzi.
U igrama, skrolovanju texta... ma, potpuno identicni.
 
Poslednja izmena:
A1200 je napisao(la):
Ono shto me je najvishe iznenadilo je shto monitor uvjek podesi ivice perfektno koju kod rezoluciju da izaberem (bez da ja ishta manuelno chachkam). Mora da je to zbog DVI kabla.
Jeste... to je upravo zbog DVI-ja ;)
Svaka tacka ima svoje mesto.


Digitalno... bato! :d
A1200 je napisao(la):
Ako imate pitanja slobodno ih postavite. :wave:
Evo jedno pitanje: a jel' ti se svidja dizajn? ;)
 
pazi
u standu ti je zuta dioda , a kada iskljucis na dugme ispod nje ,pojavi se crvena,tako da nije tada u stand by modu
KADA SE ISKLJUCUJE SA STRANE,zna da napravi ponekad neki cudan zvuk ,nasta su mi iz pakoma rekli kao u prethodnom postu
:smoke:
 
Pazi kada mi nije jasno zasto monitor ne bi ostajao u stand-by modu i koji je to ne preporucljiv nacin iskljucivanja. Ovo mi je drugi HX73 po redu za oko godinu ipo dana i nikakve cudne zvukove ili druge cudne efekte nisam primetio. Jedno je sigurno, odlepio bih od jednog mrtvog piksela, tj. kupio bih novog Sony-ja.
 
mihailo je napisao(la):
Pazi kada mi nije jasno zasto monitor ne bi ostajao u stand-by modu i koji je to ne preporucljiv nacin iskljucivanja. Ovo mi je drugi HX73 po redu za oko godinu ipo dana i nikakve cudne zvukove ili druge cudne efekte nisam primetio. Jedno je sigurno, odlepio bih od jednog mrtvog piksela, tj. kupio bih novog Sony-ja.

Moja deviza je uvjek bila da sve treba gasiti na dugme preko noci iz preventivnih razloga. Ipak sve shto je pod naponon, kakvim takim, moze i da se zapali. Mada mislim da cu ovog Sonija gasiti kao shto je drecun opisao.

Nebi valjda odlepio zbog jednog mrtvog pixela !? Jesi sitnichar... :D Ili pak razmazen... :d
 
A1200, pošto očigledno imaš slabo iskustvo sa TFTima, jesi li siguran bre da su to mrtvi pixeli. Crni mrtvi pixeli su prava retkost i, pravo da ti kažem, ne znam ni kako nastaju. Za ove obične znam i ti obični se itekako vide, jer je veličina tačke na 17ici gotovo 0.3mm, a to je itekako vidljivo i iritira (u početku, posle se da navići).
 
Bane® je napisao(la):
A1200, pošto očigledno imaš slabo iskustvo sa TFTima, jesi li siguran bre da su to mrtvi pixeli. Crni mrtvi pixeli su prava retkost i, pravo da ti kažem, ne znam ni kako nastaju. Za ove obične znam i ti obični se itekako vide, jer je veličina tačke na 17ici gotovo 0.3mm, a to je itekako vidljivo i iritira (u početku, posle se da navići).

'Bem ti nije zvaka za seljaka. :S: :) Bane svaka ti chast! Ja fino punem na te crne tachkice i abraka dabra...one nestadoshe. :d

Eto znachi to nisu bili mrtvi pixeli vec vrlo sitna prashina ili shta vec. A i chudilo me kako je jedan nestao a drugi se malo pomerio. :d
 
mihailo je napisao(la):
Pazi kada mi nije jasno zasto monitor ne bi ostajao u stand-by modu i koji je to ne preporucljiv nacin iskljucivanja. Ovo mi je drugi HX73 po redu za oko godinu ipo dana i nikakve cudne zvukove ili druge cudne efekte nisam primetio. Jedno je sigurno, odlepio bih od jednog mrtvog piksela, tj. kupio bih novog Sony-ja.
Daj, sta pricas... pa, nece te ubiti jedan dead pixel!!
Da je na sred ekrana, 'ajde de, to bih mogao i da razumem... meni je recimo u levom cosku, nema sanse da primetis iz prve. I to se vidi samo iz odredjenog ugla, neki subpixel je riknuo.

Kad bih te stavio ispred monitora, upalio Word i rekao: "Aj' sad - radi!", garantovano ga ne bi ni primetio :D
 
Kao sto je Bane rekao crni mrtvi pikseli su prava retkost. Vise su neke svetle boje. I kada znas gde se nalazi stalno upada u oci i smeta za medalju.Nego zar se ne dobija novi sa 3 mrtva piksela. Bar je takav dogovor sa mojim ortakom kod kog sam kupio TFT. Tacnije ako budu ta tri mrtvaka dosta blizu onda ide zamena a ako ne budu onda zamena ide na 5. Nego ono sto si imao
Neznam zbog chega ljudi oko toga prave big deal jerbo na mom bivshem CRT-u su bile 2 horizontalne linije sa mrtvim pixelima pa mi nije smetalo a kamoli dvije jedva vidljive crne tachkice
to ti nisu bile dve linije mrtvih piksela nego to je odlika pravih flat crt monitora. Te dve linije razlikuju prave flet monitore od onih prividnih. Vidim da nemas bas mnogo iskustva tako da proveri ti to sa nekim ko se malo bolje razume u mrtve pixele i vidi da li bi mogao da dobijes novi. Pozdrav i sa srecom ... :wave:
 
@zendraqla:

Znam bre da te dvije linice na Trinitron ekranima nisu mrtvi pixeli vec su tu da stabilizuju sliku...to sam vishe iz shale napisao. :)

A shto se tiche mrtvih pixela na Sony-X73 definitivno ih nema (nije ih ni bilo :S: ) poshto sam uradio Nokia Monitor test i nishta nisam primetio. Bane je reshio misteriju. :smoke:
 
Nije mi delovalo da znas o cemu pricas pa reko mozda bi mogao da ti skrenem paznju da ako imas 3 mrtva pixela da mozes da dobijes nov monitor. poz ;)
 
Nazad
Vrh Dno