Šta je novo?

Kojntelekt

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To nije provereno, sad postoji dnevni limit za povlacenje, koji se uvecava svaki dan za 0.02-0.05e, tako da za 10 dana koliko traje demo mozes povuci 0.5e po nalogu, ako sam ja dobro razumeo rusa..

Pa ovde je neko napisao da je tako uradio, ne mogu da se setim tacno ko, mislim da je nemirko.
To i jeste poenta svega. Ako to nije tacno i provereno ne treba se dzaba mlatiti sa ovim.

EDIT:
Evo nasao sam, nemirkosd je to napisao.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?341139-Kojntelekt&p=4123989&viewfull=1#post4123989
 
Poslednja izmena:
Pa ovde je neko napisao da je tako uradio, ne mogu da se setim tacno ko, mislim da je nemirko.
To i jeste poenta svega. Ako to nije tacno i provereno ne treba se dzaba mlatiti sa ovim.

Pa mozda je radilo ranije. Ja nisam uplatio demo pa ne znam, pisem ono sto sam procitao po forumima.. a jedini nacin je da se proba
 
Ako sam ja dobro shvatio clana @nemirko dnevni limit se uvecava za onoliko koliko zaradis predhodni dan, vidit cemo i to dok uzmemo demo iz live balanca.
Ovo za VM problem je mora se imati dosta memorije da se guraju 3 VM, dok bi se 4 nalog pokretao normalno sa racunara/sistema na kome je grafika.
Dosta komplikovano, ali isplatilo bi se sve ako ne bude neki novi pravila...
Za to da se dnevni limit uvecava po 0.05 kakve bi onda logike bilo uzimat demo?
Za 10 dana istekne demo zaradis 0.5€ i ne mozes vise povuc... vidit cemo i to dok uzmemo demo.
 
edit: zaboravih.. ne treba ti 4 cgminera, pokrenes jedan sa --load-balance

Ako svaka instanca VM-a kopa na jednom nalogu onda ti netreba --load-balance, ali kako ja rezonujem u VM nema GPU kopanja već svo GPU kopanje (na sva 4 naloga) ide iz normalnog win-a sa --load-balance a VM služi samo da onaj njihov miner aminuje hashrate koji pravi GPU, ili možda negde grešim?

U svakom slučaju staviću večeras 8gb ram na jedan rig pa ćemo da vidimo imam tu 2x280x ako je zarada ~0,5e dnevno po nalogu u trajanju od 10 dana to uopšte nije loše, samo što prvo treba 10 dana da kopam da nakopam za demo....
 
Za to da se dnevni limit uvecava po 0.05 kakve bi onda logike bilo uzimat demo?
Za 10 dana istekne demo zaradis 0.5€ i ne mozes vise povuc... vidit cemo i to dok uzmemo demo.

Tako je napisao rus.. ali pravo pitanje je da li se limit brise posle podizanja ili ne..
ako se ne brise, onda mozda mozes uplatiti ponovo demo i nastaviti da podizes 0.5e dnevno dok se ne uveca do 1e?? itd.. mada to je vec daleko, ko zna sta ce biti do tad..
Ja cu ionako paliti kartu zbog grejanja, pa ako doguram do 15e uplaticu demo, ako ne nema veze :)
 
Ako svaka instanca VM-a kopa na jednom nalogu onda ti netreba --load-balance, ali kako ja rezonujem u VM nema GPU kopanja već svo GPU kopanje (na sva 4 naloga) ide iz normalnog win-a sa --load-balance a VM služi samo da onaj njihov miner aminuje hashrate koji pravi GPU, ili možda negde grešim?

Tako je. Ne kopa VM, nego cgminer u hostu.. on baca sherove na VM tj. njihov program.. a load-balance ti treba da bi ih rasporedio sherove na VM ravnomerno..
 
Dok mi iskopamo 15€ po nalogu oni ce naci neki nacin da promjene pravila igre...ali eto svakako nek radi pa ako ista zaradi dobro i jeste ako ne nikome nista.

