Šta je novo?

Hardver Konfiguracija video edit - 5900X + 3060Ti

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

LoFi

Poštovan
Učlanjen(a)
03.02.2021
Poruke
195
Poena
60
Ideja je da se računar koristi duži vremenski period, sa mogućim naknadnim dodavanjem RAM-a, NVMe i HDD-a.
Video/foto editing je u fokusu (nikakav profi rad, trenutno), gejming za sada nije. Pored standardne multimedija/ofis upotrebe.

Bitne su mi temperature (normalne, nikakvo "smrzavanje" :) ) kao i što duža trajnost kompletnog sistema.

Kućište je MS Industrial Armor V710.

Ono oko čega se vrtim trenutno je:

- CPU
Ryzen 5900X

- CPU cooler
Najbliži sam Noctua NH-D15. Da li može stati u pomenuto kućište, koje je ukupne širine 22cm?

- GPU
GIGABYTE nVidia GeForce RTX 3060 Ti 8GB 256bit GV-N306TWF2OC-8GD rev 1.0 .

- Matična
AM4, neka od B550 (F?) varijanti, koju preporučujete da je dobar odnos uloženo-dobijeno? WiFi 6, što više USB-A/C portova, brojnost NVMe slotova... 120-150€.

- RAM
DDR4. Išlo bi za početak 2x 16GB. Koliko sam ispratio Ryzen voli 3600 mHZ. Šta kvalitetno/pouzdano uzeti za 100-120€?

- Napajanje
Da li je 750W dovoljno za mir na duže staze? Vidim da se preporučuju Corsair/Seasonic/EVGA... da li ima još nešto dobro? 80-100€.

- NVMe
Za početak jedan, da li uzeti 1TB, dobijam li šta sa 2TB ako ću već uzeti veći HDD za čuvanje podataka? Šta uzeti sa DRAM-om, da je dobar odnos uloženo-dobijeno? 80-100€.

- HDD
Šta preporučujete? 8, 10, 12 TB? Šta je trenutno neka zlatna sredina u odnosu na iznos i kapacitet? Da li ići na CMR? 100-150€.


Hvala svima a posebno @Marti Misterija na nekim već datim inicijalnim sugestijama. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno