Šta je novo?

Konsultacija oko nove grafike

Boyan

Cenjen
Učlanjen(a)
08.04.2012
Poruke
404
Poena
170
Pozdrav,
Interesuje me da li bi ova kartica http://www.emmi.rs/grafičke-kartice-(vga)-geforce-gtx650-ti-msi-tf-boost-2gb.11.html?productId=33158 radila na Gigabyte EP45C-DS3 ploci kako treba? Od komponenti jos koristim Core 2 Quad Q9400 2.66GHz i 8gb DDR2 rama. Plasim se da kupovinom ove grafike ne napravim overkill i da ne mogu da izvucem maksimum iz nje ili jos gore, da napravim usko grlo. Fond za novu grafiku mi je 18000din, pa ako neko ima neku bolju alternativu uvek je dobrodosla.

Radice to lepo, iako su starije komponente, mozes jos da OC-ujes cpu na recimo 3ghz bez dizanja voltaze. Ne uzimaj gtx650, ako vec planiras da izdvojis oko 18.000 uzmi gtx660.
 
Hvala na brzom odgovoru, imam samo jos jedno pitanje.
Koliko sam uspeo da shvatim razlika izmedju te dve kartice je u nekih 10-15% u korist 660 sto je dovoljan razlog da uzmem taj model. Interesuje me samo da li je bolje uzeti MSI ili Gigabyte model? Gigabyte jeste skuplji za oko 1000 dinara, ali mi deluje da ima dosta bolje hladjenje.
 
Da, bas na taj MSI model sam mislio. :)
Na emmi.rs je ovaj model 18400, dok je Gigabyte 19500 sto je zanemarljiva razlika jer se upgrade ipak ne kupuje svaki dan.
Hvala jos jednom, otvori si mi oci. Da nisam otvorio topic (a malo je falilo da to ne uradim), komotno bih kupio gtx650 Ti Boost, pa bih posle kukao. :)
 
Nazad
Vrh Dno