90% ljudi nece znati podesiti da jedna grafika kopa na 4 naloga, druga stvar treba jak komp sa dosta rama da podrzi 3VM i logicno windows u kome ce raditi CGminer...dosta dosta komplikovano.
 
Poslednja izmena:
E ovako,

DA RAZJASNIMO VISE OVO JEDNOM ZA SVAGDA...

PRATIM SVE TE RUSE SVAKODNEVNO I DOBRO CITAM STA SVI PISU TAMO

DAKLE

To sto rusi pisu da se dnevni limit uvecava samo za 0.02-0.05 ev dnevno , to je za STARE NALOGE od pre 1 FEBRUARA 2015 Koji imaju jake ugovore starter pilot expert i sa kojih su oni vec dosta para podigli i koji se COINTELLECT-u vise "NE ISPLATE" zato ih i teraju da predju na nove naloge, sto i pise na njihovom sajtu

JA IMAM nalog koji je registrovan negde 10 februara. 2015 i zahvaljujuci mnogo affiliate korisnika uspeo sam da vrlo brzo dodjem do tih 15 ev i uplatim demo iz live balance-a par dana PRE nego sto je prestalo da radi ovo kopanje , onda kako su uveli dnevni limit za podizanje, meni se svakodnevno dodaje u taj limit onoliko koliko mi prethodni dan zaradi taj demo ugovor znaci nekih 1.3-1.7 ev.

Ako ne podignes taj dnevni limit danas sutra ti se taj dnevni limit uveca za onoliko koliko si jos taj jedan prethodni dan zaradio znaci recimo 1.3+1.4=2.7 ev i tako svaki dan.

Kada bih podigao danas tih 2.7 ev imao bih dnevni limit 0 a sutra bih vec imao dnevni limit jos recimo 1.4 ev od prethodnog dana....

JEL OVO SADA SVIMA JASNO?

1234.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma ja rusi kopaju procesorima pa im se slabo uvecava :p
Nego kako ovo rjesiti da se puste 4 naloga sa jedne karte ne ide mi nikako :(
 
nego ovaj.. jel vama radi sajt?

edit: radi, samo malo zeza
 
Poslednja izmena:
Moze i XP virtuelna masina (probao sa dodeljenih 384MB RAM, radi). Ako se koristi 2.1.3 verzija u virtuelnoj masini, ugasi se program posle par minuta. Prvo izadje obavestenje da je zabranjeno koristiti eksterne programe. Sa 2.1.1 radi, ali stalno upozorava da se skine nova verzija (i u samoj virtuelnoj masini i na pool-u). Pitanje je koliko ce dugo moci da se kopa sa ovom starom verzijom, posto je ocigledno da su svesni da ponovo imaju propust.
 
Možda može sa verzijom sgminera iz foldera u okviru njihove aplikacije (sa 2.1.3) ? Skinuo da vidim o čemu se radi, i vidim ima folder sa sgminerom.
 
Moze i XP virtuelna masina (probao sa dodeljenih 384MB RAM, radi). Ako se koristi 2.1.3 verzija u virtuelnoj masini, ugasi se program posle par minuta. Prvo izadje obavestenje da je zabranjeno koristiti eksterne programe. Sa 2.1.1 radi, ali stalno upozorava da se skine nova verzija (i u samoj virtuelnoj masini i na pool-u). Pitanje je koliko ce dugo moci da se kopa sa ovom starom verzijom, posto je ocigledno da su svesni da ponovo imaju propust.

Ne mogu na Xp virtualnoj masini da instaliram ovaj njihov coinminer 2.1.1, koliko sam shvatio svaka virtualna masina mora imati pokrenut njihov miner.
Ajde malo pomoci ne budite cicije :D
 
druze , nema vise ovde nista , samo se jos neki zavaravaju, pa vidis da oni nista ne postuju , kod njih je danas ovako sutra onako, pa ko ce sada da im da pare, trazi ih pola rusije (a kad ih nadje bice uzidani u neke zgrade), sad se samo moze cekati neki novi cointellect i to je to
 
Digao sam win7 na virtualnoj masini i moze se instalirati njihov miner i pokrenuti, dok na xp ne moze sad jel do mog xp-a ili ne znam.
 
Mozda ima veze to sto sam instalirao update-ovanu verziju Win XP, pisalo je nesto "SP3 Nov 2014".

Evo probam sad pa cu javiti ;)
Inace preko virtualnog Win-7 radi sve.
Jedan nalog kopa sa normalnog win7 a drugi sa virtuelne masine daju isto e sad da bi 4 naloga kopala po grafici treba imati 3VM a to trazi vise rama i vise prostora na disku, pa cu probat sa XP-om ako prodje javljam.
Hvala puno jos jednom ;)
 
Pustio danas 4 naloga na jedan rig sa 2x280x.
Win7 6gb ram, cely 1610, VMware tri virtuelne makine win7 sa 1gb ram, mrežna kartica mi je preko NAT (bridge mode se nešto neslaže sa mojim kućnim mikrotikom)...
Potrošnja memorije 4.3GB, hash je manji ~500Khs po kartici verovatno zbog labavog procesora za 3 virtuelne makine.
Na svakom nalogu piše da je zarada ~1,06e dnevno osim na jednom gde je 0.45e :( dal se nešto zabaknulo ili treba duže da čekam videću....
Sutra ću da pustim još 2 mašine sa po 8 naloga i svi referali idu na jedan da što pre nakopam 15e...

Ako hoće neko da pomaže da što pre nakopam 15e evo referala 5d0d5374

bat

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://127.0.0.1:8000 -u 003ea45d43b55f30 -p x -o stratum+tcp://192.168.100.129:8000 -u dca27deec3e1f2b4 -p x -o stratum+tcp://192.168.100.128:8000 -u 96652f80eb7be193 -p x -o stratum+tcp://192.168.100.132:8000 -u 9967ee7460054941 -p x --lookup-gap 2 -g 2 --intensity 13 --worksize 128 --thread-concurrency 8192 --load-balance -d 0,1

pause

znači za naloge stavlja se LAN adresa virtuelne mašine za kopanje osim kod prvog naloga gde ide localhost, neko je pomenuo da nije bitan user i pass pošto kopanje ide na cointellectov miner ali ja sam ipak ovako stavio...

miner koji omogućava kopanje cminer-a link: http://miningdoneright.com/files/miner/setup.2.1.1.exe
 
Sve je to lepo ali mene muce razni problemi.
Prvo, ako se pusti cgminer posle nekog vremena sve je vise i vise Accepteed untracked .... sherova a posle par sati baca samo untracked i zarada slaba.
Drugo, ako pustim kopanje sa sgminerom koji instalira njihov setup kopanje ide normalno i nema untracked sherove ali pada brzina vremenom i posle par sati padne na 71-75khs!?
Sve u svemu masina gde jedna 280x kopa sa 540khs na nalogu nakopa jedva 1e :(

Ima li jos neko ovakve probleme ili su ekskluzivno moji :)
 
Svuda isto
Ljudi shvatite da je kraj i da ne daju vise pare
Pa zar je to toliko tesko
 
Koji je tvoj problem covece?
Zasto moras da komentarises nesto sto te ne zanima?

Sto te briga sta drugi rade, prosto ne prati temu i gotovo.

Ponavljas se i dosadan si.
 
Sta je tvoj problem?
Sve smo probali i ti si sam dosao do istog zakljucka da i pored svega posle odredjenog vremena miner daje sve manje i neisravni serovi i sta je to, sta zelis da ti kazem bice popravice oni to , evo samo sto nisu, idemo dalje, uzeli smo lepe pare i to je to,jer sada "daju" pare samo na nalozima od pre dve nedelje i to je pitanje dokle i kada ce i ako ce reci ne vazi za stare naloge od 18 februara, ali oni od 15 i 13 rade i dalje i ajde malo procitajte i osrale forume , na italijanskom lepo kazu da su svasta probali i sve se svodi na to dajtennamnopet pare, ali necu vise da ti kvarim zadovoljstvo
 
Meni i onako nekoliko kartica radi cisto radi grejanja i zasto da se ne igram malo kad imam vremena?
Kada kopam bilo sta da bi kartice radile ne pokrije ni petinu struje pa mi je svejedno da li ce biti vajde od ovog ili nece.

Da li ce biti neke vajde videcemo. Ako bude super, ako ne bude opet super jer se lepo vec zaradilo na njima.

A ti ako neces, ne verujes, nemas vise zivaca ili nesto deveto prosto ostavi druge da rade sta hoce a ti lepo ne posecuj temu i svima dobro.

Sto uopste pratis bilo kakve forume i pokusavas razne stvari kada si ubedjen da je gotovo?
Prosto zaboravi ovo i svim ce biti lepo.
 
Ja sam pokrenuo 3VM sa jednog racunara znaci ukupno jedna R9 280X goni 4 naloga (jedan na glavnom win-u i 3 na VM) za 2h nisam primjetio da pada brzina zarada je kao i ranije, praticu pa cu javiti.
Uglavnom radi kopanje jedna karta goni 4 naloga, e sad jeste da dosta treba zivaca da se sve podesi.
Instalirao sam winXP na 3VM i zauzece procesora je oko 50% dok zauzece rama je 3GB (ukupno imam 4GB na ovoj masini).
Nalozi su kreirani posle 10.feb. imam od ranije na njima oko8€ pa sam nastavio tu kopanje da stignem pre do 15€ da uzmem demo.
Ali ako je istina ovo sto pheonix kaze da ne isplacuju te starije naloge, onda vjerovatno dzaba trud, ako oni svako 10 dana pomjeraju granice koje naloge isplacuju onda ne mozes nakopat za demo-a :(
 
Evo ja sam se malo igrao sa cron-om za windows.

Skinuo sam Z-Cron koji je freeware za kucnu upotrebu i ekstremno prost.
Namestio sam da svakih pola sata resetuje miner i to je to.
Meni je sgminer znao da traje i po par sati i onda pad brzine. Ovako reset svakih pola sata i nema da mislim o tome.

Ako ti se pojavi problem sa padom brzine kopanja instaliraj i resavas taj problem.

Kopas sa cgminer-om ili sgminer-om?

EDIT: Potrebno je samo u BAT fajl koji pokrece miner dodati liniju taskkill /IM sgminer.exe /F ispred linije koja pokrece miner.
 
Poslednja izmena:
Dzaba sto se resetuje miner meni zakuca VM to jes zauzme sve resurse cpu na 100% mem. na maximnum i onda se sve skrha.
Ima li neko da je uzeo demo iz live balanca zadnja 2/3 dana dali se demo otplacuje mogu li se povuci doge?
 
Ja sam pokrenuo 3VM sa jednog racunara znaci ukupno jedna R9 280X goni 4 naloga (jedan na glavnom win-u i 3 na VM) za 2h nisam primjetio da pada brzina zarada je kao i ranije, praticu pa cu javiti.
Uglavnom radi kopanje jedna karta goni 4 naloga, e sad jeste da dosta treba zivaca da se sve podesi.
Instalirao sam winXP na 3VM i zauzece procesora je oko 50% dok zauzece rama je 3GB (ukupno imam 4GB na ovoj masini).
Nalozi su kreirani posle 10.feb. imam od ranije na njima oko8€ pa sam nastavio tu kopanje da stignem pre do 15€ da uzmem demo.
Ali ako je istina ovo sto pheonix kaze da ne isplacuju te starije naloge, onda vjerovatno dzaba trud, ako oni svako 10 dana pomjeraju granice koje naloge isplacuju onda ne mozes nakopat za demo-a :(

