Šta je novo?

koliko vredi polovan Barton 2500+

dsk

Slavan
Učlanjen(a)
24.09.2005
Poruke
312
Poena
320
kao sto sam naslov kaze... koliko vredi polovan Barton 2500+?
star je oko 18 meseci.
 
Ovo i mene intersuje imam 2500+ lagano ide 3200+ bez dizanja napona...Mada ne vjerujem preko 40e....
 
Poslednja izmena:
noki je napisao(la):
Za obican primerak realno je dati do 60 eura.Recimo ja prodao
u Septembru za 65 eura.

Ah, sve je to relativno, možda sutra možeš da isti prodaš za 70€ ali treba da nađeš pravog čoveka (cavu)...
 
al je potrebno naci ovcu da bi mu prodao polovan proc za 70-80€
 
sasamil je napisao(la):
Pitanje je bilo kolko vredi, a ne koliko je neko to prodao i dali moze da se nadje neka budala da mu prodas za 80E ili jos vise.
Kao sto sam i rekao realno vredi 40E

Sreca moja da ne saradjujem sa budalama.
Pa sta je onda realna vrednost ako ne za koliko bi to trebao da platim ili da mi bude placeno???

Da pojednostavim,uzecu 2 od tebe za 40E po komadu, ne,ne,izvini,posto si bio fin... platicu ti po 50E.
Ne zezam se!

Kiso,svaka cast. :wave:
Aco,hvala na proceni. :)
Filo,jesi li bas siguran da nijedan polovan procesor
ne vredi tih 70-80E ili da krenem da ti nabrajam? :-devil-:
Frogman,ne vredi,tek sam ustao,objasni mi PLEASE sta si hteo da kazes.
BitrAtE,jesi raspolozen za prodaju?Placam "realno". :d
Pozz svima. :type:
 
pazi
vidim da si tek ustao pa pretpostavljam da si zbog toga u recenici
al je potrebno naci ovcu da bi mu prodao polovan proc za 70-80€
pronasao rec NIJEDAN
a cinjenica je da barton ne vredi
prvenstveno zbog toga sto sad za te pare mozes kupiti nov procesor, sa garancijom i kulerom, koji isto tako moze da se overklokuje, a koji je tehnoloski sledeca generacija
takodje, vecinu bartona su overklokovali do iznemoglosti tako da se postavlja pitanje koliko ce i da li ce kod tbe raditi procesor kog je komsija programer drzao ne na 1,83 vec na 2,5ghz
pored toga, koliko je uposte barton kostao kad si ga kupovao?
znam ja da je svima stalo da kupe nesto, drndaju a onda prodaju za vece pare al ne moze bas tako
znam ja da ljudi prodaju p3 za 30€ al to ne znaci da je to realna cena, da to stvarno toliko kosta i da ce ga prodati za te pare
u oglasima imas 10000 takvih primera - nf2 ploca i proc za 140€ dok za te iste pare mozes da kupis i novu plocu i proc
al dok je ovaca bice i makaza
 
Filo je napisao(la):
...prvenstveno zbog toga sto sad za te pare mozes kupiti nov procesor, sa garancijom i kulerom, koji isto tako moze da se overklokuje, a koji je tehnoloski sledeca generacija ... u oglasima imas 10000 takvih primera - nf2 ploca i proc za 140€ dok za te iste pare mozes da kupis i novu plocu i proc
al dok je ovaca bice i makaza

Sve si im rekao, svaka čast, ali neće da čitaju.
A vi "nerealni", pre nego `postujete nešto tipa Barton vredi 80€, pročitajte ovaj citat i više puta ako je potrebno... ;)

BTW:

frogman je napisao(la):
Treba samo naostriti makaze jer ce biti sisanja!

:d
 
off topic
mada ne skodi da se zna - 100 godina od nastanka teorije o relativitetu lep jubilej :)
stvar je relativna E=mc2
moze da vredi 40, a moze i 60 sve zavisi od vremena... i dalje je to dobar cpu
poz
 
Tacno. Pogledaj u oglasima i nadji koliko ima oglasa "kupujem socket A proc" a koliko ima oglasa "prodajem socket A proc".
Tamo gde ih ima skoro uvek idu uz neku plocu (budi Bog snama, samo da se proda uz proc jer drugacije ne moze) i taj po pravilu nece da ga da odvojeno osim da odvali cenu, pa ko hoce neka plati.
Moj primer: jurio sam vise od 2 meseca neki Athlon XP na 266 ili Duron 1200-1400, nema ih nigde, da ubodem sestri u plocu (KT133A). Na kraju sam prodao plocu i kupio zajedno plocu i proc (ybg..)
 
ma ljudi sta vam je. nije benchmark jedino mesto gde mogu da se prodaju polovne komponente. uvek ima papana po oglasima koji ce da daju velike pare za bartona... gomila samozvanih poznavalaca racunara je spremna da plati velike pare za ovako nesto. ja nisam u fazonu da nekoga ispaljujem, ali brate, stavim cenu pa ako neko hoce da kupi hoce, ako ne ja smanjim... i sam sam prodao bartona i abit an7 za 130e pre deset dana i to bez ikakvih problema, isti dan kad sam dao oglas. ipak je to jos uvek trazena roba, mozda ne ovde na benchu, ali na drugim stranama sigurno.
dosta tu posla radi psiholoski efekat, jednostavno, prosecan korisnik je cuo (od druga, komsije, lokalnog prodavca...) da je barton bolji od semprona, o s754 tek da ne pricam to svima zvuci odvratno, (s754 2500+ radi na 1.4ghz a isti taj barton na 1.83ghz !!! veoma bitan podatak za nekoga ko se ne razume), i posle cele te price neko ce samoinicijativno da pazari bartona bez prethodne konsultacije sa nekim ko se malo bolje razume, i jos ce da se hvali u drustvu kako je uzeo ekstra procesor. nece svako da se bavi overclockom, tako da ne pase svakome ovaj s754 sempron. pa bas kad sam kupovao procesor za sebe, ubedjuje me prodavac u jednoj firmi (da ne govorim koja je, jer su skroz korektni) kako je barton najbolji procesor i da ga ni slucajno ne menjam za semprona, i navodi mi opet onaj podatak 1.4ghz :)
ne kazem ja da barton vredi 70e, ja ga ne bih toliko platio, ali ima ljudi koji smatraju drugacije, i na kraju svi srecni zadovoljni.
 
kod vecine ljudi koliko sam ja shvatio preovladava to sto barton ima 512cache i 1833mhz koji na oko deluje da je brzi od semproma 2800+.Neznam sta da vam kazem,ali po meni je barton sad trenutno precenjen.i ako ga ja licno imam.
 
Pre 2 nedelje sam prodao NF7 + Barton 2500+ sa TT 7+ kulerom za 120e.
 
`Ajmo ovako: da li je Sempron 3200+ 64bit "jaci"
od Bartona 3200+? Kad kazem "jaci", mislim na "paletu standarnih testova" 3D Mark 2003, 3D Mark 2005, PC Mark 2005, zatim igre tipa Far Cry, Doom 3 i ostale? Dugar koji sklapa racunare, pa je u prilici da proba mnogo toga, tvrdi da je Sempron sporiji, i to vidljivo. Ako me neko ubedi u suprotno (je ne znam, nisam testirao 64-bit Semprone, pa moram drugome da verujem na rec), ja cu gledati da prvom prilikom nadjem "ovcu za sisanje" i uvalim mu mog Bartona :) .
 
pa ovako, sempron 3200 nisam siguran da postoji, koliko ja znam postoje 3100+ i 3300+ Mada nebitno, sempron 3100+ bi po defaultu trebalo da radi na 1.8ghz, naspram 2,2ghz bartona 3200+. prema tome, na tim clockovima barton je u prednosti. E sad, kad je u pitanju overclock, sempron tek tu pokazuje svoje pravo lice, jer ima veliki overclock potencijal. Lako ga mozes naterati na 2.4-2.6ghz i tu barton stvarno nema sta da trazi.
Ako mene pitas, ovo ti je pravi trenutak za prodaju bartona, mislim da ce posle ovoga samo da mu pada cena, dok sempronima polako raste. Lepo ga prodas, i uz mozda minimalnu doplatu uzmes sempron 2800+ i uzivas u voznji. Ja sam uradio istu stvar i vise sam nego zadovoljan.
 
Cene Socket A Athlona (a mislim na sva jezgra) su smesno visoke ali takodje i vrlo realne jer Athlona poodavno nema, ima u tragovima Semprona SoA koji su identicni SoA Athlonu ali masa "sklapaca" racunara, "programera" i neznam koga ne pomenuh su istripovali obicne korisnike da su Semproni bilo SoA bilo S754 novi Duroni i da nista nevaljaju jer boze moj imaju osakaceni kes. Pa ljudima koji bi hteli neki sitan upgrade ili neku sto jeftiniju konfiguraciju ostaje da jure nekog polovnog XP ili Bartona kao top resenje za SoA, a o S754 ni ne razmisljaju jer nemaju para za novog A64 koji je sam 150e. Kako je neko vec rekao ponuda SoA procesora je skoro ne postojeca a potraznja velika pa iz toga proistice ono recenica sa pocetka smesno visoka ali itekako realna cena. Kako drugacije opisati to da cim neko da oglas za npr. Bartona 2500+@2200MHz i odvali 70e, proda ga za max 3 dana, ili jos bolje sta mislite posto imam dva SoA procesora viska (otkljucani Pally i TBa) koji po meni zajedno vrede 40e, kada bih dao oglas sa opcijom ponudite cenu prodao bih oba za 80e za cas.
 
Nazad
Vrh Dno