Šta je novo?

Konverter na konverter

ŠtiklaUAjvaru

Zapažen
Učlanjen(a)
21.08.2023
Poruke
45
Poena
5
Pozdrav. Da li neko može da mi pomogne? Imam vga ulaz na monitoru i samo hdmi izlaze na grafičkoj. Uzeo sam hdmi na dvi-d kabel greškom. Da li bih mogao sada da uzmem dvi na vga konverter. Znam da ako je samo jedan konverter da bi radilo bez problema, ali da li može i ovako sa dva da radi?
 
DVI-D je samo digitalni signal, ne može na analogni VGA bez da nije aktivni converter. Treba ti DVI_I na VGA kabl.
 
Ne, DVI-I mora da bude na izvoru tj. Grafočkoj, onda može na VGA.
 
99% je šansa da možeš.
 
Radi ali Type c ne ulazi do kraja u laptop nego recimo 95% bojim se da se vremenom ne odvali , a slika nije bas preko celog ekrana mozda treba nesto da se podesava u intel hd graphic control panelu , grafika je Intel UHD 10 generacija procesora , ekran je na ovom 1366x768 tv a na laptopu full hd , - nisam probao na drugom 4k tvu , jel moze i na mobilni taj adapter da se koristi?

Update: na 4K tv je preko celog ekrana.
 
Poslednja izmena:
Ne radi na mobilnim telefonima probao 2 telefona , ne kupujte bezveze adapter verovatno je samo za tablete sa Windowsom i laptopove koj imaju Type c umesto HDMI zato je tako i jeftin.
 
@Zekovic Trebalo bi da radi i na telefonu samo zavisi koji imaš model/brand i pretpostavljam da treba da se uključi negde u opcijama. Sad većina ima i neki vid MirrirScreen. Skuplji Samsung ima i kao dodatak DEX koji radi preko tog adatera.
 
MHL je namerno isključen na novijim android telefonima po google smernicama.
Pretpostavljam da postoji workaround.
 
Mene je taj adapter tj sličan spasao kad mi se pokvasio LGv20 i otišao ekran, spojio na tv prebacio sve šta sam hteo i bekapovao authenticator aplikacije.
Ne podržava svaki tel to
 
Poslednja izmena:
Verovatno si u pravu na laptopu je Type c 3.1 pa zato hoce:

Screenshot 2024-03-16 111020.png


Ali evo recimo POCO X6 PRO iz 2024 nema Type c 3.1 nego 2.0? Mnogi noviji telefoni od 200 do 400 evra nemaju Type c 3.1?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno