Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Pošto su Arene free na t2 do kraja oktobra, kolika je šansa da ostanu free i na KDS-u nakon oktobra?! Po mom mišljnju, nikakva... Nisam još dobio račun, uvek kada kasne očekujem da me neprijatno iznenade...
 
Smaraj ih dok ne srede druge ti nema :smackbum:

Fabricki sam reset modem i sada ne mogu da pristupim gataway adresi da proverim signale :d Sada moraju da mi menjaju modem hahah :) Pozvao ih danas, srecom prijatelj koji radi na terenu pa ce da pogura to, samo da se nadam da je do modema..
 
Danas sam dobio pouzdanu informaciju da će se u veoma skoro vreme (nisu rekli tacno kad zato što se rade testiranja) posajviti SK kanali u HD-u. Ovo je informacija od šefa i nikad njegova informacija nije bila lažna. Tako da uskoro kreće uživancij za oči! :)
 
Danas sam dobio pouzdanu informaciju da će se u veoma skoro vreme (nisu rekli tacno kad zato što se rade testiranja) posajviti SK kanali u HD-u. Ovo je informacija od šefa i nikad njegova informacija nije bila lažna. Tako da uskoro kreće uživancij za oči! :)

A evo i dokaza za to:

Od danas (16.09.2016) u SM su se pojavila 2 kodirana TEST kanala na pozicijama 990 i 991 na frekvenciji 714 KHz

Pozz
 
^
U Pazovi ih nema, tako da verovatno nema ni u SM... to povremeno nekad se pojavi kao sad...

Danas sam dobio pouzdanu informaciju da će se u veoma skoro vreme (nisu rekli tacno kad zato što se rade testiranja) posajviti SK kanali u HD-u. Ovo je informacija od šefa i nikad njegova informacija nije bila lažna. Tako da uskoro kreće uživancij za oči! :)

Da nece mozda i pretplatu opet da nam dignu za 150 din? Vidim da si nov na forumu 1 post,,,Da nisi mozda ti taj sef ili radnik? :D
(Za ostale....nije nikakaav info, al uvek kad su podizali to je bilo za po 150 din,,, ne verujem da ce nas iz kopernikusa castiti sa svim ovim kanalima)
 
Ako ih ubace u analognu onda mogu da dizu cenu, a ovako je digitalna gratis i sve sto daju ne smeju da naplacuju. Jer što bi svi placali te dodatke i kanale, kad bar 30% korisnika nema mogucnost da gleda digitalnu.. A oni da ti naplate zbog kanala koji su u digitalnom formatu a ti ih ni nemas.

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
^
U Pazovi ih nema, tako da verovatno nema ni u SM... to povremeno nekad se pojavi kao sad...



Da nece mozda i pretplatu opet da nam dignu za 150 din? Vidim da si nov na forumu 1 post,,,Da nisi mozda ti taj sef ili radnik? :D
(Za ostale....nije nikakaav info, al uvek kad su podizali to je bilo za po 150 din,,, ne verujem da ce nas iz kopernikusa castiti sa svim ovim kanalima)

Nisam radnik kopernikusa (danas sam se prijavio da bih podelio ovu vest koji verovatno monogi iscekuju), ali je moj prijatelj sef filijale u Cupriji. Ta informacija je pouzdana i uskoro stizu SK Hd. Sto se pretplate tice i podizanje cene ne znam, ali mi je receno da ce biti paketa i korisnici dobijace kartice koje ce stavljati u svoje tv uredjaje, a sve to zbog nelegalnih prikljucaka jer ale tako da sprece.
 
Одјавио сам се пре сигурно 5 година са Коперникуса па размишљам да се можда вратим са D3i SBB.
Да ли се од тада нешто променило? Квалитет слике? Да ли постоји опција "гледај уназад"? Да ли имају све Арене или само А1? Београд је у питању.
 
Nema gledanja unazad,klasična kablovska.Imaju sve Arene i svi Sport Klubovi za sada u SD formatu.
 
@Pobeda

Analogna slika je bolja nego pre, u odnosu na pre 5 godina popravili su se...Analogna TV ima samo Arenu 1...SK 1,2,3... Digitalna ima svih 6 SK i svih 5 Arena, Eurosprt 1,2 HD...

Nisam radnik kopernikusa (danas sam se prijavio da bih podelio ovu vest koji verovatno monogi iscekuju), ali je moj prijatelj sef filijale u Cupriji. Ta informacija je pouzdana i uskoro stizu SK Hd. Sto se pretplate tice i podizanje cene ne znam, ali mi je receno da ce biti paketa i korisnici dobijace kartice koje ce stavljati u svoje tv uredjaje, a sve to zbog nelegalnih prikljucaka jer ale tako da sprece.

Ok, hvala na informacijama i dobrodosao na forum! :D
 
Чекај, у Београду бих имао дигиталну, зар не?
 
По цени од 1200 динара или се нешто додатно плаћа?
 
Za sada nema dodatnih plaćanja,pretplata kod Kopernikusa nije ista u svim mestima.Na sajtu ima cenovnik.
 
Nije to poenta, moze i bilo koji drugi kanal, 5 mtv kanala, classic, rock i ostale zajebancije, stave samo u digitalnu i naplate 200 dinara vise, i dodje onda moj stric i kaze, povecali su bez razloga, jer on ima samo stari tv, dakle naplati se svima da bi pola nas gledalo.
To nije pošteno, stoga mislim da nemaju osnov za naplatu bilo kakvog dodatka u digitalnoj sem ako se ista promena ne dogodi i u analognoj, tako da bude svima dostupan.. To sam mislio. Po meni je to logicno. E sad sta ce biti i kako...

Sent from my E2003 using Tapatalk
 
Nisam radnik kopernikusa (danas sam se prijavio da bih podelio ovu vest koji verovatno monogi iscekuju), ali je moj prijatelj sef filijale u Cupriji. Ta informacija je pouzdana i uskoro stizu SK Hd. Sto se pretplate tice i podizanje cene ne znam, ali mi je receno da ce biti paketa i korisnici dobijace kartice koje ce stavljati u svoje tv uredjaje, a sve to zbog nelegalnih prikljucaka jer ale tako da sprece

Gde bi se ubacivale te kartice da li bi to morali majstori iz koperniku da urade
 
Nisam radnik kopernikusa (danas sam se prijavio da bih podelio ovu vest koji verovatno monogi iscekuju), ali je moj prijatelj sef filijale u Cupriji. Ta informacija je pouzdana i uskoro stizu SK Hd. Sto se pretplate tice i podizanje cene ne znam, ali mi je receno da ce biti paketa i korisnici dobijace kartice koje ce stavljati u svoje tv uredjaje, a sve to zbog nelegalnih prikljucaka jer ale tako da sprece

Gde bi se ubacivale te kartice da li bi to morali majstori iz koperniku da urade

To mozes i sam ubaciti...imas na svakom lcd tv-u slot za karticu i na kopernikusovom stb-u...
 
Nije to poenta, moze i bilo koji drugi kanal, 5 mtv kanala, classic, rock i ostale zajebancije, stave samo u digitalnu i naplate 200 dinara vise, i dodje onda moj stric i kaze, povecali su bez razloga, jer on ima samo stari tv, dakle naplati se svima da bi pola nas gledalo.
To nije pošteno, stoga mislim da nemaju osnov za naplatu bilo kakvog dodatka u digitalnoj sem ako se ista promena ne dogodi i u analognoj, tako da bude svima dostupan.. To sam mislio. Po meni je to logicno. E sad sta ce biti i kako...

@Djenka
Upravu si 100% ... dok ne omoguce svima DTV nebi trebalo da bude nekih povecanja cena...
650-738 MHz

Hvala ti na odgovoru... Eto, kod mene na tom rasponu ima samo 131 kanal.

Sto se tice digitalne i analogne... Ide se na to da se analogna polako izbacuje iz upotebe... Icice to polako, ali se ide ka tome sigurno. A digitalna je svima "omogucena" da tako kazemo, ali korisnik sam bira da li ce da uzme STB ukoliko nema TV sa digi risiverom, ili nece. Dakle nije obavezno. Tako da stariji korisnik moze da uzme STB ako ima stariji TV i da gleda digitalnu televiziju. Isto kao i kod zemaljske televizije. Morali su ljudi da kupuju STB-ove da bi gledali "obicne" kanale kad se krenulo sa gasenjem analognog signala.
E sad, pitam se kad ce, i da li ce uopste u skorije vreme, da postave uslov da svi moraju da koriste digi televiziju, tj. da uzmu barem jedan STB, ili da imaju TV-e sa digi risiverom... Sve dok se to ne desi, a ne deluje mi da ce biti izgleda za tako nesto u blizoj buducnosti, sumnjam da ce da imaju osnov za dalje dizanje cena (bar po meni jer mi ne deluje bas logicno)... Jesu oni pustili digi TV zajedno sa analognom, ali, sto kazete, ima ogroman broj korisnika koji i dalje gledaju analognu televiziju, i trenutno ih ne interesuje digi tv...
 
To mozes i sam ubaciti...imas na svakom lcd tv-u slot za karticu i na kopernikusovom stb-u...
A sta ce biti sa nama sto imamo vise televizora,npr. ja imam dva plus stb,da li ce davati kartice za sve ili samo po jednu za domacinstvo? Ili ce mozda ici jedna a za ostele doplata kao kod total tv ili iptv?
 
@machak99

Ne znam kako ce biti... Ali cini mi se da je kod ostalih operatera jedan kartica gratis , ostale se doplacuju....
 
Vrh Dno