Šta je novo?

kojim programom režete?

Kojim softverom spaljujete svoje diskove?

  • Alcohol 120%

    Glasovi: 46 10.9%
  • Nero 5

    Glasovi: 23 5.5%
  • Nero 6

    Glasovi: 369 87.6%
  • Easy CD Creator 4 / 5 / 6

    Glasovi: 9 2.1%
  • Easy Media Creator 7

    Glasovi: 9 2.1%
  • CloneCD / CloneDVD

    Glasovi: 30 7.1%
  • Ashampoo Recording Suite

    Glasovi: 4 1.0%
  • Stomp / Sonic RecordNOW

    Glasovi: 2 0.5%
  • CDRWin

    Glasovi: 3 0.7%
  • GNU command-line alate (mkisoft, cdrdao...)

    Glasovi: 3 0.7%
  • Mogućnosti ugrađene u Windows XP

    Glasovi: 6 1.4%
  • Nešto levo...

    Glasovi: 20 4.8%

  • Ukupno glasača
    421
Nero 6 ultra edition 6.3.1.15
 
Nemam iskustva sa rezanjem, a rezao bih sa harda na DVD (filmovi i sl.)
Kako da podesim
Ones vidi link
i Nero

BTW sta znaci Incremental ( Ones)? Jel' to isto sto i Multisession ( Nero)
 
Probajte plug in za TCM TCburner i mislim da ce vas oduseviti
 
Jel moze neko da objasni kako da se instalira ovaj plugin za TC,nigde ne vidima takvu opciju u Tc-u?
 
Noviji tc pita sam da li hoćeš da instaliraš plugin kad otvoriš zip ili rar fajl koji sadrži određeni plugin.
Ili na stari način: kopiraš sve fajlove iz tcburner093.rar u Program Files\Total Commander XP\Plugins\FS\TCBurner\ (Ostavi desni panel tc na Plugins\FS) i onda ideš na Configuration - Operation - FS-Plugins - Add.
 
Thunderdome je napisao(la):
Noviji tc pita sam da li hoćeš da instaliraš plugin kad otvoriš zip ili rar fajl koji sadrži određeni plugin.
Ili na stari način: kopiraš sve fajlove iz tcburner093.rar u Program Files\Total Commander XP\Plugins\FS\TCBurner\ (Ostavi desni panel tc na Plugins\FS) i onda ideš na Configuration - Operation - FS-Plugins - Add.

Uradio sam sve kao sto si rekao i plugins se regularno javlja tcburner,ali nemam pojma kako da narezem CD tj DVD.
Nijedna burn ikonica se nije pojavila,a u arhivi koju sam DL-ovao nema nikakvog uputstva?!
 
Otvori dropdown listu sa Alt+F1/F2 i "iskopiraj" fajlove za rezanje u foldere na virtuelnom uređaju.
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Otvori dropdown listu sa Alt+F1/F2 i "iskopiraj" fajlove za rezanje u foldere na virtuelnom uređaju.

To mi je prvo palo na pamet,ali nije mi se pojavio nijedan virtuleni uredjaj,sem Deamon toolsa koga imam vec odavno
 
Kalibra, dobices novu stavku u "Network Neighborhood"-u.
Stavka nosi naziv CD/DVD burner. Njenim otrvaranjem dobijas listu raspolozivih projekata.
U odgovarajuci projekat iskopiraj zeljeni sadrzaj sto ce inicirati pojavljivanjem "Burn media" ikone. Dvoklik na nju i narezivanje pocinje.
 
Hvala svima na pomoci,plugin mi se veoma svidja,tek sad vidim koliko je dobar TC,priprema CD-a mi traje duplo brze nego li u Neru.

Sasvim moguce da Nero sutnem u stranu,posto iovako ne koristim ni 10% progamcica koji dolaze uz njega
 
Da li neko zna gde u ONES mogu da pronadjem opciju da napravi "New Folder" na disku na kome hocu da narezem stvari? Da li postoji ta opcija da se napravi folder da bude samo na CD ili DVD a da ne bude HDD, nero i ostali imaju tu opciju.
Ova opcija mi je jako zgodna radi sortiranja fajlova.
Pozdrav!
 
florentiu je napisao(la):
Da li neko zna gde u ONES mogu da pronadjem opciju da napravi "New Folder" na disku na kome hocu da narezem stvari? Da li postoji ta opcija da se napravi folder da bude samo na CD ili DVD a da ne bude HDD, nero i ostali imaju tu opciju.
Ova opcija mi je jako zgodna radi sortiranja fajlova.
Pozdrav!

Ones nema sortiranje na taj nachin, ali to cesh najlakshe uraditi na sledeci nachin.
Ubacish fajlove i foldere koje hocesh da narezesh u ones, te ih sve selektujesh (mozesh i da selektujesh odredjenu grupu foldera i li fajlova drzeci ctrl), te dok su selektovani starujesh opciju "reparent", sa substitute cesh zameniti celo stablo direktorijuma, tako da ce ti ostati samo uneti, sa add dodajesh direktorijumsku grupe ispred default-ne, tako da ce svi direktorijumi u toj grupi zadrzati svoje podgrupe, ostale opcije u reparent ti necu objashnjavati zato shto su ochigledne.

Pozdrav
 
Calibra 4WD je napisao(la):
Hvala svima na pomoci,plugin mi se veoma svidja,tek sad vidim koliko je dobar TC,priprema CD-a mi traje duplo brze nego li u Neru.

Sasvim moguce da Nero sutnem u stranu,posto iovako ne koristim ni 10% progamcica koji dolaze uz njega

Ja sam nero vec shutnuo .. ali .. kako se radi ContinueMultisession Disk na TC-u .. ??

I .. da li je bezbedno raditi multisessio DVD .. desio mi se jednom da kad sam drugi put narezao, da to nije bilo chitljivo .. pa reko, da l je to jednom u 1000 .. ili 1000 u 1 :d

:wave:
 
Kako u ONES da uradim Continue Multisession disk.
Pisalo je da je CD appendable ali posle snimanja druge sesije prva je nestala.
Gde gresim :)
 
florentiu je napisao(la):
Kako u ONES da uradim Continue Multisession disk.
Pisalo je da je CD appendable ali posle snimanja druge sesije prva je nestala.
Gde gresim :)

Kad otvoris prozor za dodavanje materijala moras da stikliras opciju "Link data already on the disc, if any". Nalazi se odmah pored polja za upis imena. Ako to ne stikliras on ce narezati novu sesiju ali samo ce ona biti citljiva. Npr ako si imao 2 gb, pa dodao jos 1.5 gb disk ce ti se prijavljivati kao 3.5gb ali ce samo sesija od 1.5gb biti citljiva

Inace multisesija radi savrseno. Kod rezanja podataka nema problema i na kompu to radi perfektno. Jedino je fora sa stand-alone dvd/divx plejerima koji najcesce citaju samo prvu sesiju. Ali ako se to i ispostavi kao problem sve se to lagodno otklanja uz pomoc blagorodnih RW diskova
 
Probao sam TC plugin, super je, kad narezem neki dvd pusticu skenove da vidim kakav je kvalitet.
 
Geek_master je napisao(la):
Probao sam TC plugin, super je, kad narezem neki dvd pusticu skenove da vidim kakav je kvalitet.
E odlično, onda nam javi. Baš me interesuje.

Inače još nisam probao narezivati sa ovim pluginom, kako stvari stoje sa opcijama, izborom brzina i ostalo?
 
@lucky2001
@filipenko
Hvala na odgovorima!
good.gif
 
Nazad
Vrh Dno