Šta je novo?

Kradja mailova - pitanje

Ljanmi

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2006
Poruke
2,075
Poena
380
Ako mi se neko ulogovao preko mobilnog telefona Andorid/iOS postoji li mogucnost da mi je downloadovao/syncovao mailove(citaj:ukrao) pomocu neke mail aplikacije kao sto je to moguce kada se ulogujes na neciji nalog preko outlook express-a na win-u i downloadujes sve mailove na HDD? Mail adresa mi se nalazi na gmail-u.
 
Tehnički je moguće, ali zavisi od tvojih podešavanja na Gmail.
Ako to se to desilo skoro, pogledaj log ip adresa na Gmailu.
 
I za ubuduće nije loše da postaviš Google 2-Step Verification.
Svako novo logovanje sa nepoznatog uredjaja će biti onemogućeno osim ako se ne unese brojčana šifra koja će stizati na tvoj mobilni broj/brojeve koje odrediš.

hvala druze na ovoj informaciji (odradih 2step)
skoro sam izguglao svoj user i nadjoh da je neko kacio neke torente sa mojim mailom u potpisu?!
 
Imam 2-step Verification, dozvolio sam "prijatelju" da mi se uloguje na mail na njegovo insistiranje preko njegovog telefona(nisam bio prisutan) da bi mojim roditeljima rezervisao hotel u Italiji preko buking dot koma posto oni ne kapiraju te stvari. Proces je trajao nekih 15-20 minutra. Kapiram da je mogao da pravi seriju screenshotova preko iPhone-a 5 jer taj telefon koristi i tako mogao da vidi adrese mojih mailova kao i pocetne recenice. Zanima me da li je mogao pomocu neke aplikacije(nisam u iPhone svetu) da mi downloaduje ili syncuje mailove?
 
Imam 2-step Verification, dozvolio sam "prijatelju" da mi se uloguje na mail na njegovo insistiranje preko njegovog telefona(nisam bio prisutan) da bi mojim roditeljima rezervisao hotel u Italiji preko buking dot koma posto oni ne kapiraju te stvari. Proces je trajao nekih 15-20 minutra. Kapiram da je mogao da pravi seriju screenshotova preko iPhone-a 5 jer taj telefon koristi i tako mogao da vidi adrese mojih mailova kao i pocetne recenice. Zanima me da li je mogao pomocu neke aplikacije(nisam u iPhone svetu) da mi downloaduje ili syncuje mailove?

Ako si mu naravno dao sifru, moze da radi sta hoce....ubaci nalog regularno u svoj mail klijent na telefonu i sve downloaduje
 
Kako koji..koji god oces. Pretrazi Apple store za e-mail klijente...ti ko da nikad nisi koristio nista od tehnike
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ok, sada cu da prebacim temu tamo pa da vidim sta ce ljudi koji koriste iOS da kazu. Hvala na informacijama i savetima.

Update:
Gde je taj Apple podforum, Apple aplikacije?
 
Poslednja izmena:
Ako su Gmail i aplikacija podešeni da rade preko POP3, mail me ostaje na serveru.
Default Gmail android app, radi preko IMAP.
 
Ne. Google ne briše mailove čak iako koristiš pop3. Uvek možeš da vidiš sve mailove iz browsera.
 
Imam 2-step Verification, dozvolio sam "prijatelju" da mi se uloguje na mail na njegovo insistiranje preko njegovog telefona(nisam bio prisutan) da bi mojim roditeljima rezervisao hotel u Italiji preko buking dot koma posto oni ne kapiraju te stvari.
Pored 2-step verification potrebno je kao zastitnu meru da se izlogujes iz ostalih sesija. Ali ako si mu dao password i poslao sifru iz SMS-a, on je mogao stiklirati da vise ne trazi autentifikaciju za taj uredjaj i imati takoreci stalan pristup tvojoj posti - osim ako nisi promenio password. Drugim recima, ako nisi menjao password u medjuvremenu, nema potrebe vise da se ovim zamaras, jer covek je mogao natenane da prevuce svu tvoju postu ili procita sta god ga je interesovalo. Pogledaj u logovima IP adrese i vremena ulazaka u nalog.
 
Izlogovao sam se odmah iz svih sesija i promenio password odmah nakon toga naravno. Nemam nista spec u mailovima ali opet ne volim da mi neko pretura po privatnim stvarima, koristio covek izgovor da treba da rezervise hotel mojim roditeljima preko booking-a dok je bio kod njih u poseti a ja nisam bio kod kuce.
 
Nazad
Vrh Dno