Šta je novo?

Konfa za programera

evilmc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.06.2014
Poruke
565
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 8400 & LC Power LC-CC-120-ARGB-PRO
Matična ploča
Asus z370-A
RAM
G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3000MHz CL16
GPU
ROG Strix GeForce® GTX 1060 OC edition 6GB GDDR5
Storage
SAMSUNG M.2.1TB 980 PRO & 7TB HDD
Zvuk
LOGITECH Z623 2.1
PSU
Corsair 850
Kućište
DARK BASE PRO 901 Black
Monitor
Dell P2719H x2
Miš & tastatura
Mx Master 2S & Anne Pro 2
Ostale periferije
BeQuiet 140mm x3
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro Max
Pametni uređaji
QNAP TS-253Be-8GB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Drugar planira da uzme novi komp, pa recite li da je ovo ok ili može bolje?

1. Matična: Gigabyte GA-X99-UD3
2. Procesor: INTEL Core i7-5820K BOX
3. Ram: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2666MHz
4. Napajanje: Seasonic S12 II 620W

Za grafiku nemam pojma šta staviti, jer ona tu najmanju ulogu igra, njemu je bitno uglavnom da samo ima izlaz za HDMI.
 
Ne igra igrice, onda ću da mu preporučim 1050. Pa šta je bolje/brže, skylake ili ovaj 2011?
 
Zato što je integruša kanta. Znam šta pričam. Vidim i sam razliku u performansama r9 270 vs integrusa. Kad se već daju tolike pare, tih 100tinak evrića više nije problem.
 
Ko je pominjao igranje ? Već smo ustanovili da neće biti gaminga. U normalnom radu, surfu itd. ima razlike. ;) Licno proverio u primeru koji sam napisao. Integrusa je za malo ozbiljniji surf kanta. Uostalom, ne vidim da furaš integrušu nego 7790 ? ;)
 
Poslednja izmena:
Za desktop i programiranje integrisana je sasvim dovoljna.

Drug je igrao LoL na integrusi od 4460, na 1368x768 rezoluciji sve na max je imao preko 60 fps konstantno.
Ako insistira na hdmi nek ide na nesto najjeftinije sa hdmi prikljuckom, tipa rx 460 2gb ili cak 750ti/r7 360 ako moze naci za manji novac.

Ako je i DVI prihvatljiv ima ploca sa DVI izlazom, samo ne znam da li prenose zvuk preko toga(pretpostavljam da zbog zvuka zeli hdmi).
Ako zvucnike povezuje posebno nek uzme plocu sa DVI konektorom+ dvi na hdmi adapter.

Integrisana graficka je sasvim dovoljna za njegove potrebe.
Edit: Za tu konfu i Seasonic s12ii 520w bice dovoljno.
Ram je ok.
Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ma istripovao si se stopke, nema razlike izmedju r9 270 i integruše, sve je to placebo :)

Inače ta Intel HD koju ti imaš na 4460 i integrisana grafika koju ima npr i7 6700K su nebo i zemlja.

Šalu na stranu, za programiranje ni ja ne vidim čemu diskretna grafika i 6core procesor. Nema potrebe ni za napajanjem od 620w, ma ni blizu.
Ja bih uzeo i7 6700K i Asus Z170-A. Iako je i to u suštini overkill, procesor trenutno može relativno povoljno da se uzme pa ajde (hint: kp).
 
Poslednja izmena:
Mala napomena, 5820k nema iGPU, 6700k ima... Ne znam meni je to tromo sve od kad sam skinuo r9 270... Definitivno ima razlike. Upali flash sadrzaje, nekoliko YT tabova, pa ćeš videti.
 
Poslednja izmena:
Mala napomena, 5820k nema iGPU... Ne znam meni je to tromo sve od kad sam skinuo r9 270... Definitivno ima razlike.

To sam upravo hteo da napisem jer procitah na intel sajtu da nema.

Dakle, taj procesor jeste jaci od 6700k, ali 6700k dolazi sa integrisanom grafickom i svakako je veoma jak procesor.

Ako ide na 5820k nek racuna jos 80-100e na graficku.
Sa 6700k moze za taj novac uzeti neki dobar vazdusni kuler(noctua dh15) i integrusa ce mu biti dovoljna a dobija slabiji procesor.

6700k ima base clock od 4ghz sa 4 jezgra i 8 threada.
5820k ima base clock od 3.3 sa 6 jezgra i 12 threada.

To je razlika od 50% u threadovima, a u kloku je skoro 25% jaci 6700k.
Sve u svemu oba procesora su i prejaka za ono sto mu treba, isao bih na 6700k varijantu sa DVI izlazom na ploci i adapterom za HDMI.

Sent from mTalk
 
@stopke
Lol...
Toliko na tu temu izmedju nas dvoje.

@evilmc
Reci drugaru da tih 100 evra popijete, da ih uloži u neki drugi hardver, da kupi devojci/supruzi neki lep poklon...
HD530 može da izvuče 20-25 fps u GTA V, bez brige poslužiće dakle i za sve ostalo van igranja.

[youtube]PB3VgT2F4wo[/youtube]
 
Osim što je napisao da mu treba HDMI :) Šta si pokazao ovim klipom ? Ne kapiram te, jedino vidim da je razlika minorna. 720p gaming na minimalnim detaljima nije merilo.
I kako ne znam šta pričam kad imam integrušu a ti 7790 ?? Nije mi jasno, pre bih rekao to za tebe.
 
Poslednja izmena:
Izivinjavam se pokretaču teme "konfa za programera" i ostalima koji učestvuju u diskusii ali zašta će programeru procesor sa otključanim množiocem "k" serije a o potrebi za grafičkom kartom tek nema potrebe diskutovati. Po meni ako čovek već želi i7 neka uzme običan - mada bi mu i i5 završavao posao (bez k sufiksa). A tek ideja o i7-5820K - pa to ima TDP 140w i to je serija za entuzijaste koji planiraju ozbiljan OC i investiciju u neko dobro vodeno hlađenje. A integrisana grafika je sasvim dovoljna.
 
Za HDMI je odgovoreno.
GTAV u 720P je nekoliko puta zahtevniji nego bilo šta drugo van igranja u 1080 rezoluciji (uključujući i surf).
Imaš problem da ukapiraš to?

I K procesor je višak a grafa je potpuna ludost.

Edit:
https://www.asus.com/Motherboards/Z170-A/specifications/
hdmi.png
 
Poslednja izmena:
Ako mu treba hdmi samo zbog kabla, adapter cr da posluzi.
Jel maticne mogu da pustaju zvuk preko njihivog DVI izlaza?

Sent from mTalk
mislim da ne može, treba ovo proveriti

Izivinjavam se pokretaču teme "konfa za programera" i ostalima koji učestvuju u diskusii ali zašta će programeru procesor sa otključanim množiocem "k" serije a o potrebi za grafičkom kartom tek nema potrebe diskutovati. Po meni ako čovek već želi i7 neka uzme običan - mada bi mu i i5 završavao posao (bez k sufiksa). A tek ideja o i7-5820K - pa to ima TDP 140w i to je serija za entuzijaste koji planiraju ozbiljan OC i investiciju u neko dobro vodeno hlađenje. A integrisana grafika je sasvim dovoljna.

i to što kažeš, mada je mala razlika u ceni između npr 6700 i 6700k... a dobija veći takt.

Za HDMI je odgovoreno.
GTAV u 720P je nekoliko puta zahtevniji nego bilo šta drugo van igranja u 1080 rezoluciji (uključujući i surf).
Imaš problem da ukapiraš to?

I K procesor je višak a grafa je potpuna ludost.


šta je odgovoreno za HDMI ?

za K se slažem, drugar fura i7 na laptopu (ekvivalent desktop i5) a jedan je od najplaćenijih programera u državi... zna dosta itd i dovoljan mu je...
tako da kapiram da bi i neki i5 6500 bio dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Jer je covek krenuo od ideje i7 5820k i nije rekao da trazi nesto jeftinije/slabije.

Ako uzima i7 da uzme obican za nesto nizi novac a ne K verziju pa i neki lc cc 120 i dobije dosta bolje performanse je suludo.

Sent from mTalk
 
Jer je covek krenuo od ideje i7 5820k i nije rekao da trazi nesto jeftinije/slabije.

Ako uzima i7 da uzme obican za nesto nizi novac a ne K verziju pa i neki lc cc 120 i dobije dosta bolje performanse je suludo.

Sent from mTalk

Ako je krenuo od te ideje ne znači da je opravdana, dotični procesor je potpuni overkil za programiranje.

Po meni je suludo davati 300-400 e za procesor(odokativno) i furati integrusu :)
Za programiranje i sve ostalo osim igranja je više nego dovoljna integrisana grafika.
Suludo je bacati pare.
 
Poslednja izmena:
Po meni je suludo davati 300-400 e za procesor(odokativno) i furati integrusu :)

Pa ima neke logike, ali kad taj novac moze da ulozi u dobar hladnjak i izvuce jos 15+% od svog procesora, a graficka mu ne treba, mozda i nema razloga kupovati istu.
Samo nek proveri neko da li ide zvuk preko DVI na maticnoj, guglao sam i nasao da cak i starije graficke mogu pustati zvuk sa dvi-hdmi adapterom ali nisam pronasao za maticne.
Ako se zvucnici povezuju direktno onda je to apsolutno nebitno.

Sent from mTalk
 
Ako je krenuo od te ideje ne znači da je opravdana, dotični procesor je potpuni overkil za programiranje.


Za programiranje i sve ostalo osim igranja je više nego dovoljna integrisana grafika.
Suludo je bacati pare.
Da li si proverio svoju tvrdnju ili pričaš napamet ? Još jednom te pitam ako je tako zašto furaš 7790 (bolja od integruše ali ništa spec za igre) ?? :)
ja ti tvrdim da se oseti razlika između iGPU i neke soldine grafike.

Pa ima neke logike, ali kad taj novac moze da ulozi u dobar hladnjak i izvuce jos 15+% od svog procesora, a graficka mu ne treba, mozda i nema razloga kupovati istu.
Samo nek proveri neko da li ide zvuk preko DVI na maticnoj, guglao sam i nasao da cak i starije graficke mogu pustati zvuk sa dvi-hdmi adapterom ali nisam pronasao za maticne.
Ako se zvucnici povezuju direktno onda je to apsolutno nebitno.

Sent from mTalk

može i matičnu sa HDMI.. ona z170-a i slično... ako ne uzima grafiku, ako uzima nebitno je.
 
Samo nek proveri neko da li ide zvuk preko DVI na maticnoj
Sent from mTalk

21_081215.jpg


Da li si proverio svoju tvrdnju ili pričaš napamet ? Još jednom te pitam ako je tako zašto furaš 7790 (bolja od integruše ali ništa spec za igre) ?? :)
ja ti tvrdim da se oseti razlika između iGPU i neke soldine grafike.
Za razliku od tebe nemam običaj da pričam napamet.
Do januara ove godine sam koristio integrisanu grafiku, ukazala se potreba za neintegrisanom pa sam je pazario.
Ne igram igre, zatrebala mi je za druge stvari.

Troluiješ, alkoholisan si ili nešto treće?
Nije reč o tome da li postoji razlika, naravno da postoji.
Već o tome da mu nije potreban "Kosta" procesor (stalni članovi foruma će znati šta ovo znači) za programiranje.
A isto tako je bacanje para i overkil kupovina grafičke kada je integrisana više nego dovoljna.
 
Poslednja izmena:
Guglao sma da li postoje maticne sa hdmi, ali mi nista nije izaslo.

Onda nema dileme, maticna sa hdmi(ako nije preskupa) i neki skylake.
Ako hoce sto jace nek ide na 6700k, mada kao sto ljudi kazu i i5 6500 je dovoljan.

Ako uzima z170 plocu glupo je uzimati i5 6500.
I5 6500+b150+16gb ddr4
I7 6700k +z170+16gb ddr4+hladnjak
Su opcije.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno