Šta je novo?

Kosacica za travu - iskustva, preporuke

Poštovani Nikome,
Evo posle 9 godina moj Villager 1000e sa kućištem od 1300 je na izdisaju.Dvaput kompletno popravljana, menjamo sve i svašta , kosila 10 ari. Razmišljam o kupovini 1600.Kažete da se drastično vidi razlika? Hvala unapred
Pozdrav.

Pa da, tamo gde sam ranije morao da kosim sa pola noža zbog gušenja kosilice sada kosim iz cuga punom širinom bez ikakvih problema. Samim tim mnogo brže pokosim uz manje šetanja i gubljenja vremena (nekad mi se kosi nekad ne, a uvek moram :) ).
 
Pozdrav svima. Da li neko ima bilo kakvog iskustva sa ovim modelom? Ne mogu na netu da nadjem niti jednu recenziju, test ili bilo kakav komentar a deluje mi zahvalno posto kosim svoj plac koji je prepun vocki, plus vinograd i razno zbunje oko kojeg nije lako manevrisati.
Hvala
 
Za tu cenu mislim da imas jednu vilager sa hondinim motorom 150cc.

Motor honda ili brigs, lezajevi na tockovima i sto jace kuciste. Pogon da li ces imati ili ne, korpu ... to je sve do coveka sta mu je potrebno.
 
Tnx na utiscima :)
Iskreno, mislim da nema potrebe za samohodnom, ali razmislicu još jednom :)
Imam kosilicu Atlas 4011B bez pogona,imao sam problem sa semeringom na osovini od noža za košenje,jer sam primijetio da gubi ulje,a potpuno suha odozgo gledajući,kada sam podigao i pogledao odozdo vidio sam da curi niz osovinu ulje,inače kosilica je bila godinu dana kod mene, kupljena potpuno nova i pod garancijom koju su naravno uvažili momci iz firme MASINE I ALATI BIJELJINA, pošto je kvar otklonjen tek sredinom januara nisam bio u prilici do prije neki dan da je upalim i duže kosim,jer imam otprilike 2dunuma oko kuće za kosidbu i sve je ravno baš,sve je sada ok i ne pušta više.
Ali imam još jednu kosilicu kojoj je 13god za koji dan,koja nikada nije vidjela majstora,koja se nakosila i nakosila,u pitanju je neka ROA kupljena za nekih 120eura potpuno nova,ja otprilike ulje mijenjam dva puta po sezoni,ona je potpuno ispravna,suha,pali iz prve, nevjerovatna .Sada uz nju imam Atlas 4011B koja je imala taj problem sa semeringom.
 
Pozdrav svima. Da li neko ima bilo kakvog iskustva sa ovim modelom? Ne mogu na netu da nadjem niti jednu recenziju, test ili bilo kakav komentar a deluje mi zahvalno posto kosim svoj plac koji je prepun vocki, plus vinograd i razno zbunje oko kojeg nije lako manevrisati.
Hvala
Pozdrav, imam istu dilemu i isto pitanje.
Da li neko ima iskustva sa ovom kosilicom? Deluje previše dobro…
Hvala unapred!
 
Zdravo narode,

Jel moze preporuka za neku povoljniju a pouzdanu kosilicu na struju? Imam malo dvoriste pa ne bih bas puno novca da dajem ako ne mora :D
 
Meni su svi ti alati villager odlicni, ako su za domacinstvo i gde se ne radi po ceo dan sa njima. Imam jeftiniji model marke agm (jeftinija varijanta villager). Odlicno se pokazao evo vec 3 godine, kosi se dvoriste 4 ara. Cak nije ni brigs motor, vec onaj njihov ohc.
Villager trimer kupljen pre 15 godina, kosi se povrsina 20 ari, jednom u mesec dana, 45 min rada, pa 15 min pauza. Za 15 godina zamenjen damo dihtung karburator. I to onaj najslabiji model od 0,9kw.
 
A kosilica neki model da preporučiš? Kosilica, ne trimer..
 
Moja je konkretno agm 5119s. Ti motori su i u agm i u villager kosilicama. Ima sa korpom i bez korpe sa sakupljanje.
 
Meni su svi ti alati villager odlicni, ako su za domacinstvo i gde se ne radi po ceo dan sa njima. Imam jeftiniji model marke agm (jeftinija varijanta villager). Odlicno se pokazao evo vec 3 godine, kosi se dvoriste 4 ara. Cak nije ni brigs motor, vec onaj njihov ohc.
Villager trimer kupljen pre 15 godina, kosi se povrsina 20 ari, jednom u mesec dana, 45 min rada, pa 15 min pauza. Za 15 godina zamenjen damo dihtung karburator. I to onaj najslabiji model od 0,9kw.
Vjeruj mi,ja imam oko kuće za košenje oko 2.5 dunuma(1 dunum 10x100m)i još oko 600kvadrata na placu kraj rijeke,to sam 10 godina održavao sa kosilicom koju sam platio 120evra ROA OHC motor , opet pišem dva puta godišnje mijenjao ulje,kod mene je sve ravno i nemam potrebu za samohodnom kosilicom,sve mi je ona to održavala bez ikakvih problema,kod majstora nikada nije bila,ja sam samo par puta paljenje poštelovao i radi savršeno.
 
Trazim neku polovnu samohodnu kosilicu pa sta predlazete da uzmem? Kolko sam procitao Sabo i Wolf kazu da su bas dobre. Dao bi oko 250-300eur pa ako neko ima neki predlog.
 
Trazim neku polovnu samohodnu kosilicu pa sta predlazete da uzmem? Kolko sam procitao Sabo i Wolf kazu da su bas dobre. Dao bi oko 250-300eur pa ako neko ima neki predlog.
Nemoj kupovati polovne samohodne kosilice,za 300evrica kupi novu SEPACH kosilicu,novo je novo
Trazim neku polovnu samohodnu kosilicu pa sta predlazete da uzmem? Kolko sam procitao Sabo i Wolf kazu da su bas dobre. Dao bi oko 250-300eur pa ako neko ima neki predlog.
Nemoj kupovati polovne samohodne kosilice,za 300evrica kupi novu SEPACH kosilicu,novo je novo
Evo ti je Mare za 569km u Bijeljini korpa,bočno izbacivanjem,sa pogonom
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-08-20-46-46-801_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-08-20-46-46-801_com.android.chrome.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 32
Prvo sto sam hteo da uzmem je Scheppach i onda sam bas citao o njima i ima raznim komentara neki kazu da su bas dobre a drugi kazu da su krs... ovi sto prodaju kod nas to su valjda sve kupljene nove pa vracene jer kupci nisu bili zadovoljni zato ih i prodaju kao nove. Ako ih je neko vratio znaci da nesto tu nevalja...
 
Prvo sto sam hteo da uzmem je Scheppach i onda sam bas citao o njima i ima raznim komentara neki kazu da su bas dobre a drugi kazu da su krs... ovi sto prodaju kod nas to su valjda sve kupljene nove pa vracene jer kupci nisu bili zadovoljni zato ih i prodaju kao nove. Ako ih je neko vratio znaci da nesto tu nevalja...
Pusti priče,nova stvar je nova stvar,ja sam prije 13god kupio kosilicu za 120evra ,radi i dan danas,čuvaj je,ne daj nikom,mijenjaj ulje dva puta po sezoni i ne brini.Novo je novo,a ovi što kažu da nam vraćene kosačice prodaju pod nove samo troluju.
 
Trazim neku polovnu samohodnu kosilicu pa sta predlazete da uzmem? Kolko sam procitao Sabo i Wolf kazu da su bas dobre. Dao bi oko 250-300eur pa ako neko ima neki predlog.
Sama marka kosačice, pogotovo polovne je skoro pa nebitna. Nisi napisao za koliku površinu, ali svakako sa briggs ili honda motorom. Delovi za hondu su nešto skuplji.

Ovako što ti mogu preporučiti sem ova dva motora, gledaj da bude tvrda korpa ako ti je bitna, preskoči platnenu. Centralno podešavanje visine i ležajevi u točkovima. Veći točkovi pozadi su plus. Ako samohod ima podešavanje brzine, to je odlično. Takođe obavezno vidi kakva je od dole, da je nije načela rđa. Kad je upališ, bitno je da radi ravnomerno na leru, da nema onih zvučnih "talasa". Ako ti dvorište nije usko ili sa dosta drveća i zelenila, što veći otkos to bolje.

Sa ovim savetima gore ti je svejedno koja je marka.

Kod mene je npr. Al-ko sa prilično jakim briggs 650e motorom od 190cc. Nemam potrebe za tako jakim motorom, samo je u tom momentu kad sam kupovao to bila najbolja kupovina. U koju god travu da uletiš, motor ne može da zaguši i ne oseća travu. Mana je što je prilično težak, pa bi bez samohoda bilo teško mučenje gurati ono.
 
Plac 15 ari i nije ravan zato mi treba samohodna i obavezno sa korpom. Hvala na savetima sad bar znam sta da trazi. Vidim da ima dosta al-ko polovnih u ponudi sa briggs motorima. Na placu nema drva tako da sto veci otkos trazim.
 
Dobro veče.
Molim vas za pomoć. Imam benzinsku kosačicu Brigs&Stratton classic 35, ali je kućište puklo. Kosačica lepo radi ali ja sama ne mogu da je upalim, valjda nemam dovoljno snažan trzaj prilikom paljenja. Kosačica ima više godina ( ne znam koliko tačno jer je tata bio zadužen za košenje, ali je nažalost preminuo). Da li ima neki majstor za kosačice u Novom Sadu ili okolini, i ako mi možete dati neki kontakt. Takođe, da li se može to paljenje nekako olakšati?
Razmišljam možda i o novoj ako ne bih mogla da je sredim. Imam 40 ari i ceo plac je uzbrdo. Ne bih uzimala sa korpom, nije mi to bitno. Na šta da obratim pažnju?
 
Na onoj crvenoj membrani sa strane drukni neki put da napuni karburator sa gorivom.
Drzi rucicu za rad kosacice i polako povuci kanap za paljenje. Kada zategne na zub povuci malo jace kanap upalice.
 
Na onoj crvenoj membrani sa strane drukni neki put da napuni karburator sa gorivom.
Drzi rucicu za rad kosacice i polako povuci kanap za paljenje. Kada zategne na zub povuci malo jace kanap upalice.
Napumpam uvek pre povlačenja, ali probaću ovako kako kako si rekao.
Na onoj crvenoj membrani sa strane drukni neki put da napuni karburator sa gorivom.
Drzi rucicu za rad kosacice i polako povuci kanap za paljenje. Kada zategne na zub povuci malo jace kanap upalice.
Hvala ti
 
Da se nadovežem, ukoliko teško pali, moguće da je karburator zaprljan te bi ga trebalo očistiti kao i rezervoar, a to nažalost (osim čišćenja karburatora) retko koji servis hoće da odradi, tako da karb opet ubrzo povuče talog iz rezervoara i opet isti problem. Bar je tako bilo kod mene dok nisam sam počeo da servisiram. 😉
 
Dobro veče.
Molim vas za pomoć. Imam benzinsku kosačicu Brigs&Stratton classic 35, ali je kućište puklo. Kosačica lepo radi ali ja sama ne mogu da je upalim, valjda nemam dovoljno snažan trzaj prilikom paljenja. Kosačica ima više godina ( ne znam koliko tačno jer je tata bio zadužen za košenje, ali je nažalost preminuo). Da li ima neki majstor za kosačice u Novom Sadu ili okolini, i ako mi možete dati neki kontakt. Takođe, da li se može to paljenje nekako olakšati?
Razmišljam možda i o novoj ako ne bih mogla da je sredim. Imam 40 ari i ceo plac je uzbrdo. Ne bih uzimala sa korpom, nije mi to bitno. Na šta da obratim pažnju?
Čovek iz Temerina, meni je prošle godine prepakovao 15ak godina staru Viking u novo kućište. Pozovi i pitaj, ne košta te ništa.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240414_082242_Phone.jpg
    Screenshot_20240414_082242_Phone.jpg
    85 KB · Pregleda: 18
Čovek iz Temerina, meni je prošle godine prepakovao 15ak godina staru Viking u novo kućište. Pozovi i pitaj, ne košta te ništa.
Puno vam hvala!
Da se nadovežem, ukoliko teško pali, moguće da je karburator zaprljan te bi ga trebalo očistiti kao i rezervoar, a to nažalost (osim čišćenja karburatora) retko koji servis hoće da odradi, tako da karb opet ubrzo povuče talog iz rezervoara i opet isti problem. Bar je tako bilo kod mene dok nisam sam počeo da servisiram. 😉
Ako uđem sve tajne, gde će meni kraj biti 😁😁😁😁 . Šalu na stranu, hvala za savet, videću sa majstorom šta i kako radi.
Na onoj crvenoj membrani sa strane drukni neki put da napuni karburator sa gorivom.
Drzi rucicu za rad kosacice i polako povuci kanap za paljenje. Kada zategne na zub povuci malo jace kanap upalice.
Uspela sam, hvala ti puno za savet!
 
Pozdrav,

potrebna mi je preporuka za kosilicu.

Plac od 1200 kvadrata ravne površine treba da se kosi.

Želeo bih da uzmem neku benzinsku, samohodnu, da ima korpu za travu i da bude što širi opseg košenja.

Budžet do 50.000 dinara

Bio bih zahvalan da mi preporučite model kosilice, pošto se ne razumem u motore kosilice i te stvari.

Hvala! 🙂
 
Šta mislite o ovoj AGM 1300 električnoj kosačici?!

1300W, indukcioni motor, širina košenja 37cm, koristila bi se za dvorište ispred kuće 200-300m2...
 
Nazad
Vrh Dno