Šta je novo?

Konfiguracija od 1 do 10

no_fear

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2005
Poruke
52
Poena
309
Koja je snaga sledece konfiguracije:
ploca -asus a8n-e nf4
procesor - athlon 64 bit 3200+ venice
graf -msi 7600 gt
mem - 2 x 512 kingston value ram DDRAM 512MB PC-3200 400Mhz
hdd - barakuda 320gb+jos dva neka od 160gb
napajanje - CHIEFTEC Power Supply ATX 400W

Ustvari,ono sto mene zanima koja bi bila sveukupna ocena jedne ovakve konfiguracije
ako nam je recimo atlon 1.7 kec a recimo c2d 6600 desetka. Kad kazem sveukupna ocena
mislim na snagu(performanse) + kvalitet(kvalitet komponenti) + vrednost masine = ocena masine u aktuelnom trenutku.
:wave:
 
Teško

Koja je snaga sledece konfiguracije:
ploca -asus a8n-e nf4
procesor - athlon 64 bit 3200+ venice
graf -msi 7600 gt
mem - 2 x 512 kingston value ram DDRAM 512MB PC-3200 400Mhz
hdd - barakuda 320gb+jos dva neka od 160gb
napajanje - CHIEFTEC Power Supply ATX 400W

Ustvari,ono sto mene zanima koja bi bila sveukupna ocena jedne ovakve konfiguracije
ako nam je recimo atlon 1.7 kec a recimo c2d 6600 desetka. Kad kazem sveukupna ocena
mislim na snagu(performanse) + kvalitet(kvalitet komponenti) + vrednost masine = ocena masine u aktuelnom trenutku.
:wave:

će ČUFTEK preživjeti toliku torturu! Podebljaj malko te Watte na napajanju!
 
mislim da je ipak 5.

ja imam
ploca ASUS P4P800SE GOLD
Intel pentium 3.0GhZ
2x512MB kingmax/400+2x512MB geil/400 znaci 2GB u dual modu
Nvidia Winfast Leadtek A6600LE 256MB
160GB Maxtor
obicno kuciste i napajanje 400W na UPS Mustek 600

i mislim da je ova konfiguracija za 5,tako da je i tvoja u tom rangu kad se sve oduzme i doda
 
@no fear: ne vidm svrhu tvog pitanja..
@AlBundy: konfiguracije vam i nisu bas slicne - imas losije napajanje, mnogo manje prostora na HDDu, da ne pricam koliko imas slabiju grafiku. ako tvoja vredi 5, njegova vredi bar 7.

a i ne vidim svrhu ovog threada - ocenjujes svoju masinu - ako radi posao budi zadovoljan, i ne brini kakva je u odnosu na druge masine, jer uvek postoji bolje i tako posmatrano nikad neces biti zadovoljan :d

pogledaj moj krsic u potpisu, veruj mi da sam vrlo zadovoljan, ne trazim bolje - samo gledam da mi vrsi posao za ono to je koristim :)
 
zavisi za sta ga koristis.
za svakodnevne kucne zanimacije, ofis, net, malo igranja je cista desetka.
a ako radis neke hardcore stvari na njemu tipa profesionalnu foto i video obradu, molekulsku dinamiku i slicne simulacije, onda je svakako oko petice. ;)

upotrebna snaga te masine takodje mnogo zavisi od tvoje vestine da dobro podesis operativni sistem i napravis pravi izbor programa i njihovih podesavanja.
 
@no fear: ne vidm svrhu tvog pitanja..
@AlBundy: konfiguracije vam i nisu bas slicne - imas losije napajanje, mnogo manje prostora na HDDu, da ne pricam koliko imas slabiju grafiku. ako tvoja vredi 5, njegova vredi bar 7.

a i ne vidim svrhu ovog threada - ocenjujes svoju masinu - ako radi posao budi zadovoljan, i ne brini kakva je u odnosu na druge masine, jer uvek postoji bolje i tako posmatrano nikad neces biti zadovoljan :d

pogledaj moj krsic u potpisu, veruj mi da sam vrlo zadovoljan, ne trazim bolje - samo gledam da mi vrsi posao za ono to je koristim :)

Apsolutno se slazem, AlBundy, ako tvoja vredi 5, njegova vredi 7, a c2d 6600 jedno 15tak.

Tesko je odrediti "ocenu" konfiguracije, zavisi od toga za sta je koristis, probaj da nadogradjujes stvari tj mashinu, tek onda kada ti to stvarno zatreba, tj kada stari komp ne moze da odradi ono sto od njega trazis. Ne vredi juriti neka ludila i zanositi se opasno jezivo brzim stvarima kada ce one za 6 meseci biti prosek, sto bih rekao za tu tvoju konfu, osim hdd prostora, isto tako i za moju.... Recimo, trenutno imam priliku da uzmem Pentium D 945 3.4GHz, nov sa 3 god garancije u zamenu za moj CPU i 20 eura. Pre tri meseca sam Athlona 64 2800+ koji sam kupio 2004. godine zamenio za sadasnji komp. Zasto bih radio upgrade na Pentium D kada mi ovaj P4 savrseno obavlja posao, i nemam potrebe za jacim. Jeste osecaj lepsi kada imas neku zver u racunaru ali treba razumno stati i sagledati stvari i sa neke druge strane. Shvati da nikada ne mozes imati sve najbolje i najbrze a da bi plutao pri povrsini treba MNOGO, MNOGO CA$HA. Nas narod kaze: "PRUZAJ SE ONOLIKO KOLIKO TI JE JORGAN DUGACAK, INACE CE TI OZEPSTI NOGE". Tih 20 eura EVENTUALNE doplate cu sa osmehom na licu potrositi na pivo, i neko ludilo sa ortacima i nekim bitcharkama..... :):):):):) Bice mi sigurno lepse nego taj PD koji necu moci da iskoristim i ima dzabe da zjapi. Kad mi bude trebao, kupicu ga.
Ocena: Koliko god ti zelis da bude. (Realno je negde oko 6,37312468 bodova).
 
Cista sedmica... Pogledaj moju konfu... Mada nemoj da mislis da ces se usreciti jacom grafickom ako ne nebavis jaci procesor (x2 ili neki opty)!
 
Poslednja izmena:
Apsolutno je besmisleno kompjuter ocenjivati na ovaj način , tim pre što nije navedena namena pa se ne može utvrditi ni realna upotrebna vrednost.
Komp vredi onoliko koliko svom vlasniku/korisniku pruža.
Jedini eksterni približno realni pokazatelj je ipak i samo tržišna vrednost.
 
Evo komplet misljenje

Proc: Vrlo dobar, klokabilan, hladan
MoBo: Jedna od boljih ploca od asusa, ali kuler na chipsetu zna da zeze
Mem: Odlicna memorija, jos ako mozes da je vozis na 1T car si!
Vga: Nije ni jaka ni slaba, fura novije igrice bez problema
Hdd: To je prakticno svejedno ako imaju buffere od 8Mb
 
Sestaja, taman! Komentar: Nije lose, ali malo low buget varijanta, koliko para toliko mjuze!
 
ajde drugari kazite dali treba nesto menjati u mojoj konfiguraciji u zadnjih godinu dana sam sklapao nesto pa me sad interesuje vase misljenje. HVALA
 
Jel si kloknuo malo taj 9850? Mada nisam siguran koliko je to pametno raditi sa tim napajanjem...
Licno ne bih menjao nista, guraj sa tim narednih godinu dana.
 
Sta mislite o prvoj konfi. Sto se mene tice dusu dalo za net, cak i PES 09 radi na medium i 1024x768 sa 23 fps. Jedino kriza ne pali uopste.
 
Koja je snaga sledece konfiguracije:
ploca -asus a8n-e nf4
procesor - athlon 64 bit 3200+ venice
graf -msi 7600 gt
mem - 2 x 512 kingston value ram DDRAM 512MB PC-3200 400Mhz
hdd - barakuda 320gb+jos dva neka od 160gb
napajanje - CHIEFTEC Power Supply ATX 400W

Ustvari,ono sto mene zanima koja bi bila sveukupna ocena jedne ovakve konfiguracije
ako nam je recimo atlon 1.7 kec a recimo c2d 6600 desetka. Kad kazem sveukupna ocena
mislim na snagu(performanse) + kvalitet(kvalitet komponenti) + vrednost masine = ocena masine u aktuelnom trenutku.
:wave:

sedmica i od mene drugar. Pozdrav
:type:
 
Jel si kloknuo malo taj 9850? Mada nisam siguran koliko je to pametno raditi sa tim napajanjem...
Licno ne bih menjao nista, guraj sa tim narednih godinu dana.

nisam dirao nista a da budem iskren nebih ni znao trenutno siba sve sa 1680 x 1050 i max detalji i ostalo bez zastajkivanja 3d mark vantage mi je dao sledeci skor gpu 10826 a cpu score 33086
 

Prilozi

  • 3dmark-1.jpg
    3dmark-1.jpg
    166.2 KB · Pregleda: 51
Nazad
Vrh Dno