Šta je novo?

Konfiguracija 1.000-1.200 Eur, za rendering i gaming

boske04

Slavan
Učlanjen(a)
07.11.2006
Poruke
44
Poena
309
Treba da kupim neku dobru konfiguraciju za malo zahtevniji rendering, a pored toga naravno i za gaming.
Ja sam zamislio nesto ovako, a svaki savet mi je dobrodosao.

  • Procesor> CPU LGA1155 Intel® Core™ i5-3570K, 3.40GHz (da li ovaj ili mozda slabiji I5-3330 ili ici na i7-2600K?)
  • MB LGA1155 Gigabyte GA-Z77-D3H
  • Memorija DIMM DDR3 8GB 1600MHz Kingston CL10 x2 = 16 GB
  • Zvučna karta Asus Xonar DS/A
  • Napajanje 850W Raidmax RX-850AE AE series MODULAR 80PLUS GOLD - Da li je ovo dovoljno ili mozda moze i neko slabije?
  • Kuciste Cooler Master Storm Trooper Big Tower
  • SSD SATA3 120GB Silicon Power Velox 60 550/510MBs - ili Kingston neki model?
  • Graficka karta, ovde se najvise dvoumim, da sada sam uvek imao Nvidiu, trenutno gtx460 i nikada nikakvih problema.Da li uzeti nesto tipa VGA GeForce GTX670 Gigabyte OC 2GB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/256bit/GV-N670WF2-2GD ili ici na VGA AMD Radeon 7970 Gigabyte OC 3GB/DDR5,/DVI/HDMI/2xDP/384bit/GV-R797OC-3GD


Pored ovog SSDa imam i hdd od 1 TB tako da mi treba samo neki dobar SSD.

Mozda mogu ici na slabiji procesor ili graficku karticu. Dajte neke predloge samo da se sve dobro uklopi...

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena od urednika:
memoriju bih mushkin red,black line... malo prze guraju po meni...,zvucna karta ti nije nista posebno da bi odskakala vise od integrisane,sve ostalo je ok,ako se koristi rendering pored gaminga mislim da je 7970 bolji
 
Ok, za memoriju cu videti, najbitnije mi je da vidim za graficku na kraju da li uzeti 7970. Ali mislim da za rendering se najvise koristi CPU... Ako neko zna da li je tako neka potvrdi...
 
U kojim programima renderuješ?

GPU:
Generalno, mislim da ti CUDA neće puno značiti. CUDA renderovanje je primenljivo u npr. Vray RT i iRay (mentalray) za real time renderovanje. Da bi realno koristio te endžine za produkciju rendera trebale bi ti bar 2 ili više high end nVidia grafika (npr. 3 GTX 680/690). Da skratim priču... Ako do sada nisi čuo za te pojmove i ove programe za renderovanje, nisi ni koristio grafiku za renderovanje (makar moja subjektivna pretpostavka), te ti je moj savet da odabir grafike prilagodiš veličini modela sa kojima barataš (pošto ti grafika prikazuje/renderuje viewportove MAX-a ili šta već koristiš). Ima dosta stranih stručnih foruma koji se bave ovom tematikom, pa se baci u potragu.

CPU:
Pošto sam 99% siguran da renderuješ na procesoru, gledaj da svaki dinar preusmeriš na CPU. Najači CPU koji možeš kupi, sa otključanim množiocem, ja bih čak išao i na uštedu na grafici (npr. umesto 670 bih uzeo 660, ali to zavisi od veličine modela i broja poligona sa kojima barataš).

RAM:
Minimum 16GB, pa ćeš vremenom proceniti da li ti treba više.

SSD:
Bilo koji SATA3. Proceni da li ti je dovoljna veličina za C particiju.

PSU:
Ja nisam čuo za tog proizvođača, te sam odluči. Ako je realnih 850 W mislim da je dovoljno.

SOUND:
Ja bih išao na DX zbog PCI-E slota, osim ako nećeš menjati AMP-ove na DS-u?

@horkolerbus:
Pretraži malo podforum o zvučnim pre nego izneš takvu ocenu o Xonar-u DS. Ona može dosta pružiti ljudima koji će je znati iskoristi, tj. promeniti AMP čip na njoj. ;) Sa druge strane, bilo koja zvučna kartica će uvek biti n puta bolja od integrisane (pa čak i legendarni Live! 5.1).
 
Poslednja izmena:
Pa ova dva cilja se malo kose. Za renderovanje treba što više cora i memorije a za igranje sto brži procesor i video karta. Sve u svemu za obadva cilja ti treba SVE što jače. Kad u sve to ubaciš i cenu onda stvarno moraš da se odlučiš šta ti je primarno, renderovanje ili igre.
 
Moje licno iskustvoje za renderovanje je da ti netreba neka bas jaka graficka 7970 ce biti super
Pa zar je 7970 prosecna graficka :smoke::trust::S:

@boske04
Procesor uzmi i5-3570K ili neki jaci i7 (kako ti se uklopi u budzet)
napajanje uzmi neko krsteno, npr. seasonic 620gb ili neki chiftec cft/bps 600/750.
graficka sto jaca to bolja (za igranje), za rendering ne znam bas kolko ce ti pomoci.
 
Hvala na odgovorima.
Malo sam gledao i raspitivao se od procesora mislim da cu ici na neki I7 model, napajanje chieftec 850w, graficka mozda na kraju gtx670.

Od programa za renderovanje najvise koristim Keyshot 3 i Solidworks.

Keyshot za renderovanje koristi procesor tako da moram ici na neki I7.AMD nikad nisam imao pa ne bih sada da se upustam u to. Inace trenutno imam Intel Q6600 i 6gb rama,gtx460 i neke projekte ne mogu ni da otvorim posteno,tako da mislim da bi ova kombinacija trebala da odradi posao na duze staze...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno