Šta je novo?

Koju nForce4 plocu!!!

nDiablo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2005
Poruke
47
Poena
309
Treba mi neka lepa nForce4 plocica za 754 soket, po mogucstvu da ima pci-e(mada sve nforce4 ploce podrzavaju pci-e)

Kupujem AMD Athlon 64 2800+ 1mb L2 kesa
a ostalo sto bih kacio je:
2x512 KINGMAX
neku 6600
HDD Maxtor 160gb SATA

Jos nesto, ponudili su mi neku "esc elitgroup nforce4-754"! Sta mislite o ovoj ploci? Kakve su te esc elitgroup ploce?

Hvala :wave:
 
MaimusD, znam, ali roditeljima ne mogu vise kinte da capim!
Skoro sam ih odrao za neke stvari, tako da cu biti zadovoljan i sa 754!
A i vec sam prodao Epox 8rda3i pro nforce2 tako da ne mogu da cekam jedno mesec dva da bi cene pale i ja jos da sakupim koju kintu, pa da bih se ja castio sa 939 socket-om!
Mada reci mi ti trenutne cene svega toga, pa cu da razmislim!
 
Za A64 bice dobra bilo koja ploča poznatijih proizvodjača ali ecs možda i nije najbolji izbor bez obzira sto je velika firma u pitanju. Kvalitet je u redu ali oskudan bios te može spreciti da napraviš 3400+ od njega. Za semprona je jedini izbor dfi infinity. I gde nadje taj 2800+ sa 1 mb keša?
 
Pa odgovorite čoveku konkretno.

DFI NF4-4x je odličan izbor. ECS je dno dna. Može da se desi da će lepo da ti radi, ali ne mogu da te podržim u tvom izboru.
 
nidza je napisao(la):
ECS je dno dna. Može da se desi da će lepo da ti radi, ali ne mogu da te podržim u tvom izboru.

Ne slazem se. ESC ce da radi, i to najverovatnije lepo. Oskudnija je u opremi, podrsci i sl. to stoji, ali takodje ima i oskudnu cenu! :D

Tacno je da kada se sklapa takva konfiguracija:
nDiablo je napisao(la):
Kupujem AMD Athlon 64 2800+ 1mb L2 kesa
a ostalo sto bih kacio je:
2x512 KINGMAX
neku 6600
HDD Maxtor 160gb SATA
steta je ne pazariti i finu plocu, tada ta razlika u cenu i nije tako velika kada se gleda ukupni trosak.
 
Kolika je razlika u ceni? Pretpostavljam da sam NF4 čipset nije jeftin, pa se pitam koliko uopšte neka ploča te klase može da bude jeftinija?
 
DFI nf4x ili EPOX nf4x svejedno je, odlicne ploce i jedna i druga, tj. to su 2 najbolje ploce na svetu za socket 754, cene oko 80 DFI, 90 Epox.
 
Poslednja izmena:
MaximusD je napisao(la):
Zasto za socket 754 ja za mesec,dva uzimam Socket 939 MSI K8N Neo4-F(K8,S.939, SB7.1, PCI-E x16, 2xIDE RAID, 4xSATA RAID, GLAN, Dual DDR400, DBS)

Ako jos budes i na box ladjenju, evo ja sam spreman za crtu sto se tice SuperPi-a ili 3D Marka, posto vidim da mislis da je 939 brzi od 754. Mislim jeste kad bi venice hteo da se klokuje kao nekada. Naravno podrazumevam da ces ici na venice 3000/3200?
 
Vrh Dno