Šta je novo?

Komercijalna banka

Да ли су трговци обавезни да омогуће плаћање ИПС кодом? Да скенирају мој ИПС код из мбанкинг апликације.
Хтео сам на неколико места да платим тако, гледају ме бело.
 
Nemaju takvu obavezu.

Edit
Neku vrstu IPS plaćanja sam video samo na NIS pumpama. Oni jadni prodavci su morali svakom kupcu da to nude, objašnjavaju i daju brošuru. Srećom, prestali su.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
  • Like
Reagovanja: M J
Ne mogu da pronadjem ovaj meni na 11 ci.

Zanimljivo je da je ovo nekad radilo kao sat. Kartica je tu, važi do 2042.

Meni nije beo ekran, već mi kaže da se podaci ne podudaraju sa ebank. A podaci su ti 100%. Na onom četu kroz ebank nema nikog ceo dan, poslao mail, ništa.
 
Imam problem sa novom NLB komercijalna banka aplikacijom na telefonu, ne mogu da vidim stanje Visa kartice niti da izvrsim interni prenos sa tekućeg računa na Visa karticu nema opcija uopšte, da li ima neko sličan problem?
 
Jel vam rade ebank i mbank? Ne znam jel bila neka najava da neće raditi…
 
Proradilo. U sandučetu je bila poruka da će od 11 do ponoći imati radove.
 
Ipak je prelazak na novi e-servis doneo mala poboljsanja - prebacivanja na karticu su instant (ranije je trebalo par minuta), generalno su se ubrzali svi interni prenosi, ukljucujuci menjacnicu.
 
Jel ima neko problema sa beskontaktnim plaćanjem? Ovo nema veze sa ovim spajanjem, imam karticu 3-4 dana, probao u više prodavnica i neće nigde da prihvati beskontaktno, normalno plaćanje radi sa pinom.
Evo sad sam i ja dobio novu karticu, otvorio sam u NLBKB raučun jer mi odgovara zbog paypal-a (četvrta banka sa 18 godina, prso sam skroz ali eto volim da probam sve na raspolaganju i generalno sam zaluđen za banke a ako je besplatno onda mora da se proba :ROFLMAO:), i mislio sam i ja da ne radi, zapravo izgleda da je u novoj seriji kartica nfc čip jako (baš jako) slab u svakom slučaju trebaš duže držati karicu na terminalu i prepoznaće je (u maksiju danas is trećeg pokušaja). Druge kartice bukvalno za manje od sekundu prepozna. Verovatno je neka greška bila pri pravljenju cele serije kartica, pošto npr Visa Prepaid isto normalno radi, tako da je izgleda cela prva serija Visa PayWave ima taj zeznuti slab nfc. Nadam se da sam pomogao čak i ako je odgovor posle preko mesec dana. :D Inače jako čudno je to da sam Dinu i Visu Prepaid čekao 10 dana, a Visu PayWave mesec dana, taman sam hteo da zovem korisnički servis da vidim da li su je negde zagubili.
Edit (dodatak): svakako je rešenje za one sa Androidom da koriste NLB Pay aplikaciju, pa neće imati nikakvih problema, mislim da zamena kartice neće pomoći jer je izgleda cela serija ovakvam tako da tek za koju godinu kada bude nova serija kartica koje su ispravljene :)
 
Ljudi, jel moze neko da mi kaze koji se djavo desava sa isplatom EUR na bankomatima? Gde god da sam probao u Beogradu, ili nije uspelo, ili cak ni nema te opcije (Trg Nikole Pasica, Karaburma, blizu Hrama etc). Odavno je prosao 31. maj, a ja i dalje nisam u mogucnosti da podignem evre, a radije bih se ubio nego isao da se bakcem sa njihovim salterusama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li još neko ima sledeći problem: kod plaćanja preko web-a sve ide ok dok ne zatražim SMS a onda izbaci poruku nalog nije ovlašćen za SMS?
 
Imao sam taj problem aprila i od onda doplatim iz RF direktno na račun Prepaid kartice do 500/1000, podignem gotovinu pa uplatim na šalteru u Raiffeisen-u. U toku i posle pripajanja se sve pretumbalo. Marta mi je prošlo iz trećeg pokušaja.
 
Ја сам почетком месеца тај проблем решио позивањем службенице у банци код које сам раније био ради кредита. Код мене је био проблем мобилни код Глобалтела.
 
^Mislim da bi ovo mogao biti uzrok problema - polje operater u profilu je bilo prazno. Verovatno se nešto pokarabasilo kod integracije sa NLB. Stavio sam Telekom kao što i treba da bude pa ćemo da vidimo da li je proradilo.
 
Nije to razlog, ali bar ćeš ga eliminisati kad budeš zvao podršku.
 
Ljudi, jel moze neko da mi kaze koji se djavo desava sa isplatom EUR na bankomatima? Gde god da sam probao u Beogradu, ili nije uspelo, ili cak ni nema te opcije (Trg Nikole Pasica, Karaburma, blizu Hrama etc). Odavno je prosao 31. maj, a ja i dalje nisam u mogucnosti da podignem evre, a radije bih se ubio nego isao da se bakcem sa njihovim salterusama.
Samo na određwnim bankomatima se može podići Evro, imas spisak na njihovom sajtu gde se nalaze ti bankomati.
 
Jel zna neko gde se može naći spisak trgovačkih mesta sa kojima banka ima zaključen ugovor o poslovnoj saradnji?

Pitam, jer sa MasterCard installment karticom može na tim mestima da se podeli plaćanje na 6 -12 rata bez kamate, pre sam uspevao da nađem taj spisak, ali sad su promenili sajt i nigde ga ne nalazim.
 
Мени мирише да су словенци то укинули.
Надам се да нисам у праву.
 
Ja sam gomilu stvari kupio sa tom karticom i baš mi je dobro završila posao.

Jednom u gigatronu na monitor od 15.300, provuče mi klinac na intesin aparat, a pored stoji od komercijalne. Tako da treba obratiti pažnju, nije dovoljno samo da recimo gigatron ima ugovor sa bankom.

Uglavnom, kupovina je išla sa kamatom, nije strašno mislim da je oko 10%.
 
Menjačnica u aplikaciji ima kupovni kurs evra 117.95, to je onaj najpovoljniji kurs?
 
Do 3k EUR dnevno ide taj "najpovoljniji", preko 3k ide malo jaci...
 
Otkad je to postala NLB Kombanka, kurs za Set račune (Start, Aktiv, Klasik, Premium) je drastično korigovan.
 
Vrh Dno