Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Sto se mene tice mogu da povecavaju koliko hoce ja sam od ovog meseca na VDSL Telekoma 50/2 za 1799 din. + Tablet za 1 dinar a bolje od toga sigurno nece ponuditi. I ako im paket od 30Mbit skoci na 50mb taj profi paket kosta 3300 dinara sto znaci da mu internet od 50Mbit izadnje na 2100 dinara (TV pretplata je 1200) sto je opet skuplje od Telekoma i ne daju tablet za dinar. Verovatno ce brzina da skoci sa 12 na 20 za 1400 din. i onaj paket on 20mbit na 30mbit. Mozda opet daju veci paket po ceni nizeg za stare korisnike koji treba da obnove ugovor ali verovatno uz obavezu na 2 godine tako da neka hvala. Zbogom Zlopernikuse.
Ne mogu nikako da se slozim sa tobom. Ja sam udaljen od centrale samo 900m, placam paket od 20mb i realno imam po speedtestu ~16 do 17mb jer su to tehnicke mogucnosti linije koja dolazi do mene da sam potpisao za 100mb opet bi imao 16~17. Proveri brzinu na speedtest.net pa ces videt, za tvoju brzinu je neophodna optika a telekom gura sve kroz telefonske parice.
 
Ne mogu nikako da se slozim sa tobom. Ja sam udaljen od centrale samo 900m, placam paket od 20mb i realno imam po speedtestu ~16 do 17mb jer su to tehnicke mogucnosti linije koja dolazi do mene da sam potpisao za 100mb opet bi imao 16~17. Proveri brzinu na speedtest.net pa ces videt, za tvoju brzinu je neophodna optika a telekom gura sve kroz telefonske parice.

da li jos nekom puca internet u poslednja dva dana?
 
Puca pa sve pršti.... :D Baš pre pet minuta nestade signala... Prekjuče nije bilo neta od 07 do pola 12 prepodne. I meni su rekli da će uskoro biti povećanja brzina, sada vrše neka testiranja, i da budemo tolerantni na eventualne prekide. Testiranje telefonije je završeno, samo se čeka mig iz Beograda. Ja bih prešao na Kopernikusovu telefoniju, neću Telekomu da dajem 700 dinara. Mnogo je, kume...
 
Ne mogu nikako da se slozim sa tobom. Ja sam udaljen od centrale samo 900m, placam paket od 20mb i realno imam po speedtestu ~16 do 17mb jer su to tehnicke mogucnosti linije koja dolazi do mene da sam potpisao za 100mb opet bi imao 16~17. Proveri brzinu na speedtest.net pa ces videt, za tvoju brzinu je neophodna optika a telekom gura sve kroz telefonske parice.

Kao sto sam naveo, presao sam na VDSL Telekoma, paket 50/2 i imam realnu brzinu od 48Mbit (-2mbit je kod svih zbog same ADSL tehnologije) a na udaljenosti sam od 10m od IPAN-a. U realnom downloadu (news serveri ili torentleech to iznosi konstantnih 5.8MB/s. Kada i tebe povezu na IPAN i time budes udaljen od njega do 300m, imaces ovakve brzine a do tada ti je bolje da ostanes na Kopernikusu.
 
Puca pa sve pršti.... :D Baš pre pet minuta nestade signala... Prekjuče nije bilo neta od 07 do pola 12 prepodne. I meni su rekli da će uskoro biti povećanja brzina, sada vrše neka testiranja, i da budemo tolerantni na eventualne prekide. Testiranje telefonije je završeno, samo se čeka mig iz Beograda. Ja bih prešao na Kopernikusovu telefoniju, neću Telekomu da dajem 700 dinara. Mnogo je, kume...

kad mene je skoro prosla i sbb, centrala im na 500m od mene, mozda predjem na gold premium kod njih 5400din. 100/5mbps, 178kanala (33HD), 45 radio stanice, tv unazad 72h, 200+200minuta za telefoniju, ka mobilnim 9din minut.
 
Poslednja izmena:
Je li negde postoji zvanicna lista za ponudu digitalne tv u Beogradu. Konkretno Krnjaca/Kotež?
 
kad mene je skoro prosla i sbb, centrala im na 500m od mene, mozda predjem na gold premium kod njih 5400din. 100/5mbps, 178kanala (33HD), 45 radio stanice, tv unazad 72h, 200+200minuta za telefoniju, ka mobilnim 9din minut.

sta mislis u cemu je problem kod mene? na dva televizora koji imaju dvb/c digitalna slika je ok,a na trecem koji je spojen preko set top box a slika secka i koci. svi su spojeni direktno iz razdelnika sa tri izlaza.na set top boxu pokazuje signal 100 posto, a kvalitet varira i ide od 20 da 75 posto. kabl koji ide do tv sa set top box a je malo stariji.
 
sta mislis u cemu je problem kod mene? na dva televizora koji imaju dvb/c digitalna slika je ok,a na trecem koji je spojen preko set top box a slika secka i koci. svi su spojeni direktno iz razdelnika sa tri izlaza.na set top boxu pokazuje signal 100 posto, a kvalitet varira i ide od 20 da 75 posto. kabl koji ide do tv sa set top box a je malo stariji.

proveri sve konekcije, rf konektor, kabal i rf konektor ili dzek sta vec ide u risiver. Jedna od opcija je da promenish redosled na spliteru pa da vidish da li secka, ukoliko i dalje secka menjaj kabal, kupi kvalitetan 2shielded ili 3shielded coaxialalni kabli, za kablovsku je bitna izolacija u kablu da spolja prikuplja sto manje smetnji. Takodje obavezno prebaci risiver (set top box) u drugu sobu gde ti je dobar kabli i signal jer se desava ponekad da imaju falicni tjuner, ukoliko i tamo secka onda je sam risiver los i trazi njegovu zamenu.
 
Kao sto sam naveo, presao sam na VDSL Telekoma, paket 50/2 i imam realnu brzinu od 48Mbit (-2mbit je kod svih zbog same ADSL tehnologije) a na udaljenosti sam od 10m od IPAN-a. U realnom downloadu (news serveri ili torentleech to iznosi konstantnih 5.8MB/s. Kada i tebe povezu na IPAN i time budes udaljen od njega do 300m, imaces ovakve brzine a do tada ti je bolje da ostanes na Kopernikusu.

uslov da radi paket 50/2 kod telekoma je da ste udaljini ne vise od 250 metara od centrale, ko je te srece neka uzima odmah jer jeftinije ponude nema nigde.
 
proveri sve konekcije, rf konektor, kabal i rf konektor ili dzek sta vec ide u risiver. Jedna od opcija je da promenish redosled na spliteru pa da vidish da li secka, ukoliko i dalje secka menjaj kabal, kupi kvalitetan 2shielded ili 3shielded coaxialalni kabli, za kablovsku je bitna izolacija u kablu da spolja prikuplja sto manje smetnji. Takodje obavezno prebaci risiver (set top box) u drugu sobu gde ti je dobar kabli i signal jer se desava ponekad da imaju falicni tjuner, ukoliko i tamo secka onda je sam risiver los i trazi njegovu zamenu.

izgleda da je risiver.ne radi dobro ni na druga dva televizora.sutra ga nosim na zamenu.
 
izgleda da je risiver.ne radi dobro ni na druga dva televizora.sutra ga nosim na zamenu.

odlicno utvrdio si gde je problem. Imam sveze informaciju a vezane su za totaltv, navodno treba vec od prvog novembra da pocnu akciju u kojoj ce ponuditi televizore, mobilne telefone i laptopove po povoljnijim cenama nego u radnjama i to na 12 rate bez kamate, ali to vazi samo za one koji potpisu novi ugovor na dve godine, nije bitno da li ste novi ili postojeci korisnik.
 
konacno proradio internet kako treba u Leskovcu, promenili neku plocu i evo vec dva dana nijednom mi nije pukla veza.
 
Izašao nov cenovnik na sajtu, veće brzine uz novu ugovornu obavezu.

Zna neko šta označava kosa crta gde treba da stoji cena kod najmanjih paketa? Košta "nula dinara" ili "imamo u cenovniku ali ne možeš potpisati ugovor na tu brzinu"???
 
Paket Flat Basic uz ugovornu obavezu ima 10240/1080 Kb/s, a bez ugovorne obaveze 6144/1024 Kb/s. Ja mislim da kosa crta označava da je cena u oba slučaja ista.

Ja sam pod dvogodišnjom ugovornom obavezom od juna ove godine, kad sam uzimao onaj stb za digitalnu televiziju. Pitam se da li će mi automatski biti povećana brzina, ili opet moram da obnavljam ugovornu obavezu?
 
Pa teško da je ista cena, toliko košta duplo brži paket iz ugovornu obavezu... Poslao sam im već dva puta isto pitanje, ali od njih još niti jedan odgovor mailom nisam dobio, u ovih evo šest-sedam godina koliko sam njihov korisnik...
 
Izbačene HD verzije oba Eurosport kanala, a ubačene SD verzije.
 
Uh al ispomerase ove analogne, valja to sad sloziti opet :) Koliko digitalnih kanala imate?
 
U Boru smo jos uvek na 95 dtv kanala,jos uvek nije aktivirana frekvencija 682000 a euro sport 1 i 2 su jos uvek u HD verziji.Nerade BN i Animal planet u digitalu.A sto se tice povecanja brzine,za postojece korinike je to moguce tek po isteku ugovora,bar tako kazu u korisnickom servisu u Boru.
 
U Boru smo jos uvek na 95 dtv kanala,jos uvek nije aktivirana frekvencija 682000 a euro sport 1 i 2 su jos uvek u HD verziji.Nerade BN i Animal planet u digitalu.A sto se tice povecanja brzine,za postojece korinike je to moguce tek po isteku ugovora,bar tako kazu u korisnickom servisu u Boru.

Meni su rekli da od prvog novembra dobijam vecu brzinu sa 30 na 50 mbps, do januara sam pod ugovorom.
 
U Staroj Pazovi ukupno 124 digitalna kanala i Sport Klubovi i Eurosport vise nisu u HD...
 
Je l' postoji neka lista tv kanala u digitalnoj ponudi? Poslah im mail pre nekoliko dana, ali izgleda slaba vajda od toga.
 
u SM je isto kao i u drugim gradovima. Izmesani analogni kanali, a u digitali su izbaceni Eurosport 1 i 2 u HD, ali su umesto njih tu Eurosport 1 i 2 u SD verziji. Oslobodjena je frekvencija 674 MHz za digitalne kanale.

Ostale vesti:

pojavio se teletekst na kanalima Eurosport 1 i 2 /analogno i digitalno/
elektronski vodic (EPG) na kanalima: tv 1000, ultra, mini ultra
jos ranije EPG je na kanalima: pink, rtv 1 i 2

u digitali izmene:
minimax - na 690 MHz
pink extra - na 698 MHz
pink m - na 698 MHz
santos - na 738 MHz
 
JAGODINA - CUPRIJA - PARACIN
Ista situacija. Nema vise HD EURO SPORT.
Sd sto su pustili ima znatno losiju sliku i mutniju u odnosu na hd. TV GLEDAM NA TV-u PHILIPS FULL HD
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno