Šta je novo?

Koji Wi-Fi adapter?

nenad88

Cenjen
Učlanjen(a)
13.01.2014
Poruke
652
Poena
169
Treba mi wifi adapter, po mogucnosti sa onim mountom na ekran laptopa ali ne mora, da je sto jaci, kupio bi net sa sprata kuce. Gledao sam i ne mogu nigde naci Ovislink 1700usb a najvise je hvale, cini mi se da u HR moze da se uzme i to bih morao da se iscimam da uzmem a ima i opcija da se uzme alfa. Kakva su vam iskustva sa alfama, ja sam se informisao dok sam bio mladji i u pentesting vodama dok me je to interesovalo istrazivao o alfama i 036h i 036nha kolko mi se cini imaju najbolje cipove. Trenutno me apsolutno ne interesuje ta namena tih kartica nego me interesuje da na laptopu bude extra signal i protok i da moze i da se igraju pucacine i online igre preko wifi. Imam 7200nd i smorila me je malo i oduvek sam hteo neku alfu da vidim kako radi. Da li neko ovde koristi za svakodnevnu upotrebu neku alfu i koja je najbolja a dolaze u obzir i drugi proizvodjaci kartica?
 
Sto se tice iskustva(mojih kupaca)Alfa awus036H ima isti prijem kao Ovislink 1700 i koriste isti cip.
Moj kupac iz Zrenjanina pozajmio Ovislink 1700 od druga a od mene kupio Alfu awus036NH.
Po njemu Ovislink je imao bolji prijem na daljinu dok Alfa NH na blize.
To poredjenje je potpuno isto kada uporedim H i NH model.
Jedan moj kupac iz Kg je bio odusevljen sa Alfa awus036NHV.
Posedovao je Tp link 7200nd i 722nc.
Moja preporuka bi bila Alfa-NHV ili Alfa-H.
Mozda blaga prednost za Alfu-NHV :)
 
Nazad
Vrh Dno