Šta je novo?

Koliko puta godisnje na svojoj mashini instalirate novi OS

mozda jednom godisnje ako mi se sistem bas ubaguje i uspori.
zadnji put sam pre dva meseca kad sam presao sa xp-a na vistu 64 bit. :D
od programa za odrzavanje samo korisim ESS Nod32, ccleaner, perfect disk i your uninstaller.
 
Poslednja izmena:
Zadnji reinstal XP bio u decembru 2007, a Vistu sam reinstalirao proslog vikenda.Posto me vise mrzi da reinstaliram sada sam instalirao Acronis i nadam se da ce to da mi ustedi vreme i zivce ubuduce.
 
1 do 2 puta godišnje. Nemam taj trip da moram da reinstaliram nakon određenog vremena, već prvo probam raznim AV programima, rezanjem/brisanjem downloadovanih fajlova, CCleaner-om, RegCure-om, defragmentujem disk itd.

Sad ću da ga krljnem kad dođe Win7 RC.
 
Poslednja izmena:
Ove godine sam instalirao XP, posle Vista 64, pa Windows 7 (64) i zadnje sto sam instalirao i koristim trenutno je Windows 7 (32).
Volim da probam nove stvari, ali to kosta jer moram svaki put da instalram brdo prgrama...
 
Moj sistem je napunio danas godinu dana :)))

inache instaliram kad osetim da ima potrebe, ima problema, radi mlogo sporo isl... sto mu dodje godinu-dve :)
 
Baš kada postane neupotrebljiv. Znači jednom godišnje otprilike.



:wave:
 
Izuzetno retko. Pre mesec dana sam prodao stari komp, Barton 2500+ sa NF2 Ultra400 plocom, koji sam sastavio negde u 2004-toj, prvobitna instalacija Windowsa XP pro je prezivela od onda. U medjuvremenu je samo SP upgrejdovan, sa 1 na 2, pa i na 3. S obzirom da taj hard disk nisam prodao sa bartonom, deinstalirao sam sve drajvere pa sam ga ubacio u drugu masinu (ovoga puta intel platforma), instalirao nove drajvere, i evo jos uvek sljaka. :)
 
Pre sam na par meseci reinstalirao a sada od kako imam vistu, nisam već godinu dana.
 
Ja moram da priznam da sam od pocetka godine do sad , na svom kompu podizao sistem 4 puta . Radio sam jedno vreme na WIN 7 , pa sam presao na XP , pa sa XP-a na Vistu a posle toga sam menjao plocu i CPU , pa sam morao ponovo da dizem sistem ( Vistu ) . Sve u svemu MNOGO !!!
 
To nema pravila, Win moze da traje dva meseca ili dve godine. Recimo prva instalacija Viste mi se raspadala vec posle 15 dana, dok druga radi evo 6-7 meseci kao nova, mada zauzima milion gigabajta na hardu. Win 7 sam probao, i radio mi je jedan dan :d:d:d
 
To nema pravila, Win moze da traje dva meseca ili dve godine. Recimo prva instalacija Viste mi se raspadala vec posle 15 dana, dok druga radi evo 6-7 meseci kao nova, mada zauzima milion gigabajta na hardu. Win 7 sam probao, i radio mi je jedan dan :d:d:d

Istina, problem je kod mene shto moj rachunar sluzi za sve i svashta, istaliraju se ogromne kolichine raznih programa i kojechega i onda kad vidim taj opshti haos lakshe mi reinstalirati OS nego vracati sve u pochetno stanje :D
 
U proseku jednom godisnje, eventualno vise puta u slucaju promene nekih komponenti ili os.
 
Jedno vreme sam radio prikaze Linuxa, pa je to značilo po jedna Linux distribucija svake sedmice (u proseku). Otkad mi je to dosadilo, Linuxove distribucije probam u nekoj od virtualizacija, ali ove godine me Windows 7 tera na nove buildove svakih mesec dana. Sve zajedno, samo ove godine jedno 15-ak instalacija na 5 mašine kod kuće (ćerka, žena, moja 3 kompa, od kojih je jedan van ovih testiranja, uvek i samo za rad). Pri tom, uopšte nisam kompjuterista, već po profesiji iz potpuno druge priče.
 
Windows 1-2 puta, linux vise puta jer volim da ga cackam vise nego sto on to voli.
 
U proseku mozda oko jednom mesecno. Nekad mi potraje win i do 3 meseca ali ne vise od toga. Najcesce zbog prelaska na neki novi win, promene komponenata ili jednostavno se win zakuca (sto je najcesce).
 
Pa u normalnim uslovima mozda 1-2 puta godisnje ali u zadnja 3 meseca sam jedno sigurno 7-8 puta cisto probavam razlicite o. sisteme pa zato :) A rekoshe "taj" O.S moze samo na Intelu da radi :d Trt milojka, sljaka i na AMD-u :type:
 
Neznam kako mozete OS da reinstalirate na 3 meseca ?? To je neshto shto najvishe mrzim ali nije mi problem instalirati OS nego dok namestim sve programe/drivere kako ja zelim to me najvishe nervira i oduzme mi najvishe vremena... Shto se teme tiche OS reinstaliram samo kad moram odnosno kad mu vec nema spasa ili kad kompletno promenim platformu. Uglavnom jednom za 2 god.
 
Ove godine sam instalirao XP, posle Vista 64, pa Windows 7 (64) i zadnje sto sam instalirao i koristim trenutno je Windows 7 (32).
Volim da probam nove stvari, ali to kosta jer moram svaki put da instalram brdo prgrama...

Zaboravio sam da sam instalirao i OS X (iAtkos) na laptopu pre par meseci.
 
Neznam kako mozete OS da reinstalirate na 3 meseca ?? To je neshto shto najvishe mrzim ali nije mi problem instalirati OS nego dok namestim sve programe/drivere kako ja zelim to me najvishe nervira i oduzme mi najvishe vremena... Shto se teme tiche OS reinstaliram samo kad moram odnosno kad mu vec nema spasa ili kad kompletno promenim platformu. Uglavnom jednom za 2 god.

Pa da ti je zanimljivo ko meni sto stalno isprobavam druge o. sisteme ne bi ti bilo dosadno... Vec gledam koji sledeci da probam al ponestalo mi ideja a i smanjila se lista koje nisam probo :d
 
ranije dosta cesto, sad uglavnom vodim racuna, pa to radim samo onda kad se prelazi na nesto bitno novo... jednostavno ne popravljas ono sto nije pokvareno... tipa na nekim od kompova se drzi i po duze od 24 meseca...
 
Re:

Ranije sam bas cesce,sad sam to sveo na 1 godisnje...Eventualno 2 puta...
 
XP vrlo retko, recimo jednom u 2 godine. A Vistu 7-icu i OSX (vise se i nesecam koliko puta u zadnja 2 meseca) non stop. Jer stalno nesto experimentisem i testiram, pa se akam sa softverima na njima itd.
 
Nazad
Vrh Dno