Šta je novo?

Hardver Koju grafičku kupiti do 400€?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
910
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima,

U narednih mesec, dva (pre NG) planiram da uzmem neku grafičku - budžet od 300~400e. Šta mi predlažete, da li se očekuje eventalno neki pad ili skok cena?

Konfiguracija je:
AMD Ryzen 5 3600XT
Asus TUF Gaming B550M-Plus
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 4GB GDDR5

Ovaj Sapphire mi radi lepo u 99% igara koje igram u FHD-u, mada bih voleo svakako da uzmem nešto jače eventualno za 1440p (medium details). Da li bi RX6600XT ili 6650XT radili posao? Kako je u nVidia taboru?

P.S. Prebaciti post u "Šta da kupim" podforum, izvinjavam se greškom postavih ovde.
 
kako mi da znamo sta ce moci da se kupi za dva meseca :) moze neko da kaze sta sada da se kupi za taj novac.
 
Za početak budžet stavi na maks vrednost (400e). Onda čekaj poslednji trenutak da kupiš grafičku tj. sredina decembra.
Za očekivati je da ćeš moći da kupiš solidnu grafičku za 400e. Problem je što ti niko ne može sad reći šta će to tačno biti pošto se čeka razvoj situacija sa prestankom rudarenja ETH i dolaskom nove generacije grafčkih.
 
Hvala svima na brzim i zabavnim odgovorima :) Ok dajte onda konkretan predlog šta može sada da se kupi za do 400 e a da valja. Da li može da se nađe rx6650xt ili eventualno rx6700? Da li je ekvivalent ovim grafama nvidia 3060ti?
 
eno u oglasu dole, asus rx6600 xt za 370eur :) sa garancijom

edit: ima i asrock ili xfx za 350. oglas malo ispod tog (samo bez garancije)
 
Mining ludilo je uzelo danak i trebaće neko vreme da se tržište ponovo reguliše. Ako gledaš oglase u Srbiji mislim da je retka situacija da naletiš na polovan nVidia GPU po pristojnoj ceni, čak iako je starija generacija u pitanju. AMD je trenutno racionalniji izbor, da ne kažem da su i cene novih kartica dostižne ukoliko ti je garancija od presudnog značaja. Novine koje se očekuju do kraja meseca na mining tržištu će svakako uticati na ponudu polovnih kartica ali mislim da će imati minoran uticaj na cene novih, barem u ovom segmentu koji je najzastupljeniji. Proizvođači su svesni da su kupci prihvatili visoke cene grafičkih karti i svakako će to koristiti, očekujem minimalnu korekciju cena novih kartica. U normalnim okolnostima bismo očekivali sniženje cena sa izlaskom nove generacije GPU ali nVidia je za ovu godinu najavila samo high-end GPU, koji će u prodaji činiti mali broj primeraka, dok mid-range ostavlja za narednu godinu.

Kako mi sada deluje najpametnije je sačekati mesec ili dva ako se uzima polovna kartica, ili sačekati narednu godinu (ko može i hoće) i uzeti novu generaciju.

Ovo što je panther_ naveo je bila odlična ponuda nekoliko komada referentne AMD 6700 XT iz riga ali je to planulo za par dana. Verovatno će dosta takvih ponuda biti u narednom periodu, samo treba biti strpljiv i odreagovati pravovremeno.
 
Ovo što je panther_ naveo je bila odlična ponuda nekoliko komada referentne AMD 6700 XT iz riga

Kakva odlična ponuda. Za taj novac može da se kupi nova.


Često ih ima i za 450€ Ima ljudi koji ih donose iz DE.
 
Imenjače, uvek postoji način da se prođe jeftinije. Ovde na forumu sam prvo otkrio Steam, sajtove za ključeve, Mađare i u poslednje vreme i Nemce.
 
Imenjače, uvek postoji način da se prođe jeftinije. Ovde na forumu sam prvo otkrio Steam, sajtove za ključeve, Mađare i u poslednje vreme i Nemce.
Nemci? (da nije ona priča sa prevozom)

200.gif
 
Ja sam uzeo RTX 3070 za 450e, domaca garancija jos godinu dana. Nisam više mogao da čekam da još padnu cene 😤.
 
Ja sam rqzmisljao o 3050 8gb al vidim nema nigde TI verzija. Pa sam odustao i rekoh daj onda RX6600 a nesto nisam ljubitelj Amd grafickih.
Naravno da nema nigde TI verzije da se kupi kad nije ni izašla za desktop. RX6600 je ekvivalent RTX 3060 tako da si uzeo mnogo bržu kartu od RTX3050 (25-30% brza)
 
Hvala svima na brzim i zabavnim odgovorima :) Ok dajte onda konkretan predlog šta može sada da se kupi za do 400 e a da valja. Da li može da se nađe rx6650xt ili eventualno rx6700? Da li je ekvivalent ovim grafama nvidia 3060ti?
Treba da ima 6700XT za te pare, pa naravno uzmi jaču ako možeš. 6650XT je malo slabija od 3060TI, ali opet i to varira od igre do igre. A 6700XT je jača.
 
eno u oglasima :)

6700XT za 420eur :)
 
Nazad
Vrh Dno