Šta je novo?

Koju grafičku najbolje pazariti za ovu konfiguraciju?

PooX

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2015
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav, bolje da se obratim ljudima koji se razumeju, nego da sam biram. Hteo bih novu grafičku da uzmem, pošto imam neku staru od 1gb ATI AMD Radeon HD 6450. Sve ostalo sam uzeo novo i jače, osim grafičke, pa je došao red da i taj deo pojačam.

Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD FX-6300 44 °C
Vishera 32nm Technology
RAM
8,00GB Dual-Channel DDR3 @ 937MHz (10-11-10-30)
Motherboard
Gigabyte Technology Co. Ltd. 970A-DS3P (CPU 1) 34 °C
Graphics
Generic PnP Monitor (1440x900@75Hz)
1024MB ATI AMD Radeon HD 6450 (ATI AIB) 57 °C
Storage
465GB SAMSUNG HD502HJ (SATA) 33 °C
111GB KINGSTON SV300S37A120G (SSD) 31 °C
298GB StoreJet Transcend USB Device (USB (SATA)) 32 °C
465GB Western Digital WD 5000AAD External USB Device (USB (SATA)) 35 °C
Optical Drives
TSSTcorp CDDVDW SH-222AB ATA Device
Audio
Realtek High Definition Audio


Budžet sam odlučio do 20 hiljada. Pa ako postoji neka grafička koja bi bila savršena za ovu konfiguraciju do tog iznosa. I po čemu bi ta bila baš dobra. Hvala svima unapred. :)

Edit: Imam napajanje: 600W LC Power LC600H-12 V2.31
 
Poslednja izmena:
Hvala pejo. Pogledaću par reviewa na YT za tu grafičku da vidim kako se snalazi. Verovarno ću bez razmišljanja baš tu uzeti. Hvala vam. :)
 
Uzmi neku dual-fan 6-pin verziju 1050ti, ako upada u budzet.
 
I ovo mi je malko iznad limita koji sam hteo, ali mi se dopada ta grafička, kao i testovi na youtubeu što se igrica tiče, verujem da je i tokom rendovanja videa, i ostalih stvari isto dobar postotak rada. :)
 
rx 470 4gb na kp
 
Pa da, hteo bih uzeti verovatno u emmiju ili tu negde kod nas, čisto zbog garancije i toga. RX 470 je ~25 000 gde god sam gledao. To mi je baš iznad budžeta koji sam hteo odvojiti za grafičku.
 
Pogledaj po oglasima na susendom forumu i ovom i na KP da li ima neka RX470/RX480 u garanciji..Na KP imas za 24k Nitro+ RX470.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ako postoji opcija za kupovinu na KP, za njegovo napajanje, ujedno i budzef, 1050ti sa dva ventilatora i 6-pincem za 150-160e je najbolja kupovina.

Ako uzima 470, nek uzme neku sa 6-pin konektorom. Xfx RS bi mu bila idealna kupovina, 6-pin konektor, dobra izvedba, tiha i hladna.

Za njegovu rezoluciju, napajanje i budzet 470 je prekoubistvo.
Pogotovo sto koristi FX, koji da bi ispratio 470 mora da se klokuje i onda trosi preko 100W, 120W lagano..
 
Poslednja izmena:
Dobar je izbor, samo je 22.500 dinara u svakom smislu previse za tu kartu.. katastrofa cena.
 
Ja sam, uz "debelo klokovan fx 6300", osetio bottleneck sa RX 470 u silent biosu gde je takt 1.206MHz. Morao da vratim kartu u gaming bios, 1.260MHz.

Ni manje ni vise nego bottleneck u GTA V.
Ne u gradu kad su pune ulice, naravno, tu pate i jaci procesori od FX 6300.

Mislio sam da necu doziveti da u bilo kom trenutku GPU ogranicava fps u mojoj konfi, a ne CPU :D
Slazem se sa rammadis-om, ako je FX 6300 na stock, nista dalje od 1050ti.
 
Poslednja izmena:
Za mesec-dva ću kupiti tako da se nadam da će doći do 20 hiljada cena haha. :D

Nisam klokovao procesor, sa trenutnom konfiguracijom nije bilo potrebe. Kad nešto rendujem, konvertujem, i radim malo zahtevnije stvari, ne pređe 50% rada, dok GTA kad igram bude oko 16% procesor uvek uz neke standardne programe uključene.

Ivane, znači onda nikako RX 470 uz ovaj procesor ne preporučuješ.

Skeptičan sam malo za kupovinu preko KP, nekako mi je sigurnije na emmiju, preko njih sam napajanje i ram uzimao, kao i UPS, a i provereni su. Na KP uvek tripujem kad trebam davati veće pare na nešto, te garancije i to sve, ne važi mi baš. A za polovno sam takođe skeptičan, zašto bi neko prodavao nešto, ili mu ne treba više ili nešto ne radi kako treba pa prodaje, znači tu me uvek kopka oko polovnih stvari.

