Šta je novo?

Koliko se kvare moderne graficke kartice

cim nadjem vremena procitacu ovaj clanak, sada sam ga preleteo na brzinu. sudeci po ovome, treba izbegavati point of view karte, kao i GTX280 i 3870X2.
16arxxx.png
 
zar je moguce da gtx280 ima toliko losih primeraka?
 
Hehe 4850 pwn'uje :) .
 
Od marki, Asus i Sapphire se odlično kotiraju ali MSI nisam očekivao. Kako to da nema XFX-a?
 
Pa valjda svi znaju ko su XFX, BFG i EVGA i kakvog su im kvaliteta kartice ;-)
mozda su daleko ispod onih 3%
 
Pa valjda svi znaju ko su XFX, BFG i EVGA i kakvog su im kvaliteta kartice ;-)
mozda su daleko ispod onih 3%

ne verujem bas da je to razlog...
"Hardware France managed to convince a major un-named French retailer to give them some RMA numbers in comparison to the number of units sold."

znaci 1 distributer koji ko zna koga sve zastupa
 
ne verujem bas da je to razlog...
"Hardware France managed to convince a major un-named French retailer to give them some RMA numbers in comparison to the number of units sold."

znaci 1 distributer koji ko zna koga sve zastupa

Kolko ja kontam to je najveci Francuski diler, kolko li on proda kartica, i milim da je dosta merodavno, nije to neki nas koji proda sacicu kartica.
 
A te gtx280 su ko zna koliko clockovali pa nije ni cudo da se kvare.
 
Kakve veze ima koliko se kvare kad se odmah dobije nova.

Pa, sad ...

Evo moj primer od pre neku godinu:

1. Uzmem karticu i prodam staru tj. dogovorim se sa čovekom za 80€.
2. Nova počne odma da baguje, zakucava i sl. - definitivno za reklamaciju (ne valja kartica - bog otac ne može da popravi - samo zamena.)
3. Ja objasnim situaciju i zamolim čoveka da sačeka par dana jer mi je neophodan komp. i na kraju posle 5 dana izvinjavam se 5 puta što još uvek ne znam ništa za reklamaciju i otkažem prodaju (još ispadnem grbav što zavlačim)
3. Prodavac -> Distributer -> servis - 100 poziva i maltretiranja, sve to traje 45 dana i dobijem ja novu lepu karticu na kraju ali,
4. Dam ponovo oglas za onu staru i dobijem 20€ manje tj. 60€ za nju

Starno nema nikakve veze ... :S:
 
Ovo nista ne govori.
Prvi GTX 280 primjerci jesu bili problematicni, ali ne i danas. Ali to je vise krivica partnera. Negdje sam jos ranije citao da bas MSI ima najmanje falicnih GTX 280.

I kupujte hardver od renomiranih kuca. Ja sam znao vratiti po tri falicne graficke u roku od 20 dana, i osoblje cak nije niti otvorilo kutiju da vidi jeli sve tu.
 
Ovo nista ne govori.
Prvi GTX 280 primjerci jesu bili problematicni, ali ne i danas. Ali to je vise krivica partnera. Negdje sam jos ranije citao da bas MSI ima najmanje falicnih GTX 280.

I kupujte hardver od renomiranih kuca. Ja sam znao vratiti po tri falicne graficke u roku od 20 dana, i osoblje cak nije niti otvorilo kutiju da vidi jeli sve tu.

Slazem se, sve zavisi od retailera od koga kupujete, najbolje ako je i uvoznik tog proizvoda.
 
Slazem se, sve zavisi od retailera od koga kupujete, najbolje ako je i uvoznik tog proizvoda.
U manjim gradovima nema mogućnosti da se uzme direktno od uvoznika a i dešavalo mi je se da isti komad hardvera kod uvoznika košta skuplje nego kod manjih radnji koje nabavljaju od njih,mada znam za tu poslovnu politiku zaštite manjih distributera od strane uvoznika mada meni kao kupcu to ne odgovara!
 
Nazad
Vrh Dno