Šta je novo?

koliko dugo se (symbian) nokia konektuje na gprs?

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Znam da je cudno pitanje, ali sam prije Nokie 6630 imao Siemens SX1 koji se na gprs konektovao veoma brzo. Dok ova Nokia to neka radi brzo, nekad joj treba veoma dugo da se konektuje, a nekad cak bude i time-out. Ne znam da li je to do mobilnog operatera, ili telefona, ili cega vec, pa da pitam kakva su vasa iskustva.

Jos jedno potpitanje: Gprs drzim na "When available". Da li se baterija trosi mnogo vise kad bih ga drzao na "Always on"?

Hvala na odgovorima, svim mobilnim surferima :)
 
To ti definitvno do mreze, ne moze brzi fon da se sporije konektuje od sporijeg, iako brzina proca ovde bas nema veze.

Treba da ti stoji "When available", drugacije trosi mnogo vise.

Ukljucen bluetooth ili konstantna GPRS konekcija trosi bateriju skoro kao da non stop pricas telefonom.
 
Uuuu, nisam znao da ukljucen gprs toliko trosi bateriju. Za BT sam znao.
Hvala na odgovoru, kratko, jasno, i tacno ono sto mi je trebalo.

Pozdrav!
 
a c a je napisao(la):
konstantna GPRS konekcija trosi bateriju skoro kao da non stop pricas telefonom.
Ne,vec samo ako postoji protok,inace trosi drasticno manje ;)
 
Cek cek, zavisi brzina konektovanja i od telefona, probaj razne modele sa istom karticom pa ces videti
 
Nokia 6600, konektuje se veoma brzo, mada se desavalo da ne uspe iz prve konekcije sto je verovatno do mreze.
 
Ja imam 6680, konektovanje ne zavisi maltene uopste od tel vec mnogo vise od zagusenosti mreze, tako da se nekad kaci trenutno, a nekad nece uopste, mada ga ja drzim uvek online...
 
I jel ti izdrzi baterija dan kad ga vec drzis uvek online!?I zasto bi ga uopste mucio,jel se ne skidas sa gprs-a ili te samo mrzi da cekas par sekundi da se konektuje kad ti zatreba gprs,mislim stvarno ne razumem?
2 vizionar:
Idi ti lepo flesni telefon,pogotovo ako ti je neki Vodafon ili slican softvare!
Pozdrav ,)
 
Software mi je TIM-ov ali mi se ne flesa ako problem ne postoji... A izgleda da je ipak do operatera jer se nekoliko dana pati dok se konektuje, treba mu i po pola minuta i vise, a nekad to uradi za par sekundi.
 
Nazad
Vrh Dno