Šta je novo?

koliki vam je račun za struju?

Po prvi put nakon xx godina račun mi je stigao 15-og, do sada bukvalno pred sam kraj meseca. Mada mislim da je to do sada bilo do našeg poštara

NT 849
VT 145 (14,59%)
Račun 6.125din
popust oko 1.070

Korektno, rekao bih. Sasvim druga priča u odnosu na to kada je srazmera NT/VT približna i nema popusta
 
Poslednja izmena:
Grejalo se malo prosli mesec na on/off klimu pa je malo veci racun, 5669.13 din:

1713300805344.png
 
NE znam da li neko ima slučaj , ali meni za februar i mart stigla potrošnja NULA samo 808 rsd da platim pretpalatu i angažovanu snagu?

Zna li neko šta bi moglo biti.
 
Nisu ti ocitali stanje. Pisi im prigovor da ponovo dodju da ti nebi odjednom sve naplatili na jednom racunu.
 
Očitaj brojilo sam, slikaj, dokumentuj, prijavi potrošnju. Možeš i mailom, tako ćeš skinuti odgovornost sa sebe i imati pisani trag za eventualnu žalbu. Inače će se desiti ovo gore, uletećeš u višu tarifu i skupo će te koštati.
 
Kod mene juče brojilo prebačeno na daljinsko očitavanje.
 
Ma nije daljinski ocitavanje, kod mene su jos u novembru zamenili za digitalne, jos uvek ide neki lik i "rucno" ocitava !
 
Postavljena nova brojila i antene.
 
To ne znači da je očitavanje daljinsko - već samo da postoji mogućnost daljinskog očitavanja. I dalje se očitavanje radi "ručno", od strane radnika koji obilazi brojila.
Pozdrav
 
Pa onda ne znam koji je smisao zamene par godina starih digitalnih brojila za nova brojila.
Ako su to već uradili i postavili antene, onda verovatno planiraju da pređu na daljinsko očitavanje, ako ne od ovog meseca onda svakako u narednim mesecima.
 
Pa to bi trebalo da su nova pametna brojila. Za razliku od starog koje sam imao koje je bilo glupo.
Ne znam detalje i mogućnosti novih brojila u odnosu na stara ili je u pitanju masna zarada za neke
 
Ne znam koji im je vrag od onog "hakovanja".
Tad su nam negde uveli ovo digitalno čudo i svaki račun problem. Ili loše radi ili loše rade dvonožni čitači ili sve skupa. Par dana vidim da indikator više tarife ne svetli a posle svetli non-stop. Juče nije svetlilo a danas svo vreme (primetio da svetli u 3:30). Kad im to počinje onda niža tarifa u BG-u? Indikator nije problem, već samo brojilo brlja a lampica to i pokazuje.
Prošlo je skoro 2 nedelje od pisanog prigovora i skoro još 10 dana od online reklamacije.
Dođe mi da iz hodnika iščupam tu digitalnu skalameriju, odnesem i tražim nazad naše staro brojilo. Nijedan račun sa novim nije ispao kako treba.
 
Pa to bi trebalo da su nova pametna brojila. Za razliku od starog koje sam imao koje je bilo glupo.
Ne znam detalje i mogućnosti novih brojila u odnosu na stara ili je u pitanju masna zarada za neke
Ako ti je ugrađeno ovo brojilo, ima daljinsko očitavanje.
Dešava se da se i ona zaglupe naravno, pa mora da se menjaju, ili da se izvuče stanje iz memorije.
Ili jednostavno, podizvođač koji je ugradio brojilo nije nešto uradio kako treba.
 
Mrzi me sad da se cimam i otvaram orman, no s obzirom da su postavljene antene, sigurno se radi o brojilima sa daljinskim očitavanjem.
 
Kod mene je ovakav postavljen ...

R.jpg

 
Takav je bio kod mene do pre neki dan.

Ispravka: ipak je to novi, a stari je bio sličan ovome. Dakle, ovakav je novi i kod mene.

Evo ih i antene
 
Isti i kod nas, postavljen polovinom decembra 2023. "Made in Serbia", čudima nikad kraja.
Danas gledam brojilo i pokazuje T2 ne samo nama već i drugima. Evo sad u 1h svetli indikator. Svakih nekoliko dana smenjuje se indikacija danju/noću. Ludilo, moraću i za ovo da podnosim prigovor.
A u međuvremenu (danas) mi stigao odgovor. Baš lepo pismo.
reklamacija.jpg
 
Mislis preko dana vam je niza tarifa?
Ja ne znam da li on moze da prebaci samo po satu ili moze i po impulsu, meni je prebacivao u 23h i sam je prebacivao zimsko i letnje vreme, sad nije prebacio na letnje i niza mi pocinje u 22h.
Impuls se salje iz centrale, promeni malo HZ struje i to je prekidac tarife.
 
Isti i kod nas, postavljen polovinom decembra 2023. "Made in Serbia", čudima nikad kraja.
Danas gledam brojilo i pokazuje T2 ne samo nama već i drugima. Evo sad u 1h svetli indikator. Svakih nekoliko dana smenjuje se indikacija danju/noću. Ludilo, moraću i za ovo da podnosim prigovor.
A u međuvremenu (danas) mi stigao odgovor. Baš lepo pismo.
Pogledajte prilog 439044
Naravno, čitači su krivi.

Ta brojila EWG koja se najviše ugrađuju su Bodirogina, tj. Bila su do pre neku godinu kada su firmu kupili SNS bizmismeni i odmah sklopili posao veka sa EPSom.
Inače mnogi su imali takva i slična digitalna brojila, ali je falio još jedan deo + antena da bi se daljinski čitalo.
 
Mislis preko dana vam je niza tarifa?
Mislim da ne znam šta da mislim.
Pre nekih mesec dana opazimo da nam indikator u stanu ne svetli uopšte nekih 4-5 dana. Posle je svetlo stalno. Mislili smo da su spojili nešto loše kad su menjali brojila ali kad su poslali račun bilo je jasno da je problem veći.
Evo juče oko 16h stanarima pokazuje T2, ranije oko 3:30 svetli, u 1h svetli do sad u 14h (ne znam je li sa prekidima, nemam kameru da snimam).
Znam da čitač/i ne rade kako treba iz samo njima znanih razloga. Bilo je problema i dok je staro brojilo stajalo a počelo kad je naš redovni čitač otišao pre 3-4 godine (oko korone). I u tom periodu se izmenjalo njih barem 4 (ne mogu sve da ispratim).
A jasno je i da ove nove skalamerije ne rade kako se očekuje.
Sad će negde "korekcija" računa pa ću da vidim ide li novi prigovor.
 
Meni stigao 3x veci racun za struju nego inace. Poslao sam im mail, dobio genericki odgovor da ce mi biti odgovoreno u zakonskom roku. Sta raditi ukoliko ne zele da priznaju gresku?
 
Kod mene uglavnom ispeglaju račun, kod supruge se desi da ne očitaju i onda dođe račun za dva meseca tačno onoliko koliko bi bio da su došla dva nezavisna.
Područje Kraljevo je u pitanju.
 
evo račun od moje tetke. Dobila žena 2 računa isti dan. Ovo je "prvi" i on je na 0 KW. Na drugom piše "korigovan" i na njemu je prava potrošnja. Kačim ovo samo da se vidi koliki je račun kada je potrošnja nula (0). Ovo je jednotarifno brojilo i ima 1 fazu. Malo manje od 800 kinti. Pa to puta 12 meseci, taman izvedeš porodicu na lep ručak u neki dobar restoran.
struja.jpg
 
Za kućicu koju iznajmljujem u Pančevu za januar došao idiotski veliki račun, u februaru na ~600rsd pa pomislih da su ispravljali, kad ono za mart došao sa dodatnim "dugom" od 1800 za februar
Komšijama mnogo veće cifre.
Stvarno su ....
 
Mislim da ne znam šta da mislim.
Pre nekih mesec dana opazimo da nam indikator u stanu ne svetli uopšte nekih 4-5 dana. Posle je svetlo stalno. Mislili smo da su spojili nešto loše kad su menjali brojila ali kad su poslali račun bilo je jasno da je problem veći.
Evo juče oko 16h stanarima pokazuje T2, ranije oko 3:30 svetli, u 1h svetli do sad u 14h (ne znam je li sa prekidima, nemam kameru da snimam).
Znam da čitač/i ne rade kako treba iz samo njima znanih razloga. Bilo je problema i dok je staro brojilo stajalo a počelo kad je naš redovni čitač otišao pre 3-4 godine (oko korone). I u tom periodu se izmenjalo njih barem 4 (ne mogu sve da ispratim).
A jasno je i da ove nove skalamerije ne rade kako se očekuje.
Sad će negde "korekcija" računa pa ću da vidim ide li novi prigovor.
Opet u Zemun i prijavite. Možda je MTK pobrljavio, mada impuls za jeftinu struju stiže iz dispečerskog centra.
Čitače nemamo, monteri Službe za održavanje mernih mesta, pored poslova održavanja rade i čitanje.
Zato se i radi zamena brojila, jer više fizički nije moguće da se sve obiđe i očita.
Ogranak Zemun drži opštine Zemun, Novi Beograd i Surčin... koliko je to domaćinstava i firmi za očitavanje, ne znam tačno... ali znam da imamo preko 2200 distributivnih trafo stanica.
Da se ne čudiš kako znam, radim tamo, ali u drugoj službi.

Kod mojih, lampica za tarifu uopšte ne radi, jer kad su menjali MTK (stari je izgoreo), ne sećam se dal ne može više to da radi ili nisu uopšte vezali da šalje signal do stanova.
A ugrađena su pre koju godinu brojila sa daljinskim očitavanjem i računi su normalni.

Nova digitalna brojila imaju u sebi MTK i nije im potreban da bi prebacivali tarife.
Samo je ostao tehnički propis zbog kog mora da postoji poseban MTK za slučaj da ako ovaj u brojilu iz nekog razloga ne radi kako treba.
Stara Iskrina brojila su bila mnogo kvalitetnija i mogu da se održavaju. Ova nova kad crknu idu u sekundarne sirovine.
 
Nazad
Vrh Dno