Šta je novo?

Kontakti sa istekle sim kartice...?

slipstream

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2004
Poruke
277
Poena
319
Imam neku CG karticu koja je istekla pre par meseci a bas su mi bitni neki brojevi... Telefon prijavljuje "no sim"... Da li postoji neki citac kojim moze da se udje u tu memoriju na kartici...i gde to moze da se odradi u bg?
 
Telefon bi trebao da čita kontakte s kartice bez obzira da li je aktivna ili ne. Probaj u nekom drugom mob. Postoje kod nas i verzije univerz. čitača kartica koji imaju opciju i sim read.
 
Mislim da meni kad umetnem isteklu karticu ništa ne prijavljuje, samo nema nikakve mreže/signala (Nokia N). Kontaktima je normalno moguće pristupati, mada odavno ne drzim imenik na karticama.
 
Ide[ desni klik u kontaktima, pa sim kontakti
 
Telefon se ponasa kao da nema sim kartice (probano sa vise aparata)... Nema fizickih ostecenja na kartici...ni ogrebotina na cipu. :trust:
 
Ipak ti je onda jedina variajnta da pronađeš neki čitac sim kartica, ima ga u svako bolje opremljenom servisu. Oni imaju softver za skidanje podataka, zato je oblje da to prepustiš njima.
 
Slipstream,ako ti je u pitanju SonyEricsson telefon,uzmi onda MyPhoneExplorer i u njemu ces naci opciju Sim Phonebook,i oznaci sve kontakte,i zadaj mu export u HTML i to ti je to;imace sve kontakte sacuvane
 
a mozes da odes i u neku VIP-ovu poslovnicu da ti prebace kontakte...citao sam negde pre neki dan da imaju neki aparat i prebace ti sve sa kartice na karticu ili na mob...raspitaj se...
 
Nazad
Vrh Dno