Šta je novo?

Koju 2x256 Memoriju kupiti

cvijovic

Čuven
Učlanjen(a)
22.01.2002
Poruke
195
Poena
619
Prvo sam hteo Corsair, a sada se troumim jos sa Kingstonom i Kingmaxsom.

moze li nekjo da me posavetuje

hvala
 
--

Definitivno KINGMAX.Da ti nije malo 2x256
 
Trebalo bi da napises za sta ti treba racunar, koju plocu imas (pretpostavljam N-force) i da li planiras da OC-ujes istu.

Pozdrav!
 
Bice do kraja nedelje TWIN MOS sa "cuvenim" Winbond BH-5 cipovima pa ako se malko strpis....ali sto rece Shone190....ostao si neprecizan u pogledu namene i nacina koriscenja.
 
2x256MB Kingston HyperX
 
HyperX DDR466 je skuplji od Kingmax-a DDR500 :)
 
Poslednja izmena:
misoa je napisao(la):
HyperX DDR466 je skuplji od Kingmax-a DDR500 :)
a pri tome i losiji!
Ko se iole razume sacekace BH5 "posiljku" ;)
 
HyperX DDR533 je brzi od Kingmax-a DDR500 :) :)
 
illidan je napisao(la):
HyperX DDR533 je brzi od Kingmax-a DDR500 :) :)
Nije! pricas napamet! Taj Hper nece da se OC ni za nokat, a Kingmax veoma lepo radi na 550, pa sve sa 1T, sto je misao na imenica za taj Hyper
 
Imam MSI Nforce 2, Nvidia Quadro 4 NVS i bas fin primerak Athlona XP, ranije sam se malo zanimao za OC a sada samo hocu da imam brzu i stabilnu memoriju. a budzet je naravno i nazalost ogranicen, 6500 din u vr' glave za oba chipa, tu mi se uklapa taj corsair, ali nije mi bas neka frka da dodam 500 din ili tako nesto. neznam koliko moze da kosta TWIN MOS koji mi je preporucio Kakaroth. Inace komp uglavnom koristim za 3DS Max, Lightwave .... a sad hocu da zamenim postojeci 1 chip od 512 Kingstone , jer imam neke komponente pa hocu da napravim jos jedan komp.

jel moze neko da mi pojasni one oznake za memoriju, 2-3-3-4 ili tak onesto, pa onda ono RAS to CAS delay i ja mislim da ima jos nesto...

Hvala

Pozdrav
 
E' ljudi vi se ovde prepirete, a covek nije ni rekao za sta mu treba memorija :) Sto se mene tice, PQI je zakon, ali ako ce da OC-uje onda neka daje lovu za skuplje module. Naravno sacekao bih coveka da odgovori da li ce da drzi default setovanja ili da se baci na zesci OC.
Pozdrav!
 
Preduhitrio te je :)

Pazi, ako neces da se bavis ekstremnijim OC-om, uzmi taj Cors. 2.5-3-3-8 je skroz OK, memorija je ultra-stabilna i kompatibilna, a kad treba, moze i da se potera... Imao sam jednu 512-ku koja je isla na 2.5-3-3-8 na 240Mhz (na A64 doduse, ali na 1T) sa minimalnim povecanjem voltaze...

Definitivno best-buy.

Pozdrav!
 
Nedjo je napisao(la):
Nije! pricas napamet! Taj Hper nece da se OC ni za nokat, a Kingmax veoma lepo radi na 550, pa sve sa 1T, sto je misao na imenica za taj Hyper
Ja sam overclockovao na 466, ali mi procesor postaje jako vruc (BOX cooler), ali radi stabilno. Kada nabavim bolje hladjenje probacu i vise.
 
Vule je napisao(la):
Preduhitrio te je :)

Pazi, ako neces da se bavis ekstremnijim OC-om, uzmi taj Cors. 2.5-3-3-8 je skroz OK, memorija je ultra-stabilna i kompatibilna, a kad treba, moze i da se potera... Imao sam jednu 512-ku koja je isla na 2.5-3-3-8 na 240Mhz (na A64 doduse, ali na 1T) sa minimalnim povecanjem voltaze...

Definitivno best-buy.

Pozdrav!

Ma da, ne bih nesto da overklokujem, jos samo fali da nesto ode u ....
skoro sam i uzem neki UPS da ne razmisljam, skoro sam i zeznuo neki HDD, lopov nije bio u redu, faze bile spojene, i nesto cackao oko kompa a noga mi dodirivala radijator i opali me struja ustvari napon :) i ja multimetrom izmerio cirka 200 V. katastrofa

Znaci jos samo ako neko moze da pojasni ta setovanja i te ras cas zezancije delayi i kombinacije 2.5-3-3-8

Poz
 
Lakse ti je da odes na "search", nego da cekas da se neko nakani da pise opsirnije o tome po 100-ti put.

Pozdrav!
 
A jel moze neko da kaze nesto vise o toj twinmos memoriji.Koliko ce doci i na kojoj ce biti brzini.I zar nisu BH5 cipovi prestali jos odavno da se prave.I na kraju koliko ce da kosta sve to :D
 
Nazad
Vrh Dno