Šta je novo?

Koju zvucnu karticu uzeti?

puska

Slavan
Učlanjen(a)
21.05.2005
Poruke
822
Poena
319
Dvoumim se izmedju Audigy 4 i Audigy 2 ZS interesuje me sta je bolja kupovina? Znaci neko miksovanje samo mp3 muzike ne neki ozbiljan muzicki rad.
 
onda a2 zs. mada za mp3 i igranje sa nekim mix programima je i live dovoljan.
 
ma necu live, lepo stoji u pitanju audigy 4 ili audigy 2 zs. Kako sam negde procitao 4 je zamena za 2 zs, zna li neko ima li poboljsanja ili je bolje uzeti vec proverenu kartu?
 
Onda bolje X-Fi Music.
 
znaci bolji je stariji model nego noviji. Koje su razlike izmedju ta dva modela ?
 
zigic mislim da se ovaj forum zasniva na dobroj volji clanova da pomognu jedan drugom. Pogledao sam ja vec google ali nisam neki audio strucnjak i ne razumem neke razlike koje kartice donose, negde stoji da ne treba da prelazis sa audigy 2 na audigy 4 al ja imam integrisanu tako da kad vec uzimam svejedno mi je ta sitna razlika Zato sam postavio pitanje ovde, u svakom slucaju ako te mrzi da napises preskoci thread nemoras da postujes samo da bi postovao. Za svako pitanje ovde moze da se upotrebi tvoj odgovor.
 
audigy 4 se ustvari za audigy 4pro i ima namenjen je prvenstveno muzicarima, tj. onima koji bi da se bave muzikom, sto se vidi i iz naziva, dok je a2 jedna all-around kartica. Vidi sta ti je potrebno, pa se na osnovu toga i odluci. Sem toga imas u jednom od zadnjih SK test a4pro kartice pa ako imas mogucnost - procitaj ga ;)
 
za igre ti je dovoljan A2 jer ima advanced HD i EAX4.0. povuci negde crtu. dvojka je dovoljna.
 
Pa i Audigu 1 ima eax4. Po meni je bolje uzeti provereno ko sto rekose tj audigy2 zs. Mada izvini sto pitam al ako vec neplaniras nesto zahtevno da radis sto bi davao tolike pare???
 
Proday i ja sam razmisljao o tome, tako da mislim da cu na kraju uzeti audigy 2 value. Jeste da nema pozlacene konektore i firewire ali to mi trenutno ne treba.
 
Jos jedan glas za X-Fi.
Imas puno reviewa na netu o istoj pa ih procitaj.Vredi svaki dinar.
 
Da li je uopšte X-fi stigao u naše radnje?
Da li je neko imao prilike da ga sluša?
 
Nemoj da uzimas Audigy 2 value, ako se ne varam mislim da ta kartica ima isti audio DAC kao i live! 24-bit, prema tome dajes vise para za otprilike isto. Audigy 2 ZS je ipak kartica za klasu iznad obicne value.
 
Čensi G. je napisao(la):
Da li je uopšte X-fi stigao u naše radnje?
Da li je neko imao prilike da ga sluša?
Stigao je i cena za najjeftiniji model je 130/140 eura.
Sto se tice kvaliteta zvuka je neprevazidjena,bar ja nisam cuo bolju.
Naravno potrebni su ti i neki pristojni zvucnici barem altec 621 ili jos bolje 641. U protivnom dzaba ti i X-Fi.
 
Audigy 2 ZS ce ti savrseno odraditi posao ;) s tim sto value zaobidji, audio DAC je isti kao na Live! bebici...
 
ne znam sto toliko razmisljanja oko jeftine zvucne karte. ako ti ne treba za ozbiljan rad onda sto jeftinije to bolje. audigy 2 value bi ti bio i vise nego dovoljan. razlike u kvalitetu zvuka su minimalne.

Sto se tice X-Fi moj drug je radi review za svet kompjutera, mozda su neki od vas procitali test, i prijatno je iznenadjen (sobzirom da se radi o necemu sto dolazi iz creative-a, ne racunajuci Emu). Kvalitet zvuka nije neprevazidjen, kao sto rece jako dvlada_o, ali je jako dobar. ipak je to karta od 150e pa tesko da moze da bude neprevazidjen zvuk.
 
ja sam citajuci text stekao utisak da kartica i nije nesto posebno, slobodno me ispravite ako gresim. Mislim kao da se nigde u text-u kartica nije hvaljena bas nesto posebno... Na kraju sam zakljucio (mada nem pojma jesam li u pravu :d) da je Audigy2 (pa i Value model) bolji izbor... To je bio utisak ne na osnovu cinjenica, vec isklucivo na osnovu atmosfere u kojoj je ceo text napisan...
 
hehe, tesko je od nekoga ko radi sa daleko skupljim kartama ocekivati da neizmerno nahvali neki creative proizvod :)
shalu na stranu, pa lepo se u tekstu kaze da je, sto se zvuka tice, x-fi daleko bolji od starijih kartica (a da li ta razlika u kvalitetu opravdava cenu?). Dobra stvar su i dobri asio drajveri sto nije bila odlika starih kartica.
 
razumem da creative pravi krsh kartice za nekog ko se profesionalno bavi muzikom, meni to jednostavno ne treba osim nekog amaterskog pokusavanja mixovanja nista zahtevnije mi ne treba, a zelim dobar izlaz posto cu uskoro uzeti i neke kvalitetne zvucnike, i kad vec uzimam nije problem da uzmem i nesto ne bas najjeftinije ako stvarno vredi, ne bih da bacam pare na nesto sto necu nikako da koristim dakle plafon je nekih 70tak evra. E sad ko je cuo nek kaze koja bi karta odgovarala a da ne bude uzalud bacen novac.

Pozdrav
 
sigurno sluze ali dal je to prosecnom korisniku kao meni zaista potrebno? gledao sam u inostranstvu X-Fi Music je 110 evra malo je povoljnije nego ovde, ali dal je toliko bolji koliko kosta ili je razlika u zvuku minimalna?
 
Kako za koga. Meni licno nista ne bi vredelo osim da se pohvalim da je imam :d
 
Webad je napisao(la):
Kako za koga. Meni licno nista ne bi vredelo osim da se pohvalim da je imam :d
A i da se pohvalis, odmah bi ti neki pametnjakovic, ne znajuci uopste o cemu je rec (a dakako pun sebe!) rekao: "A ja imam Audigy!"
(LS, naravno ;))
 
Ma nek ima ko sta hoce nemam nameru da se hvalim samo da dobijem sto kvalitetniji izlaz ali da ne bacim pare uzalud :) Dakle jel A2 ZS bolji od A4 bulk definitvno?
 
Nazad
Vrh Dno