Ljudi ja se odavno igram sa vm zbog okruzenja koja pravim.
Tipa stavim na vm jedan server2012 + 4,5 masina-win7,win8,winxp,ubuntu i sl i sve radi super.
Medjutim sve ispod i5 i 8gb memorije razbija masinu.
Tek na i7 +12gb ram radi dobro masina sa pokrenute 4,5 instance.
Mozete vi da date 1gb memorije masini za svaku instancu ali ima ogroman overhead zbog hdd-a
.Kod mene 5vm=5hdd
pustim svaku instancu na posebnom hdd-u,inace zesce kocenje se desava.
Mislim da uopste nije vredno to vase zezanje,cointel dead!
 
Nisam se puno zezao sa Vm, ali definitvno za ovo trebaju jace masine od ovi sto rudari vecinom posjeduju, najcesce neki dual-core i 4gb rama tako su najcesce pravljene masine za rudarenje dok za ovo treba mnogo jak procesor i mnogo rama.
U pocetku radi sve super nekad sat nekad 2 i onda poludi zakuca sve.
 
Nisam se puno zezao sa Vm, ali definitvno za ovo trebaju jace masine od ovi sto rudari vecinom posjeduju, najcesce neki dual-core i 4gb rama tako su najcesce pravljene masine za rudarenje dok za ovo treba mnogo jak procesor i mnogo rama.
U pocetku radi sve super nekad sat nekad 2 i onda poludi zakuca sve.

na recimo i7-3770 i 16gb rama mozes da pokrenes i 7,8 VM i to radi ko sat.
Medjutim,kazem,tu je problem i overhead hdda.Zamisli ti kad recimo 5 windowsa krenu da pristupaju
i pisu/citaju po jednom hddu sta se desi.Tu mora da pucaju kernel greske.
Medjutim ssd umnogo poboljsava stvari.
PO meni i5 neki solidan i 8 gb rama i jedan ssd je dovoljan za to.
Ispod toga nezm.Ja na poslu na g1630 Intelu(Dual core) +6gb rama nisam uspeo vise od 2vm,
i to radi ko baba.
 
Mislim da nije do hardvera, miner im je bagovit da ne moze gore.
Ja eksperimentisem samo sa jednim minerom na racunaru, nista virtuelne masine, cist Win7 i drajveri 14.4.

Ako se koristi cgminer 3.7.2 njihov miner se ne zaglupi i ne uspori racunar ali cgminer pocne da baca 90% neispravne sherove.

Ako se korisi sgminer koji dolazi uz njihovu instalaciju onda vremenom njihov miner jede sve vise resursa i uspori masinu potpuno. To se vidi i pre nego sto se ulogujem preko TV jer se ceka poprilicno pri autorizaciji. Moje resetovanje sgminera nije nista promenilo tako da ta kombinacija ne valja.

Jutros sam opet pustio cgminer umesto sgimnera sa resetom cgminera na svakih pola sata i do sada radi bez problema vec 5-6 sati, zauzece procesora i dalje od 6-15% a sve ukupno trosi 1.05GB memorije. Najzad kopa kao treba i to se i vidi po statistici.

nenadubica, Mislim da gresis da su potrebni neki ultra brzi procesori i tolika kolicina ram memorije. Samo ne koristiti njihov sgminer nego terati cgminer sa cestim restartima. Ja nemam ni jedan racunar da sam instalirao vm na njega da bih probao da kopam na 2-3-4 naloga. Ako te ne mrzi probaj ovo sto sam napisao pajavi sta je bilo.
Ako mi ova kombinacija bude radila do sutra kako valja onda instaliram vm i kopam na vise naloga, ne nuzno na 4 jer ako radi stabilno na tri i to je potpuno ok.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno