Šta je novo?

Kolekcije sa kioska

MisTer_

Zapažen
Učlanjen(a)
07.09.2022
Poruke
9
Poena
22
Na kioscima se, nakon dužeg vremena, mogu pronaći prvi brojevi kolekcija iz DeAgostinija i Hachettea.
Primetio sam da su aktuelne Zemljini minerali, Diznijeve zvučne priče i Paklene ulice.
Sakupljate li neku od pomenutih kolekcija?
 
Nekad sam skupljao velike jedrenjake. Odlican je bio casopis. Steta sto nema ponovo nesto slicno. Cini mi se ok ovaj paklene ulice ali ne znam koliko ce biti brojeva.
 
Ja sam uzeo prvi broj Diznijevih zvucnih prica za klinca, pa cemo da vidimo kako ce da funkcionise. Necu sigurno uzeti sve jer mi za to treba 100k, malo cemo probrati ako se ispostavi dobro
 
Ja sam uzeo minerale i Zvučne priče, s tim što minerale ne verujem da ću nastaviti jer imam skoro istu DeAgostinijevu kolekciju Blago zemlje od pre desetak godina. Zvučne priče ću verovatno kupovati do kraja, mada je razočaranje na samom početku što u svim ostalim zemljama postoji pretplata uz koju se dobija paket Dizni poklona (ranac, puzle, šolja...) dok kod nas, prema onome što sam saznao kada sam im pustio mejl, to nije u planu, čak ne postoji ni sama mogućnost pretplate.

Ranije sam pravio kolekcije 100 ličnosti, Atlas Svet na dlanu, delovi tela, Dizni magični engleski, Blago zemlje koje sam već pomenuo...
 
Ja sam uzeo minerale i Zvučne priče, s tim što minerale ne verujem da ću nastaviti jer imam skoro istu DeAgostinijevu kolekciju Blago zemlje od pre desetak godina. Zvučne priče ću verovatno kupovati do kraja, mada je razočaranje na samom početku što u svim ostalim zemljama postoji pretplata uz koju se dobija paket Dizni poklona (ranac, puzle, šolja...) dok kod nas, prema onome što sam saznao kada sam im pustio mejl, to nije u planu, čak ne postoji ni sama mogućnost pretplate.

Ranije sam pravio kolekcije 100 ličnosti, Atlas Svet na dlanu, delovi tela, Dizni magični engleski, Blago zemlje koje sam već pomenuo...
Mislim da postoji pretplata na Zvučne priče, pokazivalia mi supruga sinoć sa njihovog FB sajta, jer smo krenuli da kupujemo za bebu...

EDIT: IMG-4af5cc6d17e3bdb8d1c66c4ccb8effeb-V.jpg
 
Ja sam uzeo prvi broj Zemljinih minerala, videću ovih dana da nabavim i drugi broj, pa da vidim kakvog su kvaliteta minerali, vredi li skupljati sve brojeve, pošto im je cena poprilična (800 dinara).

Časopis uz prvi broj i nije baš nešto posebno, očekivao sam dosta kvalitetnije, ali možda kasnije budu bolji, pošto je prvi broj išao za simboličnih 99 dinara.
 
Plus uz minerale u ovom izdanju nisam siguran da ide fascikla za časopise kao uz Blago zemlje, nisam nigde pronašao tu informaciju.
 
Da li ste uspeli da nadjete drugi broj "zvucnih prica" sa kojim se dobija i zvucnik?
 
Mi smo našli juče, ali tek na 10. trafici na kojoj smo pitali. Biće drugog broja svuda sigurno, jer im je to osnova da prodaju sve naredne brojeve.

Inače, dobro je odrađeno i radi kako treba. Odlična je naracija priča.
 
Nastao je opšti haos juče sa Zvučnim pričama, dva i po sata sam tražio (u 10 ujutru) :ROFLMAO:
Inače, zvučnik mi ima neku falinku, kartica ne može da se gurne do kraja, tj. ne drži samo, moram prstom da zadržavam da bi funkcionisalo.
 
Kupio deci zvucnik i cim smo dosli kuci zvucnik je radio kako treba. Probali par minuta i iskljucili ga. Uvece ponovo probali da ga ukljucimo kad ono nista se ne cuje niti pocinju price. Napunio bateriju ali i dalje ista prica. Da li je neko imao takvo iskustvo?
 
Ja sam imao, i onda ga iskljuim, ukljucim i stavim figuricu od gore. Cesto mi to desava, ja sam mislio da je mozda do baterije, posto ne mozemo da stignemo da ga napunimo do kraja :)
 
Ima li tih zvučnih priča negde online ili su sve fizički vezane za zvučnik? Rado bih puštao klinki al fizički nisam u mogućnosti da odem do naše trafike da kupim :d
 
Ja ne kontam po kom principu ovo sve funkcioniše sa tehničkog aspekta.
Pretpostavljam da su sve priče već na MisroSD kartici koja se dobija uz zvučnik, a da svaku od njih figurica "dekodira" i omogućava slušanje te priče?
Ima li tih zvučnih priča negde online ili su sve fizički vezane za zvučnik? Rado bih puštao klinki al fizički nisam u mogućnosti da odem do naše trafike da kupim :d
EDIT: Druže, imaš samo prvu online, nisu oni ludi da daju džabe i propuste da naplate 100k dinara za kolekciju...
 
EDIT: Druže, imaš samo prvu online, nisu oni ludi da daju džabe i propuste da naplate 100k dinara za kolekciju...
Nisam ni mislio za džabe, ofkours da mislim na kupovnu verziju.
Postoje te figurica-zvučnik igračke odavno, imam jednu za klinku na koju mogu da prebacujem sve audio fajlove (do 90min) i hteo bih joj ubaciti i diznijeve bajke na srpskom jeziku, zato sam i pitao
 
Probao da očitam karticu ali izbacuje da treba da se formatira i nije čitljiva. Na žalost.
 
Probao da očitam karticu ali izbacuje da treba da se formatira i nije čitljiva. Na žalost.
Probao na racunaru ?
Palo mi na pamet da iskopiram karticu za svaki slucaj ako ta crkne ili se izgubi pa da imam u rezervi

Mi uzeli prva dva broja po 2x ali imamo nasu BIU, CIU pa nam nalazi po gradu :)
 
Kako časopis izlazi, prvog i 15-og u mesecu ili su neki drugi termini u pitanju ?
Koliko ja znam izlaze jednom nedeljno svake srede, mada je prošla bila da se nađe na trafikama tek od četvrtka. Ne znam da li će držati taj tempo.

Nisam ni mislio za džabe, ofkours da mislim na kupovnu verziju.
Postoje te figurica-zvučnik igračke odavno, imam jednu za klinku na koju mogu da prebacujem sve audio fajlove (do 90min) i hteo bih joj ubaciti i diznijeve bajke na srpskom jeziku, zato sam i pitao
Aha... Iskreno ne razumem šta pišeš i kako si to zamislio da prebacuješ audio fajlove legalno kad je post-dva gore pisalo da su audio fajlovi već tu, ali su zaštićeni i otključavaš pmoću NFC u figurici... I ja bih voleo da može drugačije, ali ne može...
Ovde imaš da poslušaš prvu priču da li ti se sviđa:


A ovde možeš online da poručiš ako već fizička kupovina na trafikama nije opcija [email protected]

Inače, mala ilustracija kakva smo g.vna od ljudi. Kupila za 99din, prodaje (prodala) za 890din.
Clipboard01.jpg
 
Nazad
Vrh Dno