Šta je novo?

Koji usisivac odabrati?

Ikacc.c

Zapažen
Učlanjen(a)
07.02.2022
Poruke
9
Poena
21
Pozz drustvo. Hteo sam da uzmem neki usisivac za stan. Razmisljam izmedju vox, vivax ili beko, to je nesto do 8.000 dinara a da ima 2000 ili vise wati. Gledam i koliko ima wati. Ovi su svi preko 2000 wati, cuo sam da sve ispod 2000 nije dobro, da li je to istina? Ja sam nasao ova dva
1. Vox http://www.megatronshop.com/artikal...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

2. Beko https://www.bshop.co.rs/rs/Usisivac...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

Ako vi neki preporucujete, pustite link. I da, nista na vodu i posudu, samo kesa. 😊
 
Sa kesom,ispred nje ciklon,moze da se koristi i bez njega.
Inace gleda se usisna snaga a kod ovog je 320w.

Pogledajte prilog 337189

Ovo je 1.600 wati. Onaj prvo sto sam stavio je 2400 i ima 400 usisnu snagu. Ovaj je slabiji od ona 2 zar ne? Ne bih nista od 1.600w.
 
Pozz drustvo. Hteo sam da uzmem neki usisivac za stan. Razmisljam izmedju vox, vivax ili beko, to je nesto do 8.000 dinara a da ima 2000 ili vise wati. Gledam i koliko ima wati. Ovi su svi preko 2000 wati, cuo sam da sve ispod 2000 nije dobro, da li je to istina? Ja sam nasao ova dva
1. Vox http://www.megatronshop.com/artikal...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

2. Beko https://www.bshop.co.rs/rs/Usisivac...k&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_2_pp

Ako vi neki preporucujete, pustite link. I da, nista na vodu i posudu, samo kesa. 😊
Koliko max bi izdvojio ?
 
Sa kesom,ispred nje ciklon,moze da se koristi i bez njega.
Inace gleda se usisna snaga a kod ovog je 320w.



Ovaj imam 10 godina, dobar je iako je Samsung. Istina, nemam tepihe, pa bi mi svaki zavrsavao posao.
 
Imam (imao sam) usisivac od 2200W sa usisnom snagom oko 400W i radio je on dobro dok moji nogom pritiskajuci pali/gasi dugme nisu polomili elektronsku plocu na kojoj lezi prekidac i od tada je uvek radio na tih maximalnih 2200W.
E, problem je bio kad ga ukljucim u neke uticnice pa automatski osigurac za njih ispadne jer povuce struje previse za moj(e) osigurac(e)...
Samsung usisivaci sa ciklon filterom na cevki usisovaca su odlicni bili oni stari, model od 1600W i od 1800W, oni sa malo zaobljenijim telom, vise jajastijim.
Samo nemoj njih paliti i gasiti nogom, barem ne jako da pritisces, da ne polomis elektronsku plocu kao i ja na svom istom ali od 2200W i zlatno zute boje.
Ovi novi modeli su svi sa malo snage, neki EU propisi i proveri kolika ima je usisna snaga a zanemari potrosnju, samo na snagu usisavanja obrati paznju i da imaju ciklon filter.
Snajka jos uvek ima taj stari Samsungov usisivac od 1600W sa ciklon filterom na cevki i NE DA GA NIKOME, radi ko zmaj.
 
Taj Samsung je izuzetno popularan i dobro se pokazao,ja imam Beko sa posudom 1550w,usisna 300w,sasvim ok.
 
Samsung, Gorenje, Lg... ili su crkavali ili nisu dobro usisavali i na kraju već par godina Karcher wd3, malo je reći da je savršen. Usisava vrhunski, ima opciju i da duva, kesa velika 17l (original oko 1500 din 5 komada). Svi beže od njega kad vide veličinu i oblik ali u praksi to uopšte nije problem. Ne poznajem nikoga ko je zažalio kad ga je kupio.
 
Isto iskustvo sa Wd3, ovo gore su igračke. Imaš čak i filcane kese koje su iste kao za wd4. Bolje su od original papirnih. Traju dosta dugo. Jedino što sam ja imao problem posle 5 godina korišćenja je da je žena od povlačenja za Kabel isti oštetila. Sve dugo samo reci hvale. Ove male kupuješ na 3 godine, a Kärcher jednom u 10 😉. Imaš na YouTube recenzije. Kažu može i vodu da usisava, ali nismo imao potrebe za tim. I da ima samo 1000w, a usisava kao da ima 2kw 😉. Eto malo da se i uštedi.
 
Potvrđujem da je dobar ali pošto ipak nema HEPA filter ne treba ga dizati u nebesa. Ipak je to radionički a ne kućni usisivač.
 
A i vi ga preterate, ne trazim tenk vec prckalicu od usisivaca za 60e koji cu koristiti 1 u 2 nedelje. Imao isti taj usisivac u firmi, usisavao sedista od kombi vozila, crko posle 4 meseca.
 
DIMENZIJE usisivaca su sledeće:
Vox 380 x 290 x 535 (sa tvog prvog linka)
Wd3 388 x 340 x 503

WD3 je dakle širi 5cm ali i niži 2cm ako se Vox stavi u uspravan položaj. Iz ovoga sledi da tvoje poredjenje tenk vs prskalica nema smisla, nažalost.

CENA cena Vox sa linka 6990,00 dinara a WD3 se često moze na akcijama kupiti za 9.990 dinara. Cena jeste viša za 3000,00 dinara ali vredi svaki dinar jer dobiješ usisivač koji stvarno radi ono za sta je namenjen a to je usisavanje. Dakle iako 3k din skuplji Wd je ipak bolja kupovina
. Za tu razliku u ceni dobijaš mogućnost i duvanja pored usisavanja

KVALITET usisivača je na na strani Karchera u odnosu na kineski noname rebrenidiran u Vox. Taj wd3 u firmi što spominješ da je crkao za 4 meseca je diskutabilno da li je crkao od korisničke greške (lose namontiranili pocepan sigurnosni filter mi padaju odmah na pamet) ili je bio feleričan primerak koji je svakako posle 4 meseca u garanciji.

RADIONIČKI USISIVAČ je onaj koji usisava radionicu a kućni onaj kojim usisavam kuću. Meni je bitno samo da je usisano pa neka pise i da je karikiram svemirski usisivač. Da li se kućnim usisivačem može usisati auto ili moramo imati automobilski usisivač?

Morao sam ovo sve da obrazlozim detaljno zbog ljudi koji ce naći nekad ovu temu putem pretrage.

Izvini sto ti predlažemo bolju opciju, uživaj u novom Vox usisivaču i nek te dugo sluzi. Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Imaš čak i filcane kese koje su iste kao za wd4. Bolje su od original papirnih. Traju dosta dugo.

Gde ima filcane kese za WD3? Jel to neke zamenske?
Originalne su isključivo papirne? Jel?
 
Gde ima filcane kese za WD3? Jel to neke zamenske?
Originalne su isključivo papirne? Jel?
Ima u ovlašćenoj Kärcher prodavnici na putu Pančevo- Beograd. Jeste zameske su, ali sam se lično uverio da su identične kao original za WD4.
 
Meni u Karsher prodavnici u NS rekli da nemaju filcane za WD3 🤔

Papirne mi se desilo da se pocepaju kada sam skupljao šut posle štemanja i težih radova.
Mislim, ja sam kriv, malo sam ga pretvarao. Stane u njega 15ak kg šuta.
 
Meni u Karsher prodavnici u NS rekli da nemaju filcane za WD3 🤔

Papirne mi se desilo da se pocepaju kada sam skupljao šut posle štemanja i težih radova.
Mislim, ja sam kriv, malo sam ga pretvarao. Stane u njega 15ak kg šuta.
Nisu original, original nema za wd3. Koliko sam ih razumeo pravila je neka naša firma te zameske, ali zaštita su bila 1/1 iste kao za wd4. Ja sam odmah počeo te da kupujem, jer su mi oni preporučili. Sada kada razmilim kupovao sam i wobi Hausu kada mi Kärcher prodavnica nije bila usput za neki veći model samo je bilo bitno da je ulaz za kačenje kese isti. I to je isto radilo dobro.
 
Sa kesom,ispred nje ciklon,moze da se koristi i bez njega.
Inace gleda se usisna snaga a kod ovog je 320w.

Pogledajte prilog 337189

Godinama imam ovaj model. Odlicno se pokazao.
 
Porucih za 8k wd3, trenutno na popustu za web kupovinu, okov.
 
Prosle nedelje stigao Karcher T7/1 classic, okruglo 16000, ovde u Nisu u ovlascenoj radnji otisao na 20000.
Gde naci kese pojedinacno?
Videh prodaju se na 5 i 10 komada, u ovlascenom u Gigatronu..., neke online prodavnice prodaju na komad do 200 din
 
Potvrđujem da je dobar ali pošto ipak nema HEPA filter ne treba ga dizati u nebesa. Ipak je to radionički a ne kućni usisivač.
Kod mene preciscivac vazduha ne reaguje u toku/nakon usisavanja sa WD4, sto znaci da se opasna prasina od PM2.5 cestica ne dize usisavanjem.

Doduse, kuca je nepusacka i robot sa HEPA filterom prolazi redovno, moguce da je do toga.
 
Kod mene preciscivac vazduha ne reaguje u toku/nakon usisavanja sa WD4, sto znaci da se opasna prasina od PM2.5 cestica ne dize usisavanjem.

Doduse, kuca je nepusacka i robot sa HEPA filterom prolazi redovno, moguce da je do toga.
Nema ni kod mene da reaguje, u sutini on nije ni reagovao i kada sam usisavao sa Obod Cacak onaj od 700W
 
Prosle nedelje stigao Karcher T7/1 classic, okruglo 16000, ovde u Nisu u ovlascenoj radnji otisao na 20000.
Gde naci kese pojedinacno?
Videh prodaju se na 5 i 10 komada, u ovlascenom u Gigatronu..., neke online prodavnice prodaju na komad do 200 din
Imam isti model kupljen pre nekih 2-3 godine....nabavljam ih pojedinacno kod coveka koji se inace bavi proizvodnjom kesa za usisivace. Kupio sam vise komada pa nisam bio skoro ali posl put su cene bile 70din/papirna, 100din/filcana a po zelji pravi i platnene trajne (koje se po potrebi prazne i ponovo vrate u usisivac) kese za 500din. Cene su naravno po komadu i na komad se kupuju. Problem je sto sam ja u Bg-u a mozda su i cene u medjuvremenu porasle....ili se raspitaj negde po kraju da li ima neko ko se ovim poslom bavi ili ako nailazis na ovu stranu potrazicu broj (ako ga nisam zagubio) pa kontaktiraj coveka te se dogovorite ukoliko budes zainteresovan.
 
Rece mi koleginica posto ona kupila tri komada da ima neki covek koji te platnene sije, cena 900.
Videcu da li ima jos negde neko da pravi.
 
ja imam onaj neki iz Top Shopa. opasno dobro skuplja prasinu,i to onu jako sitnu prasinu. nego nekako promeni zvuk minut nakon sto ga upalim. kao da se desi neka promena, al ne znam sta...
 
Kod mene preciscivac vazduha ne reaguje u toku/nakon usisavanja sa WD4, sto znaci da se opasna prasina od PM2.5 cestica ne dize usisavanjem.

Doduse, kuca je nepusacka i robot sa HEPA filterom prolazi redovno, moguce da je do toga.
Ne reaguje ni kod mene prečistač. Za svaki dan koristim štapni gorenje koji ima hepa filter a karcher jednom sedmično. Ali svakako nije zamišljen kao kućni usisivač iako sve završava bez problema.
 
ja imam onaj neki iz Top Shopa. opasno dobro skuplja prasinu,i to onu jako sitnu prasinu. nego nekako promeni zvuk minut nakon sto ga upalim. kao da se desi neka promena, al ne znam sta...
Bajo, cudi me da usisivac iz Top Shopa valja... Secam se pre xy godina moji kupili usisivac od njih, zvao se "Turbo Tigar" 🤣🤣🤣 Vece sr.... u zivotu ne videh, vratili ga odmah...
Nedavno kupih Bosch serije 4, motor Made in Germany, 10 godina garancije na isti... Za moje potrebe super usisivac, oko 14.000din...
 
Nazad
Vrh Dno