Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

EPC3208g ima router i bridge mod. Kad se prebaci u router mod vise nema vracanja u bridge (probano preko html-a u operi 12 (jedino tu moze da se refresuje config stranica). Podesi asus-a pa ga prebaci u bridge mod, trebalo bi ra radi bez problema.
EPC3925 ima slican config stranicu i njega je moguce prebaciti u bridge mod....
 
Ne znam kako je u drugim gradovima, kod nas je nakon zadnjeg tumbanja analognih kanala, broj istih smanjen za četiri. Nema kanala Studio B, Nova.rs, leskovačka Naša TV i grdelička TV Klisura, tako da je ukupan broj analognih kanala 64.
 
Ja neznam kako je u drugim gradovima ali kod nas u Boru (koji ocigledno po kopernikusu nije u Srbiji) niti ima najave da ce doci do povecanja internet brzine niti ima novih dtv kanala (nije aktivirana frekvencija 682000).Izgleda da smo bili i ostali gradjani drugog reda.Da li povecanje brzine vazi za sve korisnike?
 
Poslednja izmena:
Trenutna situacija u VR posle promene mesta kanalima je da su izbaceni iz ponude NOVA.RS i STUDIO B. Ukupan broj analognih kanala je 62.Slika na analognim kanalima je mnogo boljeg kvaliteta.U digitalnoj ponudi nema nikakvih promena ukupan broj kanala je 121.
 
SBB i Radijus Vektor od prvog decembra povećavaju cenu mesečne pretplate na 1245 dinara...

Hm...Hm...Hm... :zgran:
 
Na SOSCANALU ide obavestenjeda od 10-tog novebra nece emitovati u totalutv nego u polaris media trebalo bi i dalje da ide u Kopernikusu
 
kanala nema trenutno na frekvencijama: 682000, 714000, 738000
 
U Nisu svi kanali rade, sve 4 arene i svi SK rade, prelistao sam sve kanale svi su tu.
Ima li neko info kad krecu sa fiksnom telefonijom i koliko ce da kosta?
 
A narode, jel ima neko problem sa protokom (mislim na net) od kako su povecane brzine?
U mom slucaju odmah prvog dana je krenuo da stuca posle 3h popodne a sad na primer u ovo vreme kad radim speed test on izbaci 27mbps/1.90 ali to nema veze s vezom, vise deluje kao da je Peak ili se saobracaj tako rutira da prioritet ima speedtest jer jelte, svi tamo proveraju protok.
Kada se krene neki dovnload, torrent, http, nebitno, ujutru sve do nekih 15h je zakucan na 3.6MB/s sto je odlicno ali vec posle tih 15h krece da pada na 20-25 i konstantno varira a sada npr speedtest isto dobar ali download pada i na 7-8 mbps pa se vrati na tipa 20mbps ali ne prilazi 30 ...
Zvao sam ih dva puta, oba puta ce proveriti i niko se ne javlja a zvao sam u ponedeljak odmah jer znam sta je u pitanju.
Jos uvek koristim docsis 2 modem i jednostavno uvece je prevelika utilizacija na tom DS-u pa sam im predlozio i da mi zamene modem za docsis 3 ali se niko i dalje ne javlja ... Jel i ovde mora da se prepire i svadja sa operaterima da bi se postglo nesto ili postoji neki drugi nacin ?


Screenshot ispod
4IY4Zfr.png
 
Poslednja izmena:
Ako vec su povecali brzine, sve im po spisku, non stop diskonektovanja, ruter ne radi kako treba... znachi nije samo da si kadar neshto da obecjash, nego ako vec nekih radova ima, neka ima u neutralno vreme, a ne prekidi u sred podneva. Sada sam ostao bez bitnih podataka u poslu... znachi nemam rechi. Prestanite da drkate internet danju!
 
Brzinu nisu povecali svima kako stoje stvari...barem kod mene nisu...ne znam kako je kod drugih korisnika u Nisu...kod mene je internet radio za medalju...a da cackaju nesto i da brljaju i da kvalitet interneta u zadnje vreme nije bas najbolji, definitivno je istina
 
Juce je u Smederevu dolazilo do prekida i premestanja nekih kanala, trenutno na analognoj nema CNN i CBS Reality. Slika je na analognoj na svim neuporedivo bolja, skoro pa perfektna sto do sada nije bio slucaj sa svim kanalima. Izgleda da su menjali nesto. :)
 
A narode, jel ima neko problem sa protokom (mislim na net) od kako su povecane brzine?
U mom slucaju odmah prvog dana je krenuo da stuca posle 3h popodne a sad na primer u ovo vreme kad radim speed test on izbaci 27mbps/1.90 ali to nema veze s vezom, vise deluje kao da je Peak ili se saobracaj tako rutira da prioritet ima speedtest jer jelte, svi tamo proveraju protok.
Kada se krene neki dovnload, torrent, http, nebitno, ujutru sve do nekih 15h je zakucan na 3.6MB/s sto je odlicno ali vec posle tih 15h krece da pada na 20-25 i konstantno varira a sada npr speedtest isto dobar ali download pada i na 7-8 mbps pa se vrati na tipa 20mbps ali ne prilazi 30 ...
Zvao sam ih dva puta, oba puta ce proveriti i niko se ne javlja a zvao sam u ponedeljak odmah jer znam sta je u pitanju.
Jos uvek koristim docsis 2 modem i jednostavno uvece je prevelika utilizacija na tom DS-u pa sam im predlozio i da mi zamene modem za docsis 3 ali se niko i dalje ne javlja ... Jel i ovde mora da se prepire i svadja sa operaterima da bi se postglo nesto ili postoji neki drugi nacin ?


Screenshot ispod
Pogledajte prilog 183644

nema pomoci totalni haos, ja potpisao novi ugovor sa sbb samo cekam montere da dodju i da odjavim ove
 
U Rumi sve radi perfektno već danima, za divno čudo. :)
 
Sinoc digitalna zezala u Jagodini, malo malo pa nestane na nekoliko sekundi i tako u krug.
 
Ljudi nije raspad sistema, rade na poboljsanju kvaliteta slike u analognom sistemu, trenutno ide obavestenje o tome i to traje nekoliko dana i mogu reci da je u Smederevu analogni signal sada perfektan. :)
 
Nazad
Vrh Dno