Šta je novo?

Kopernikus internet provajder i kablovska televizija

Sto se tice brzine kod mene je sve isto a nesto i ne verujem u neko ubrzanje,al bilo bi lepo.:d
Inace,sta se to desava na speedtest.net i zasto mi u poslednje vreme daje Brcko???? kao najbolju opciju za test?
 
Najbolja je i dalje opcija "Telekom", a zašto daje Brčko.... Ko zna....
 
Drugu treba ruter ima Kopernikus net, pa ako neko koristi odavde neka preporuci neki koji radi kako treba, a da nije skup.
 
Mislim da bi bilo koji radio bez problema. Samo da se iskljuci modem na pola sata, pre prikljucivanja rutera. I naravno, povezati prvo sve, pa onda ukljuciti modem, sacekati da se konektuje, i onda ukljuciti ruter.
 
Ja sam u Bolechu, imam Kopernikus kablovsku tv (sva sreca da nije i net). Ovo je zivi uzas. Osim sto se povremeno gube kanali, neki izgledaju kao da ih hvatam na plehani lavor. Tamo gde je nekad bio Fox Movies sad stoji "Total Tv Nema signala" :D
 
Juce sam odlazio do njih da se raspitam oko uslova jer sledeceg meseca napustam govnjivi lelekom i rekose mi da bi uskoro trebalo da dobiju wifi modeme koje ce isporucivati novim korisnicima. Uzgred, raspitao sam se i da li imaju nameru da uvode optiku kao sto radi Targo i SBB i odgovorise mi da od toga nema nista, da nemaju para cak ni da pokriju koaksijalnim kablom okolna sela te da njima novac ne daju amerikanci kao njihovoj konkurenciji. Po ko zna koji put proklinjem vlasnika Sky-Net-a iz Svilajnca sto nije firmu prodao SBB-u nego Kopernikusu pa sada celo pomoravlje mora da se zlopati sa govnjivim lelekomom i siromasnim kopernikusom.
 
Jedino jos Kopernikus nista nije uradio, ni pismeno bar nisu najavili da ce biti neko poveacnje brzina ili nesto drugo. TT se siri polako po Pazovi, a ovi ni da beknu.
 
Pa i ptt kds cuti
 
Juce sam odlazio do njih da se raspitam oko uslova jer sledeceg meseca napustam govnjivi lelekom i rekose mi da bi uskoro trebalo da dobiju wifi modeme koje ce isporucivati novim korisnicima. Uzgred, raspitao sam se i da li imaju nameru da uvode optiku kao sto radi Targo i SBB i odgovorise mi da od toga nema nista, da nemaju para cak ni da pokriju koaksijalnim kablom okolna sela te da njima novac ne daju amerikanci kao njihovoj konkurenciji. Po ko zna koji put proklinjem vlasnika Sky-Net-a iz Svilajnca sto nije firmu prodao SBB-u nego Kopernikusu pa sada celo pomoravlje mora da se zlopati sa govnjivim lelekomom i siromasnim kopernikusom.

SBB se uglavnom orjentiše na veće gradove zbog izgrađene infrastrukture,broja korisnika i u kojima nema takvih problema kao u manjim naseljima u kojima često dolazi do nestanka struje i još mnogih drugih problema koji se odnose na sama naselja i periferije.
 
Danas su u Smederevu nesto cackali, tako da je sada slika na 90% kanala mnogo bolja. :) Izgleda da su premestili total tv sat. antenu na drugo mesto. :D
 
Ja ne znam stvarno hocemo li u 21.veku u 2012.godini docekati vise tu pravu digitalnu kablosku ili kako god je zovete pa da konacno kupim LCD televizor.Ovako apsolutno nema smisla da bacam pare.
 
Idi registruj se na forum pa tamo pisi,a ko vec nisi :D
 
Ja ne znam stvarno hocemo li u 21.veku u 2012.godini docekati vise tu pravu digitalnu kablosku ili kako god je zovete pa da konacno kupim LCD televizor.Ovako apsolutno nema smisla da bacam pare.

Ma kad bi svi kabl provajderi odvojili internet od tv-a. to bi bio uspeh
 
Sve dok postoji i jedan analogni kanal u ponudi, tehnički je nemoguće korisniku pružiti samo uslugu interneta. Jednog dana, kada (ako) svi kanali budu digitalizovani i zaštićeni onda će moći. Mada, mislim da nijedan kabl operater u svetu za sada ne nudi samo uslugu interneta (zadržavam pravo da grešim u ovoj zadnjoj izjavi :D )
 
Kopernikus je finansijski propao i nema para za bilo kakva ulaganja, tako da zaboravite digitalnu TV ili opticki internet sve dok ih neko ne kupi.
 
Povecali su upstream modulaciju sa 16QAM na 64QAM. El treba da se radujem ili ? :D
 
Kopernikus je finansijski propao i nema para za bilo kakva ulaganja, tako da zaboravite digitalnu TV ili opticki internet sve dok ih neko ne kupi.

Odakle ti to da su finansijski propali? Imali su popriličan dobitak prošle godine, imaju gomilu neraspoređenog dobitka iz prethodnih godina, ukupna zaduženost im je nekih 12 miliona evra od toga veći deo je na ime dugoročnih kredita,... Sasvim dobro oni stoje, rekao bih čak odlično.
 
U konfiguraciji modema, pod tabom "Signal", ranije je za Upstream Modulation stojalo 16QAM, a sada je 64QAM. Ne razumem se ni ja, pa zato pitam. Da li je to dobro ili lose? Procitao sam da i nije bas dobro, jer zarad vece propusne moci, dobijamo vecu mogucnost gresaka. Koliko sam shvatio, po nekom pravilu, modulacija se povecava, kada trebaju drasticno da se povecaju brzine. :)
 
Kao sto sam rekao, to sam procitao kada sam potrazio na google "16qam vs 64qam". :)
Jos kad bi popravili malo ovaj "Receive Power Level", koji je kod mene, na granici optimalnog -> oko -7.5dBmV, a kada je suncano ide i preko -8dBmv. :D Da li mogu ja nesto da uradim, da to sredim malo? Ne racunajuci izbacivanje splitera pre modema, jer mi je potreban zbog tv kartice. Ranije je ovo bilo oko -4 do -5dBmV, ali ovog leta je na granici optimalnog. Naravno, to nije uticalo na kvalitet interneta, ali bih zeleo malo da popravim to. :)
 
Poslednja izmena:
U principu, osim izbacivanja splitera u sopstvenoj režiji ne možeš puno uraditi.

Možda da "prekombinuješ" splitere u stanu/kući, npr. ako imaš negde na početku spliter na 1/4 pa posle sa jednog od tih izvoda si spliterom 1/2 odvojio signale za tv karticu i modem. Tu možeš uraditi da na mestu 1/4 splitera staviš 1/2 gde sa jednog izvoda pustiš kabl gde idu tv kartica i modem a na drugi izvod staviš 1/3 i spojiš ostatak kablova. E sad, dešava se da ovo ljudi sami rade, što stvarno ne preporučujem. Nije nikakva nuklearna fizika, ali povratni kanal je osetljiv, i dovoljno je da se F konektor ne stavi kako treba, da je razdelnik lošijeg kvaliteta i ode mast u propast. A posle zna se ko ne valja - provajder ;) Bolje ostavi kako jeste.

Inače, po Docsis standardu, optimalne vrednosti za "Receive Power Level" su +12 do - 12 (preporučene) i +15 do -15 (maksimalno dozvoljene),
 
Poslednja izmena:
Razdelnike imam one koje su mi stavili kopernikus tehnicari. Prvi je 1/3, odakle na -3.5dB ide kabl do moje sobe, pa tu imam 1/2 gde su razdeljeni kablovi ka modemu i tv kartici. Originalno (kada su mi uvodili net) je bilo iz TAP-a do moje sobe, ali su signali sa takvom kombinacijom bili uzasno losi, i modem se jedva povezivao na mrezu, pa sam posle dan-dva, skinuo TAP i povezao ovako. :) Sa TAP-om je Receive Power Level bio izmedju -15 do -20, i to pre dve godine, kada je bez TAP-a, taj signal bio izmedju -2 do -3 dBmV. :)

Ovih dana, kada me ne bude mrzelo, probacu to sto si predlozio. :)
 
Miloše, to negde kod tebe u ulici nešto ne valja, ja sam malo dalje i ovako izgleda kod mene
image-1.jpg
 
Razdelnike imam one koje su mi stavili kopernikus tehnicari. Prvi je 1/3, odakle na -3.5dB ide kabl do moje sobe, pa tu imam 1/2 gde su razdeljeni kablovi ka modemu i tv kartici. Originalno (kada su mi uvodili net) je bilo iz TAP-a do moje sobe, ali su signali sa takvom kombinacijom bili uzasno losi, i modem se jedva povezivao na mrezu, pa sam posle dan-dva, skinuo TAP i povezao ovako. :) Sa TAP-om je Receive Power Level bio izmedju -15 do -20, i to pre dve godine, kada je bez TAP-a, taj signal bio izmedju -2 do -3 dBmV. :)

Ovih dana, kada me ne bude mrzelo, probacu to sto si predlozio. :)

Nećeš ništa dobiti, već ti ide iz nesimteričnog razdelnika 1/3 sa izlaza gde je najmanji gubitak, isti kao i na razdelniku 1/2. U principu, moj savet - ne diraj ništa, sve je to ok. A razlika između korisnika u istoj ulici je normalna: dužina kabla do korisnika, dužine kabla u objektu, broj splitera i na koliko izvoda svaki, kako je spojeno kod koga (razne kombinacije)...
 
Moguce je. Ali nema veze, net savrseno radi i sa ovakvim downstream signalom (upstream je savrsen, zakucan na 45.2dBmv) . :)
 
Meni sada net ne radi uopste, lampice svetle ali net ne radi. Restartovao sam i komp i opet isto.

PRORADIO :D

U E sad, dešava se da ovo ljudi sami rade, što stvarno ne preporučujem. Nije nikakva nuklearna fizika, ali povratni kanal je osetljiv, i dovoljno je da se F konektor ne stavi kako treba, da je razdelnik lošijeg kvaliteta i ode mast u propast. A posle zna se ko ne valja - provajder ;) Bolje ostavi kako jeste.

To sam i ja rekao drugu da nije preporucljivo da neko drugi radi to, da nebi posle bilo sto niste nas zvali.I on lepo ode u poslovnicu, kaze treba da mu se prebace net i TV u drugu sobu, a da u ovoj sto je bio ostane samo TV.Kazu doce sutra tehnicari pre podne, njih nema sutra i on ih nazove i kaze mu neka devojka ne mogu da stignu doce sledece nedelje.A njemu treba internet, a i TV i ja sam morao da uzmem stvar u svoje ruke i namestio. Za sada sve radi :D
Nebi ja da nije trebalo :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno