Šta je novo?

kondenzatorski mikrofon + usb zvučna kartica

markozutic

Cenjen
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruke
402
Poena
169
Pribavio sam jedan od kondenzatorskih mikrofona, većih kineskih studijskih navodno (BM8000) i fantomsko napajanje + 2 usb kartice,
jedna usb kartica lošijeg kvaliteta koja daje na svom izlazu 4.5V i sama napaja mikrofon odlično bez potrebe za fantomskim napajanjem, dok ova druga malo kvalitetnija "sabrent" usb da je samo 3.0V na ulazu za mikrofon što nije dovoljno za kondenzatorski mikrofon i bez fantomskog napajanja jako je tiha, kada se uključi fantomsko napajanje u priču glasnoća je otprilike ista kao i sa ovom usb karticom što daje 4.5V, problem je što mi je ta usb kartica što daje 4.5V crkla, moze li da se nekako u celu priču ubaci neka baterija umesto fantomskog napajanja, od recimo 1.5V ili 9V nebitno, koja bi dodatno napajala mikrofon i da to radi tako samo sa usb karticom, bez potrebe za fantomskim napajanjem? :D


Pozdrav
 
mozda neki di box moze da radi posao , imam neki behringerov koji je usput i splitter , naravno ima fantomsko napajanje i radi na baterje i koliko se secam , nije nesto bio skup i naravno radi posao , sto je najbitnije. Ima i gomila tutorijala za DIY di box na netu, neznam sta se vise isplati , da li ih praviti ili kupiti neku jeftinu varijantu. Ako znaci nesto , ostavicu oznaku modela , samo da ga se dokopam.
 
Nazad
Vrh Dno