Šta je novo?

Koji usisivac odabrati?

Ništa, nisam dobio nikakve povratne informacije i odložio sam za neke toplije dane, a oni su eto stigli.
Ne znam, ovaj Bosch mi deluje svestranije i prikladnije za kućnu upotrebu i naginjem njemu, ali Karcher ima def. dobru podršku kod nas i sa hemijom i dodatnom opremom...
Uzeo sam ga ja. Prvi utisci
Vuče ko lud, odlično usisava a ona turbo četka je ekstra stvar za skupljanje dlaka.
Probao sam i "mokro čišćenje" i zadovoljan sam, s tim sa to ne menja ono pravo čišćenje tepiha s četkom i hiljadu litara vode, ali za neke manje fleke je odlično.
Loše strane
Malo je glomazan, mlaznica za vodu je "meh", radi posao ali očekivao sam više i malo su zakomplikovali menjanje delova (modova čišćenja).
 
Meni bi to dubinsko pranje bio glavni razlog da uzmem... ne toliko za tepihe, pre svega za mebl na nameštaju i sedišta...
Znači po tvom mišljenju nije adekvatna zamena za ono dubinsko pranje nameštaja rainbow-ima i sl. uređajima?
 
Nisam nikad radio dubinsko pranje tako da ne znam šta da ti kažem.
Mlaznica izbacuje vodu pod pritiskom na površinu u malim količinama a usisivač usisava solidno i tepih ostaje blago vlažan šo se osuši kroz sat vremena.

Ako ti je primarno dubinsko pranje, ja bi pre uzeo uređaj koji je samo za to. Mislim da je ovo više za neke površinske fleke.
 
Sutra ima happy hour u Xiaomi, usisivač G11 na popustu, vredi li kupiti ili ima nešto bolje za 300-400 EUR
 
Pa da, standardno, glavni deo tu je baterija, a za sada su bili stariji modeli kompatibilni a i imalo je da se nadje na kp samo baterija, kad oslabi, neminovno, za 2-3 god.
 
Cena nije nista spektakularno, za par hiljada vise ima u radnjama da se nadje.
 
Cao,

Planiram da uzmem Bosch BWD421POW

Mozes li mi reci kako ti se cini odrzavanje samog usisivaca? Pod tim filter za ciscenje, komora sa vodom i sl.?
 
Ima li neko iskustva sa ovim usisivacem? Moj Samsung SC4147 je otisao u vecna lovista pa moram da kupim nov usisivac.

 
Vidi da li ima kesa za tog Poljaka, i da li pasuju neke zamenske, Lidlove il' slično.
Džaba odlične specifikacije ako za godinu dana ne možeš da nabaviš upotrebljive kese.
 
@Zuba1970 Ako već gledaš tu vrstu usisvača ja bih se držao Karchera.

Inače mi imamo trenutno 4 usisivsača i svaki ima namenu

1. Roborock robot - dnevno usisavanje najprometnijih prostorija (scheduler) i spavaćih soba po potrebi (ručno pustimo)
2. "Običan" Bosh - trenutno najviše služi da usisa robota :), plus jednom sedmično za ceo stan
3. Stoni Gorenje - ad hoc usisavanje kad se nešto prospe
4. Karcher WD3 - terase, hodnik, garaža, bušenje po stanu i sl.

U budućnosti bih voleo 2 i 3 da zamenim za neki štapni koji ima odvojiv deo za sto.
Sad mi žao što nisam uzeo WD3P koji ima priključak za alat, pa može automatski da se upali kada se upali npr bušilica
 
@Zuba1970 Za vreće pitaj WinBag u Borči, rade kese za razne usisivače i dobre su mi za Gorenje, Samsung i Bosch (za koje naručujem)
Kao fabričke.
 
Vidi da li ima kesa za tog Poljaka, i da li pasuju neke zamenske, Lidlove il' slično.
Džaba odlične specifikacije ako za godinu dana ne možeš da nabaviš upotrebljive kese.
Tog poljaka mi je i predložio prodavac u firmi iz Borče koji pridaje Kercher usisivače mada sam ja mislio eventualno T7/1 da kupim.
@zamzung inače radim u Borči (trenutno na god. odmoru) pa mogu da pogledam.
A što se tiče kog ususivača moguće da je ušla prašina u motor jer se i ranije dešavalo da tokom usisavanja samo poludtinsa snagom a sada par luta kao da je imalio naznaka da binpriradio. Mada mislim da je najbolje da se lepo ponovim sa usisivačem kao čovek.
 
Danas je uspeo da se ukljuci i da radi jedno kratko vreme da bi se opet polako gasio i ugasio. Pokusao sam kasnije da ga ukljucim i kao da se cuo na momenat i onda tajac. Ne znam da li vredi i da li se isplati da ga dajem na popravku
 
Bio sinoc u Uscu izmedju ostalog svratio u Bosch radnju i prodavacica mi preporucila ovaj model Bosch usisivaca. https://www.drtechno.rs/bosch-usisivac-bgbs4pow1.html Kaze da je malo kaci od serije 6 ali da je sasvim korektan usisivac. Cena jeste mozda malo jaca. Interesuje me iskustvo nekoga ko ima Bosch usisivac. Inace sam se razmisljao da kupim Kercher T7/1.
 
Da li je preporučljivo prati platnene kese za usisivač? WD 3 je u pitanju.
 
Nije. Kvašenjem sposobnost filtriranja opada.

BTW, gde si našao platnenu kesu za WD3? Jel to original Karsher ili neka zamena?
 
Aha, odlično da znam da sada ima i platnenih za WD3.
Ranije nije bilo. Papirna 'oće da pukne ako je pretovariš.
 
Kupio bih jedan gorenje usisivač u prodavnici Donić. Da li je neko kupovao kod njih i da li je sigurna kupovina u slučaju neke reklamacije?
I ako neko ima ovakav usisivač kako se pokazao?

 
Ja sam kupio kod njih Bosch bwd41740 koji smo malo ranije u temi spominjali Olujche i ja.
Uzeo sam ga pre mesec dana, tačno je stigao pre nego što sam otišao na more, tako da nisam isprobao još uvek :D samo sam ga otpakovao, proverio da li ima sve što bi trebalo da ima i vratio u kutiju... Čeka me za probu prvo dubinsko pranje...
Što se reklamacija tiče, to nisam imao prilike da proverim, poslali su fiskalni račun i garanciju u kutiji... i cena je bila ova sa linka, 21.592 din, daleko povoljnije od cene u poslednjih par godina (trenutno na eponudi je ~30K).
 
Ja imam Karcher T7, bas sam zadovoljan, podize tepihe, lagan je , ima kesu koja se menja , zastitu za motor(neki filter) i neku membranu od delova koje korisnik menja. Podrska je dobra ali skupi su u tri lepe, kese 10 komada to 2500 do 3000 kosta pa i vise, kod njih dobar dan 1000 dinara.
Zato jurim po nestu i nadjem jeftinije, za 1500 10+1, nastavci, znaci plastika, obican nastavak za usisavanja fungi, kosta preko 1000 dinara a takvu sam naso za 250 dinara na sajtu gde narucujem kese.
 
Zdravo, možeš li mi poslati koji sajt je u pitanju, i ja imam T7 pa da vidim šta još mogu da naručim tu?
 
Pozdrav, da ne bih otvarao novu temu. Da li neko moze da preporuci kvalitetan usisivac za keramicke plocice. Bitno mi je da ima funkciju pranja, da je pouzdan i da dobro riba :). Ne bih isao na wireless varijante, jer nije bas mala radna povrsina. Nemam odredjen cenovni rang, uzeo bih neku best buy varijantu.
 
Mogu da potvrdim da je Samsung 4135 najbolji i najprakticniji usisivac koji sam koristio za stan. Bolje usisava od visestruko skupljeg Kirby G5 koji koristimo jako dugo a Samsung kosta na akcijama oko 6500 dinara. Ima ciklon tako da papirna kesa moze da traje i po pola godine. Uz usisivac se dobija platnena kesa koja se otvara sa donje strane i lako se ocisti. Samo se otvori i sve ispadne. Lakse za menjanje i cistije je papirna kesa koja se zbog ciklona jako malo napuni.
Још један глас за Самсунг усисиваче, трајну кесу и циклон филтер.
Где купујеш оне четвртасте филтере што иду иза кесе ?
 
Kako nekome može biti dobra ideja čišćenje platnene kese usisivača?

Ako vam se svidja ciklon filter Samsung već 20 godina pravi usisivače sa kanisterom koji taj ciklon filter imaju direktno na usisivacau pa nije potrebna nikakva kesa niti budza na cevi usisivača.
 
Zanima me ima li neko iskustva sa usisivacem karcher se 4001. I dali je neko kupio onaj turski usisivac za dubinsko pranje sa kupujem prodajem cena mu je oko 150e. Trebam kupiti neki usisivac da je dobar ne mora biti i za dubinsko usisavanje prednost ako je to ok za taj novac. Budzet je max 300e
 
Kod mene robot Xiaomi pro2 i dyson v8 kombinacija.
Dyson zena nekad pali. Ja Xiaomi robota redovno. Mnogo pokupi.
 
Zagrijao sam se za usisivac za dubinsko pranje, nesto za licnu upotrebu, sto bih koristio par puta godisnje maksimalno.
Naletio sam sličajno na ovo Fantom CC6300:



prikazuju ga na 4:30 pa do kraja. Ovako po ovome mi se čini ok ali me zanima da li je neko mozda slucajno imao iskustva ?

Mogu ga kupiti dosta povoljno, duplo povoljnije od dobrog starog karchera
 
Nazad
Vrh Dno