Razlika u ceni na emmiju i KP od 1050ti je ~1000-2000 i onda da li da rizikujem nešto zbog toga...
 
Razlika u ceni je oko 32e za taj model koji je 22.500 u emmi-ju. Nebitno.

Ako planiras da menjas monitor, posluzice te RX 470 dobro.
Da bi te RX 470 sluzila dobro, morao bi da klokujes/menjas procesor.
U svakom slucaju bi uz 470 bilo pozeljno zameniti napajanje.
Bockanje 470 i fx 6300 stock na to napajanje je diskutabilno, ono nije za to napravljeno, kamo li za overklok FX-a.

S druge strane, 470 je dosta bolja karta od 1050ti, a u domacim radnjama, iz nepoznatih razloga, placas dodatnu premiju na Nvidia karte, pa te dosta bolja karta izadje samo par hiljada vise.

Nemoguca situacija..
 
Za RX 470 bi bile potrebne promene na procesoru, kao i možda napajanja, a to mi se onda ne isplati na neki način. Dok bi 1050ti samo potrebna da priključi i bez problema. Zato je ipak 1050ti preovladala. Nadam se pojeftinjenju nekom kada budem naručivao.

Ono što sam želeo i što želim će mi 1050ti sigurno dobro izgurati i to više nego što sam možda čak i želeo. Samo kad već kupujem hteo sam onako nešto što će mi trajati pa najmanje eto 3 godine, barem koliko i garancija, hehe.

Hvala vam svima na predlozima. :)
 
Trajaće na tom monitoru vrv...Samo nikako vise od 19,20k za nju.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja se malo ubacujem, da ne otvaram temu, a vec sam pitao slicnu stvar. Ova 1050 je 150e, a xfx 470 je 200 kod fantazije. Znaci oko 30 i 50e jeftinije od emija. Nekako sve sto mi prelazi 200e me vec vuce ka 1060 ili 580. Meni je konacno crkla gtx570 hehe potvrdjeno u servisu ali ni oni nisu otkrili nikakav problem sa prednjim usb-ovima. Recimo pipnem nekad prednji deo kucista ili prodje macka i smrzne mi se sistem, mora reset. U pocetku je bas cesto smrzavalo i peckao elektricitet kada ubacim nesto u prednje usb-ove. Jedan kaze maticna, drugi kao uzemljenje (mada brat nema taj problem), negde sam procitao da mozda postoji los kontakt neceg sa kucistem... Nosio sam ga ranije i u gigatron servis i sve kao ok. U atomu su mi poiskljucivali neke portove na maticnoj, ali i dalje se smrzavao, sada u xelartu opet sve kao ok. Izgleda mora kod mene da se menja deo po deo dok ne otkrijem sta mu tacno fali, al digo sam ruke.


Zato sam i izbegavao da uzmem bolju grafu, hteo sam sve da promenim, kuciste, maticnu, napajanje. Ali sada mi nekako svejedno, da mu ubacim samo grafu od 150-200e sa kp umesto da prsnem 650e pa kad crkne jos nesto onda da menjam sve. Izgleda da je ovaj xfx 470 best buy za sada.


Edit: Ove 470 vise nema, samo 570 koji je oko 215e. Znaci opet prebacujem 200 heh
 
Poslednja izmena:
Hvala, uzeo sam ipak onu pulse za 213eur. O njoj sam iscitao review, ok je. Nekako je 570 4gb na klackalici, ok trenutno, losa kao investicija. Al posto ne menjam nista ostalo onda neka gura dok moze.
 
I ja ću malo da ukradem temu, izvinjavam se autoru. Zanima me koja grafička bi mogla na ovu konfu, a da nije na tankom koncu sa napajanjem? Mislim da su ovo bitne stavke: LC600H v2.31, i5 6600, 16GB DDR4 Patriot Signature. Ovo napajanje ima dual rail 12V sa po 20A = 480W (jel to znači da radi na 40A?), a vidim da neki ljudi teraju dosta jake grafičke sa nekim single rail napajanjima na kojem je 40A.
 
U teoriji 40A, u praksi mislim da nije pametno opterećivati ga sa više od ~30-35A max na 12V. Nije to isto kao neko par puta skuplje napajanje koje je deklarisano na 40A na 12V.
Možeš da teraš RX470 na njemu, RX570 je već rizik, iako je cenovno primamljivija.
 
Aha hvala, a RX480 XFX GTR? Ili neka 1060 ako već manje troši? Ali nekako mi tih 6gb bode oči i 192bita takođe, pošto hoću na duže vreme da kupim grafičku.
 
Vrh Dno